فروردین-۰۳ ۱۳۹۷

مریم رجوی در جشن نوروز: سال نو می‌تواند و باید به یک سال پر از قیام تبدیل شود

Catégories // در رسانه‌ها

مریم رجوی در جشن نوروز: سال نو می‌تواند و باید به یک سال پر از قیام تبدیل شود

این گردهمایی با شرکت هزاران نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در تیرانا پایتخت آلبانی برگزار شد.

علاوه بر رجوی, یک شخصیت ویژه دیگر این گردهمایی رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و مشاور سایبری رئیس جمهور آمریکا و همچنین پاندلی مایکو وزیر ارشد در دولت و نخست وزیر سابق آلبانی نیز شرکت داشتند.

بنا به گفته رجوی وضعیت حساس و بحرانی رژیم ملاها محصول مقاومت تاریخی مردم ایران است.
وی گفت مردم ایران هیچگاه این رژیم را نپذیرفته اند. زمان حفظ این رژیم منحط , به پایان رسیده و قیام تا پیروزی نهایی ادامه دارد.
پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران ائتلاف جنبش‌های اپوزیسیون ایرانی به صحبت علی خامنه‌ای ولی فقیه رژیم ایران اشاره کرد که اخیرا گفت نیروی محرک اعتراضات در ایران سازمان مجاهدین خلق ایران بوده است.

خامنه‌ای تقریبا دو هفته بعد از شروع اعتراضات سراسری در اواخر دسامبر طی صدور اطلاعیه‌یی عمده تقصیر این تظاهرات را به گردن مجاهدین خلق انداخت. خامنه‌ای گفت آن‌ها این تظاهرات و تجمعات را طی چند ماه طراحی و ترویج و تبلیغ کردند
رجوی هم‌چنین راجع به سیاست غرب حول ایران صحبت کرد و گفت تمرکز اروپا بدنبال تاخیری طولانی روی تهدیدات رژیم ایران در جنگ طلبی در منطقه و برنامه موشک بالستیک آن البته یک گام مثبت بوده است.

با این‌حال یک پاسخ جامع و قاطع و استراتژیک به این رژیم الزامش در کنار مردم ایران ایستادن و مقاومت است و اینکه مبارزه آن‌ها برای تغییر این رژیم و آلترناتیو دموکراتیک این رژیم یعنی شورای ملی مقاومت ایران به‌رسمیت شناخته شود.
وی ادامه داد که «مردم ایران خواهان اقدام, تغییر, سرنگونی و آزادی بلادرنگ هستند. آن‌ها خواهان نان, شغل و مسکن هستند.
آن‌ها خواهان لغو کامل اجبارات حکومتی از جمله حجاب اجباری هستند».

شهردار جولیانی توضیح داد که اعضای مجاهدین خلق که برای چند دهه علیه رژیم آخوندی مبارزه کرده اند به‌خصوص آن‌ها که درد و رنج‌ها و توطئه‌ها در کمپ‌های اشرف و لیبرتی در عراق را ۱۴سال تحمل کردند را قهرمانان واقعی نامید.
وی بر حمایت خود از مقاومت مردم ایران برای ایجاد دموکراسی و حقوق بشر تاکید کرد و نقش خانم رجوی در هدایت جنبش مقاومت ایران را ستود.
جولیانی گفت سال آینده, ما شاهد تغییراتی در رابطه با ایران خواهیم بود. وی افزود رژیم فاسد آیت الله‌ها در لبه فروپاشی قرار گرفته است. سیاست آمریکا برخلاف سیاست دولت قبلی که تلاش می‌کرد با ملاها مماشات کند این است که آن‌ها را به‌خاطر جنایاتی که در داخل و خارج ایران مرتکب شده اند مورد حسابرسی قراردهد و هم‌چنین از ایجاد دموکراسی و حقوق بشر حمایت کند.

آقای جولیانی افزود یکی از بزرگ‌ترین دروغ‌ها که رژیم آخوندی طی این چندسال تبلیغ کرده این است که مجاهدین خلق از حمایت مردمی در داخل ایران برخوردار نیست. ما دلایل بسیاری داریم که این ادعا را مردود بدانیم.

حمایت کلان ایرانیان در تبعید از این سازمان و گردهمایی‌های سالانه اش با شرکت بیش از ۱۰۰۰هزار نفر, جایی برای اینگونه دروغ‌ها باقی نمی‌گذارد.
اما مجاهدین خلق نقشی مهم و حساس در اعتراضات اخیر ایفا کرده است به‌طوری که حتی رهبر رژیم آن‌ها را به‌عنوان علت داخلی اصلی ناآرامی توضیح داده است و علاوه بر این, رئیس جمهور این رژیم طی تماسی تلفنی با رئیس جمهور فرانسه آن‌ها را به‌عنوان منبع ناآرامی داخل ایران خواند و به‌طور بیهوده‌یی از او خواست مجاهدین خلق در فرانسه را محدود کند.

این‌ها و موارد مشابهی نشان داده اند که پایگاه کلان و فزاینده اجتماعی مجاهدین خلق در داخل کشور وجود دارد.

طی این دیدار آن‌ها وضعیت بحران‌زده رژیم آخوندی به‌خصوص به‌دنبال قیام سراسری مردم ایران را مورد بحث قرار دادند و گفتند رژیم وارد فاز نهایی در قدرت شده است. آن‌ها هم‌چنین بر ضرورت یک سیاست قاطع نسبت به این رژیم تاکید کردند.

بنا به گفته خانم رجوی، قیام سراسری مردم ایران بروشنی نشان داد و به‌وضوح خواست آن‌ها برای تغییر رژیم و هم‌چنین هر چیزی کمتر از سرنگونی این رژیم آخوندی را بیان کرد.

بنابراین زمان آن رسیده که جهان این را محترم بشمارد و آلترناتیو دموکراتیک این رژیم قرون وسطایی را به‌رسمیت بشناسد. جولیانی یاداور شد که بر خلاف سایر کشورها در این منطقه، یک آلترناتیو برای رژیم حاکم بر ایران وجود دارد.

بنابراین جولیانی افزود سرنگونی این رژیم به صلح و امنیت در منطقه‌یی که به‌شدت مورد تهدید این رژیم آخوندی بوده منجر می‌شود.
وی بر حمایت خود از مقاومت ایران تحت رهبری خانم رجوی و برای تغییر رژیم که منجر به آزادی و دموکراسی بشود تاکید کرد.

https://www.eureporter.co/frontpage/2018/03/20/maryam-rajavi-on-nowruz-celebration-the-new-year-can-and-must-be-turned-into-a-year-full-of-uprisings/

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]