• صفحه اول / در رسانه‌ها / رهبر اپوزیسیون ایران: اروپا باید سکوت و بی‌عملی خود را در قبال جنایات رژیم پایان دهد
بهمن-۲۲ ۱۳۹۶

رهبر اپوزیسیون ایران: اروپا باید سکوت و بی‌عملی خود را در قبال جنایات رژیم پایان دهد

Catégories // در رسانه‌ها

رهبر اپوزیسیون ایران: اروپا باید سکوت و بی‌عملی خود را در قبال جنایات رژیم پایان دهد

رهبر اپوزیسیون ایران، تظاهرات اخیر در ایران را به‌عنوان یک جنبش سراسری علیه رژیم آخوندی و نقطه عطفی که سرانجام منجر به جایگزینی حکومت دینی با حکومت دموکراتیک خواهد شد، توصیف نمود.
مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران گفت: «۳۹سال خونریزی و جنایت، تبعیض و سركوب علیه زنان و خفقان و سانسور كافی است. اروپا باید به سكوت و بی‌عملی خود پایان دهد و صف خود را از رژیم آخوندها جدا کند».
رجوی در کنفرانسی در مقر شورای ملی مقاومت در حومه شمالی پاریس در روز جمعه سخنرانی نمود که در آن ده‌ها تن از نمایندگان پارلمان و فعالان حقوق بشر، حضور داشتند. گروه‌های سیاسی مختلفی از اعضای پارلمان کشورهای بریتانیا، آلمان، ایتالیا، لهستان، رومانی، اسلوونی، مالت و فرانسه نیز در این کنفرانس با عنوان «فراخوان بین‌الملی برای آزادی زندانیان قیام» سخنرانی کردند.
نمایندگان پارلمان از فراخوان رهبر اپوزیسیون حمایت کردند و اظهار داشتند که کشورهای اروپایی باید اقدامات موثر و تصمیمات لازم الاجرایی را اتخاذ کنند تا دیکتاتوری مذهبی را مجبور به آزادی زندانیان قیام کنند. هم‌چنین آزادی بیان و ارتباطات را محترم شمارد، سرکوب علیه زنان را پایان دهد و حجاب اجباری را لغو نماید. آ‌ن‌ها خواستار ایجاد کمیته بین‌المللی سازمان ملل متحد برای بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان و افراد مفقود شده پس از قیام شدند.
خانم رجوی گفت که این تظاهرات به‌دلیل ناکامی رژیم در حل اساسی‌ترین مشکلات اجتماعی شکل گرفت، در حالی که فساد مالی، سیاسی و قضایی رژیم را دربر گرفته است. او تاکید کرد که شعارها و فریادهایی مانند “مرگ بر خامنه‌ای” و “مرگ بر روحانی” و “اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمامه ماجرا”، نشان داد که تظاهرکنندگان به دنبال تغییر این رژیم هستند.
او به نقش برجسته اقشار محروم و زنان در تظاهرات اشاره کرد و گفت که زنان به عنوان قربانیان اصلی بنیادگرایی اسلامی حاکم بر ایران، نقش اصلی را ایفا نمودند.
به گفته رجوی، تظاهرات سازمان یافته بود. او به این واقعیت اشاره کرد که شعارهای مردمی منعکس‌کننده آرزوهایی ست که مقاومت ایران سال ها برای آن مبارزه کرده است…
لرد تونی کلارک، از انگلیس گفت: «مقاومت ایران، به‌ویژه شبکه مجاهدین خلق، نقش مهمی در سازماندهی تظاهرات در ایران ایفا کرده است؛ زیرا کارهای قابل توجهی در شکستن سانسور آیت‌الله‌ها و اطلاع‌رسانی به جهان درباره دامنه تظاهرات کردند. واقعیت این است که جوانان بسیاری به مقاومت ایران و فراخوان‌های خانم رجوی جذب می‌شوند. وقت آن است که اروپا به این واقعیت احترام بگذارد و سیاست درستی نسبت به آن اتخاذ نماید».
به گفته رهبر اپوزیسیون، تاکنون ۵۰ نفر در اثر سرکوب تظاهرات کشته شده‌اند، از جمله ده‌ها تن که در اثر شکنجه جان باخته‌اند، اما این امر مردم را متوقف نکرده است. او گفت که پس از دو هفته آرامش نسبی، شهرهای مختلف ایران دوباره در ۱۱ و ۱۲ بهمن، شاهد تظاهرات مشابه با همان شعارها که تمامیت رژیم را نفی می‌کند، بوده است.

https://www.eureporter.co/frontpage/2018/02/09/iran-opposition-leader-europe-must-end-its-silence-and-inaction-about-iranian-regimes-crimes/

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]