• صفحه اول / آخرین خبرها / مریم رجوی: این آزمایش جامعه جهانی است که با نظام قتل‌عام معامله می‌کند یا کنار مردم ایران می‌ایستد
تیر-۲۲ ۱۴۰۰

مریم رجوی: این آزمایش جامعه جهانی است که با نظام قتل‌عام معامله می‌کند یا کنار مردم ایران می‌ایستد

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: این آزمایش جامعه جهانی است که با نظام قتل‌عام معامله می‌کند یا کنار مردم ایران می‌ایستد

سخنرانی نخست وزیران سابق، ایتالیا، بلژیک، سوئد، رومانی و ایرلند

سخنرانی جان بولتون، جوزف لیبرمن، رودی جولیانی، لویی فری، مایکل موکیزی، ژنرال جیمز کانوی و ژنرال جک کین

مریم رجوی: رئیسی بخاطر نسل کشی و جنایت علیه بشریت در قتل‌عام ۶۷ و کشتارهای قبل و بعد باید محاکمه شود مقاومت جام زهر حقوق‌بشر را به‌کام رژیم خواهد ریخت. جنبش دادخواهی جنبش تمام مردم برای سرنگونی رژیم است
• روی کار آوردن رئیسی نقطه پایان توهمات میانه‌روی رژیم و نقطه شکست سیاست مماشات غرب با فاشیسم دینی است.
سومین روز اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱ به جنبش دادخواهی مردم ایران برای قربانیان قتل عام بیش از ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ که بیش از ۹۰درصد آنها از مجاهدین بودند اختصاص داشت.

در این اجلاس شخصیت‌های برجسته‌ی اروپایی چون ماتئو رتزی، نخست وزیر ایتالیا، گای فرهودفستاد، نخست وزیر بلژیک، انداکنی، نخست وزیر ایرلند، کارلو لوتارلی، نخست وزیر منتخب ایتالیا، فردریک راینفلت، نخست وزیر سوئد، پتره رومن، نخست وزیر رومانی، و حامیان برجسته مقاومت، شهردار جولیانی، جان بولتون،‌ سناتور جوزف لیبرمن، سناتورتوریسلی، قاضی موکیزی، لویی فری، سفیر رابرت جوزف، سفیر گینزبرگ، سفیر بلومفیلد، فرانسیس تانزند،‌ ترزا پیتون، هم‌چنین تعدادی از وزرای اروپایی و کانادایی، منجمله از کانادا، وزرا جان برد، وزیر خارجه، تونی کلمنت، وزیر صنایع، وین ایستر، وزیر کشاورزی، جودی اسکرو، وزیر مهاجرت؛ از فرانسه، رامایاد، وزیر حقوق بشر، کورین لوپژ، وزیر محیط زیست؛ از اسکاندیناوی، تیمو یوهانی سویینی، وزیر خارجه فنلاند،‌ از کشورهای حوزه بالتیک، اودرونیوس آزوبالیس، وزیر خارجه لیتوانی، ادوارد کوکان، وزیر خارجه اسلواکی؛ از ایرلند، تام کیت وزیر خارجه، لوسیندا کریتون، وزیر امور اروپایی، لرد هنری بلینکهام، وزیر سابق اروپا در وزارتخارجه انگلستان، الکساندر ووندرا، وزیر دفاع سابق چک، از لهستان،‌ کامینسکی، وزیر روابط رسانه‌ای دفتر رئیس جمهور، ریچارد کالیسز، وزیرکشور؛ از آلبانی، تریتان شهو، وزیر خارجه و اروپا، کلایدا جوشا، ‌وزیر سابق امور اروپایی، میمی کوذلی، وزیر دفاع،‌ همچنین مقامات ارشد نظامی آمریکا، ژنرال کانوی، ژنرال جک کین،‌ ژنرال چاک والد؛ جیمز وولسی، رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و شخصیت‌های سیاسی سرشناس، همچون ادملکرت نماینده سابق یونامی در عراق، گری کاسپاروف، قهرمان شطرنج جهان، ژیلبر میتران،‌ رئیس بنیاد فرانس لیبرته، سخنرانی می‌کنند.

