اسفند-۰۷ ۱۳۹۹

ایران: چهارمین روز قیام هموطنان بلوچ در زاهدان و شهرهای دیگر

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

ایران: چهارمین روز قیام هموطنان بلوچ در زاهدان و شهرهای دیگر

مریم رجوی: قطع اینترنت و رگبار و کشتار و هلی کوپتر پاسداران دیگر اثر ندارد

در ادامه خیزش هموطنان بلوچ که از دوشنبه باکشتار سوخت بران محروم شروع شده است، مردم زاهدان از نیمه‌های شب گذشته در کریم آباد و شیرآباد زاهدان تجمع کرده و دست به اعتراض زدند. پاسداران جنایتکار خامنه‌ای به سمت معترضان در کریم‌آباد آتش گشوده که منجر به شهادت و مجروح شدن شماری از مردم شده است. از سوی دیگر مردم معترض بامداد امروز ۷ اسفند ماه ۹۹، مسیر جاسک به چابهار را بسته‌اند.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران در وحشت از ادامه و خیزش مردم سیستان وبلوچستان از صبح امروز به تیراندازی‌های کور در زاهدان مبادرت کرده که باعث مجروح شدن شماری از مردم شده است. همزمان چندین هلیکوپتر سپاه برای ایجاد جو رعب و وحشت بر فراز زاهدان به پرواز در آمده است و ده‌ها خودروی ضد شورش از کرمان به سمت ایرانشهر در حرکت است. وضعیت شهرهای این منطقه به‌شدت ملتهب است.

برای سرکوب هموطنان بلوچ سپاه ضد مردمی و نیروهای ضد شورش، مدرسه رجایی در شهرستان سوران را در اختیار خود قرار داده و به‌عنوان پایگاه و محل تجمع نیروهای کمکی از آن استفاده می‌کنند.

در همین حال رژیم وحشت زده آخوندی، با قطع اینترنت و یا اختلال جدی در آن در شهرهای مختلف استان از جمله در زاهدان و سراوان تلاش دارد مانع درز اخبار اعتراضات مردمی و افشای اقدامات جنایتکارانه‌ رژیم در این منطقه شود. در همین حال شمس آبادی دادستان جنایتکار رژیم در سیستان و بلوچستان کشتار جوانان و سوخت‌بران سراوان را طبق معمول به خود آنان نسبت داد و ناشی از شلیک «معاندان پنهان شده در پوشش سوخت‌بر» اعلام کرد و گفت «دشمنان نظام به هر طریقی قصد دارند تا فضای آرام استان را ملتهب کنند» ( مشرق نیوز، ۷ اسفند ۹۹).

روز گذشته جوانان غیور بلوچ پایگاه‌های سپاه ضد مردمی در کورین و قلعه بید را به تصرف خود درآوردند. نخعی فرماندار زاهدان گفت: «عناصر شرور به بهانه حمایت از کشته‌های جعلی پاسگاه شمسر سراوان با سلاح‌های سبک و نارنجک انداز به قصد تصرف پاسگاه کورین و قلعه بید به این پاسگاه حمله کردند» (ایسنا، ۷ اسفند ۹۹).

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با سلام بر شهیدان خیزش هموطنان بلوچ و با درود بر مردم بپاخاسته زاهدان و ایرانشهر و خاش و شورشگران کریم آباد و شیرآباد و قلعه بید و … گفت قطع اینترنت و رگبار و کشتار و هلی کوپتر پاسداران دیگر اثر ندارد. قیام هموطنان بلوچ، قیام همه مردم ایران است و از جوانان آزاده و شورشگر در دیگر نقاط خواست به حمایت از آنان برخیزند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ اسفند ۱۳۹۹ (۲۵ فوریه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]