تیر-۱۹ ۱۴۰۰

روز اول اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

روز اول اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱

گردهمایی آنلاین از ۵۰هزار نفطه در ۱۰۵کشور به همراه تجمع ایرانیان در ۱۷کشور

• سخنرانی نخست وزیر اسلوانی، یانس یانشا و سخنرانی‌های مایک پمپئو و ۳۰ قانونگذار آمریکایی از جمله سناتورمنندز،
• سناتور تدکروز و سناتور بلانت و سناتور بن کاردین، کنگرسمن کوین مککارتی و کنگرسمن حکیم جفریز.
• مریم رجوی: خامنه‌ای، رئیسی و دیگر مسئولان قتل‌عام ۶۷ به‌ جرم جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی باید محاکمه شوند، شورای امنیت ترتیبات این محاکمه را فراهم کند
مریم رجوی: رژیم هیچگاه پروژه دست‌یابی به بمب اتمی و صدور تروریسم و جنگ افروزی را رها نمی‌کند. به‌خاطر صلح و امنیت باید تحت تحریم‌های بین المللی و ذیل فصل هفت منشور ملل متحد قرار گیرد. مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و تحقق آزادی و برابری را به‌رسمیت بشناسند.

روز اول اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱

روز شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰، اجلاس جهانی سه روزه ایران آزاد ۲۰۲۱، با شرکت ایرانیان وحامیان مقاومت از بیش از ۵۰هزار نقطه در ۱۰۵ کشور جهان و با حضور هزاران تن از اعضای مجاهدین خلق ایران در اشرف ۳ در آلبانی شروع شد. شرکت‌کنندگان از سیدنی تا هاوایی با ۲۰ساعت اختلاف به‌صورت آنلاین گردهم آمدند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت در سخنان خود در روز اول اجلاس گفت روی کار آوردن رئیسی از دست اندرکاران قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی بالاترین شکست و رسوایی در تاریخچه شعبده های انتخاباتی رژیم آخوندی و یک حرکت شتابان در مسیر انقباض و حذف و تصفیه درونی در مرحله پایانی رژیم است. هیچ چیز جز هراس از قیام و احتضار سیاسی ولایت فقیه، روی کار آوردن جلاد۶۷ را توضیح نمی‌دهد.

وی افزود خواست این مقاومت و مردم ایران را در سه کلمه، آزادی، دمکراسی و برابری، خلاصه می‌شود و خواست ما از جامعه جهانی این است که مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و برای تحقق همین سه کلمه را به‌رسمیت بشناسند.
ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین المللی باید قتل‌عام سال ۶۷ را نسل کشی اعلام کنند و شورای امنیت ملل متحد ترتیبات محاکمه خامنه‌ای و رئیسی و اژه‌ای و دیگر مسئولان این قتل‌عام را فراهم کند، و رئیسی نباید به اجلاس آینده مجمع عمومی راه یابد. رژیم آخوندی هیچگاه پروژه دست یابی به بمب اتمی و صدور تروریسم و جنگ افروزی در منطقه را رها نمی‌کند. بنابراین باید به‌عنوان تهدید اصلی صلح و امنیت باید تحت تحریم‌های بین المللی و ذیل فصل هفت منشور ملل متحد قرار بگیرد.

خانم رجوی خاطرنشان کرد رژیم آخوندی در بن‌بست سرنگونی است: یک جلاد در رأس دستگاه اجرایی، یک مجری اعدام و شکنجه‌گر در رأس دستگاه قضایی و یک آخوند خونخوار در رأس کل نظام راستی که گله آدم‌خواران تکمیل شده است. همین ترکیب از هزار نشانه در اثبات موقعیت سرنگونی ولایت فقیه نافذتر است. در دوران جدید تعارض بین رژیم و جامعه ایران بیش ازقبل تشدید می‌شود. شاه ته خط به حکومت نظامی و نخست وزیر کردن ارتشبد ازهاری روی آورد اما نتیجه معکوس گرفت.
سرمایه ما، ارتشی از جوانان شورشی است که در آبان ۹۸ به خیابان‌ها آمدند و قدرت ما شبکه‌ سراسری کانون‌های شورشی است که در سال ۹۹ به‌بیش از دو برابر سال قبل افزایش داشتند.

روز اول اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱

خانم رجوی افزود: این مقاومت با یک طرح مشخص از حق خودمختاری برای همه ملیت‌‌های تحت ستم مضاعف در چارچوب وحدت و تمامیت ارضی ایران دفاع می‌کند و پرچمدار روابط عادلانه، بر اساس احترام به‌ استقلال، حاکمیت ملی و مصالح دو جانبه با همسایگان و تمام جهان است.

همزمان با شروع اجلاس ایران آزاد،‌ هزاران ایرانی در میدان براندنبورگ برلین دست به تظاهرات زدند و تجمع‌های ایرانیان در ۱۶پایتخت و شهر بزرگ از جمله در پاریس، واشنگتن، لندن، آمستردام، استکهلم، اسلو، وین، رم و ژنو به‌طور همزمان و در ارتباط زنده با اجلاس ایران آزاد جریان داشت و شرکت‌کنندگان به‌صورت آنلاین و از طریق لد اسکرین‌های بزرگ دراجلاس جهانی ایران آزاد شرکت نمودند.

در روز اول اجلاس ایران آزاد، آقای یانس یانشا، نخست وزیر اسلوانی و مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه سابق آمریکا، دانا برازیل، رئیس سابق حزب دمکرات آمریکا، آقای استیفن هارپر، نخست وزیر سابق کانادا، فرانکو فراتینی، وزیرخارجه پیشین ایتالیا، پاندلی مایکو نخست وزیر پیشین آلبانی، ده‌ها تن از سناتورها و نمایندگان برجسته کنگره آمریکا از هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه، منجمله سناتور منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا،‌ و سناتور روی بلانت، سناتور تد کروز و سناتور بن کاردین، کنگرسمن کوین مککارتی و کنگرسمن حکیم جفریز، هم‌چنین ژنرال جیمز جونز، مشاور امنیت ملی اوباما و چندین تن از وزرای سابق اروپایی منجمله وزرای خارجه سابق فرانسه، ایتالیا و لهستان، وزرای دفاع سابق انگستان و فرانسه، و رهبر بزرگ‌ترین حزب مردم اروپا سخنرانی نمودند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ تیر ۱۴۰۰ (۱۰ ژوئیه ۲۰۲۱)

روز اول اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]