سخنرانی نخست وزیران سابق، ایتالیا، بلژیک، سوئد، رومانی و ایرلند

خانم مریم رجوی در سخنرانی خود ضمن تشریح دلائل تاریخی روی کار آوردن رئیسی، قاتل مجاهدین و جلاد ۶۷ گفت این تحول از نظر سیاسی، نقطه پایان توهمات مربوط به‌ میانه روی رژیم و نقطه شکست سیاست مماشات دولت‌های غرب با فاشیسم دینی است. حالا دستگاه اجرایی را به‌ یک جلاد سپرده‌اند، دستگاه قضایی را به‌ یک آدم‌کش حرفه‌یی، و رئیس مقننه یک چماقدار است که خودش به صراحت می‌گفت: «جزو چوب زن‌ها هستم، و به آن افتخار می‌کنم که از سال ۵۸ علیه مسعود رجوی چوب می‌زدیم.» راستی اگر ولایت فقیه در احتضار نبود، چه نیازی داشت که گله آدم‌خواران را در رأس دستگاه خود بگذارد؟

خانم رجوی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم نمایش انتخابات را تحریم کردند گفت حتی آمارهای سراسر تقلب خود رژیم اذعان می‌کند که ۸۰٪ مردم درتهران، ۷۰٪ در شیراز و ۵۸٪ در صد در کل کشور تحریم کردند و در انتخابات شوراهای شهر تحریم بسیار بیشتر بود. در تبریز تنها یک و نیم درصد شرکت کردند بله این حکومت یک ونیم درصدی‌هاست. قلب داستان این است که شرایط عینی برای سرنگونی رژیم فراهم شده است. و تا آن‌جا که به ‌مردم ایران برمی‌گردد، در مقابل آرایش جنگی و سرکوبگرانه جدید رژیم، مثل همیشه عزم‌شان برای سرنگونی ولایت فقیه را صد برابر می‌کنند.

خانم رجوی افزود این آزمایشی در برابر جامعه جهانی است که آیا با نظام قتل‌عام مراوده و معامله می‌کنند یا در کنار مردم ایران می‌ایستند؟ سازمان ملل نباید رئیسی را در اجلاس آتی مجمع عمومی بپذیرد. آخوند رئیسی به‌خاطر نسل‌کشی و ارتکاب ‌جنایت علیه بشریت در سال ۶۷ مجرم است. به‌عنوان یکی از بالاترین مقام‌های قضایی رژیم در چهار دهه گذشته نقش تعیین کننده در اعدام و کشتار فرزندان مردم ایران داشته است. او مجرم است، زیرا در زمره‌ سران رژیمی است که به ‌کشتار ۱۵۰۰ جوان در قیام آبان دست زده که محققین می‌گویند عدد واقعی ۳ برابر بیشتر است. هم‌چنان که دبیرکل عفو بین‌الملل گفت: «این که ابراهیم رئیسی به مقام ریاست‌جمهوری دست پیدا کرده است به جای آن‌که به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت، از جمله به‌خاطر قتل، ناپدیدسازی قهری و شکنجه، تحت تحقیقات کیفری قرار بگیرد، نمودی فجیع از سلطه‌ی مطلق مصونیت در ایران است».

خانم رجوی تصریح کرد: یک روز مقاومت زهر آتش‌بس را به ‌حلقوم خمینی ریخت. یک روز خامنه‌ای را بر سر برنامه‌ اتمی‌اش به‌دام انداخت، حالا نیز جام زهر حقوق‌بشر را به‌کام این رژیم خواهد ریخت. در این تردیدی نکنید! به‌همین خاطر امروز جنبش دادخواهی قتل‌عام شدگان جنبش تمام مردم ایران برای سرنگونی رژیم است.

خانم رجوی پیش از ورود به سالن اجلاس از یادواره خاوران که در اشرف ۳ به یاد شهدای قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی درتابستان ۶۷ بنا شده است به آن شهیدان دیدار و ادای احترام کرد. این شهیدان که بیش از ۹۰٪ آن‌ها از مجاهدین بودند با فتوای خمینی و توسط رئیسی و سایر دژخیمان حاکم به‌خاطر پایداری برسر عهد و پیمانشان برای آزادی، دسته دسته اعدام شدند و بسیاری از آن‌ها در گورستان خاوران در گورهای جمعی دفن شدند. خانم رجوی خطاب از جانب مقاومت ایران گفت به خون ۳۰،۰۰۰ سربدار قتل‌عام شده سوگند ایران را از دست حکومت قتل‌عام و اعدام آزادی می‌کنیم.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱ تیر ۱۴۰۰ (۱۲ ژوئیه ۲۰۲۱)

سخنرانی نخست وزیران سابق، ایتالیا، بلژیک، سوئد، رومانی و ایرلند

سخنرانی نخست وزیران سابق، ایتالیا، بلژیک، سوئد، رومانی و ایرلند

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]