مهر-۲۷ ۱۳۹۰

کنفرانس بین‌المللی در پارلمان اروپا – بروکسل

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

کنفرانس بین‌المللی در پارلمان اروپا – بروکسل

فراخوان اروپایی آمریکایی برای لغو ضرب الاجل سرکوبگرانه دولت عراق برای بستن اشرف

روز چهارشنبه ۱۹اکتبر، در یک کنفرانس بین‌المللی در پارلمان اروپا در بروکسل، شخصیت‌های برجسته بینالمللی از آمریکا و اروپا، با ابراز نگرانی نسبت به نیات شوم رژیم ایران و دولت عراق علیه ساکنان اشرف خواستار لغو ضرب‌الاجل غیرقانونی پایان سال ۲۰۱۱برای بستن اشرف و جلوگیری از وقوع یک قتل‌عام دیگر شدند .

کنفرانس دبیرکل ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگی و کمیسر عالی حقوق‌بشر و همچنین دولت‌های غربی را به اقدامی عاجل برای تأمین حفاظت اشرف و جلوگیری از یک فاجعه انسانی و وادارکردن دولت عراق به لغو ضرب‌الاجل تا انتقال همه ساکنان به کشورهای ثالث فرا خواندند. کنفرانس به طور ویژه آمریکا را به‌خاطر عدم پایبندی به مسئولیتش در قبال حفاظت ساکنان، مورد نکوهش قرار داد و تأکید کرد که آمریکا در قبال وقوع یک حمام خون دیگر در اشرف به‌طور کامل مسئول خواهد بود. کنفرانس همچنین رئیس جمهور آمریکا و وزارت خارجه این کشور را به حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی به عنوان اولین گام ضروری در تأمین حفاظت اشرف فراخواند.

سخنرانان این کنفرانس که به ریاست جیمز هیگینز از هیات رییسه پارلمان اروپا برگزار شد، عبارت بودند از: خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، دکتر الخو ویدال کودراس، نایب رئیس پارلمان اروپا؛ استیون هیوز، نایب رئیس گروه سوسیالیست؛ تونه کلام و سورن بو سونگارد نمایندگان پارلمان اروپا از استونی و دانمارک، مایکل موکیزی، وزیر سابق دادگستری آمریکا (۲۰۰۹-۲۰۰۷)؛ لوئیس فری، رئیس اف.بی.آی ( ۲۰۰۱-۱۹۹۳)؛ گونتر فرهویگن کمیسر اروپا (۱۹۹۹-۲۰۰۹) و وزیر مشاور سابق در وزارتخارجه آلمان، سرهنگ وسلی مارتین، فرمانده سابق ضد تروریسم اتئلاف در عراق و فرمانده حفاظت آمریکا در اشرف.

در این کنفرانس که با شرکت ده‌ها عضو پارلمان اروپا برگزار شد، مریم رجوی بر اساس منابع مقاومت از داخل ایران طرح رژیم و دولت عراق برای حمله به اشرف و اشغال بخش دیگری از آن و مبادرت به یک قتل‌عام دیگر را فاش ساخت. وی افزود: اکنون دولت عراق در حال آماده‌سازی‌های نظامی برای اجرای این طرح است. وی گفت دولت عراق می‌خواهد روند کمیساریا برای تعیین استاتو ساکنان اشرف را مختل کند تا در پایان دسامبر از عدم پیشرفت به‌عنوان بهانه‌یی برای یک حمله مرگبار دیگر استفاده کند.
مریم رجوی از دولت‌های غرب و به‌طور مشخص اتحادیه اروپا که همه ساله کمک مالی چشمگیری به عراق می‌کند، خواست که دولت عراق را به تن دادن به التزامات بین‌المللی از جمله همکاری با نماینده ویژه خانم اشتون در امور اشرف و خودداری از کارشکنی در تلاش نهادهای ملل متحد وادار سازند.

وی از دبیرکل ملل متحد و کمیسر عالی حقوق‌بشر خواست که برای ایجاد تضمینی در برابر یک فاجعه انسانی دیگر، هر چه زودتر هیأتی از ناظران خود را در اشرف مستقر سازند. به‌علاوه از ایالات متحده، کلیه دولت‌های اتحادیه اروپا، بارونس اشتون و ملل متحد خواست که با ضرب‌الاجل جنایت آمیز دولت عراق برای بستن اشرف تا پایان دسامبر به‌طور رسمی مخالفت کنند و نظاره گر فاجعه‌یی نباشند که پیشاپیش از آن خبر داشتند.
وی هشدار داد زمان محدود است و برای متوقف کردن یک فاجعه انسانی نباید به هیچ وجه زمان را از دست داد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]