• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / خامنه‌ای با کشتار نمازگزاران معترض در خاش مرتکب جنایت دیگری علیه بشریت می‌شود
آبان-۱۳ ۱۴۰۱

خامنه‌ای با کشتار نمازگزاران معترض در خاش مرتکب جنایت دیگری علیه بشریت می‌شود

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خامنه‌ای با کشتار نمازگزاران معترض در خاش مرتکب جنایت دیگری علیه بشریت می‌شود

تا ساعت ۲۴ به وقت محلی شمار شهیدان خاش دست کم ۲۰ و مجروحان ۶۰ نفر است

خانم مریم رجوی پرونده رژیمی که در۵۰ روز گذشته لحظه‌یی در کشتار و خونریزی درنگ نکرده، باید به شورای امنیت ملل متحد احاله شود و سردمدارانش به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی در برابر عدالت قرار گیرند

امروز در پنجاهمین روز قیام سراسری، خامنه‌ای دست به کشتار جدیدی علیه هموطنان بپاخاسته بلوچ زد و دژخیمانش مردم خاش را که پس از نماز جمعه با شعار مرگ بر خامنه‌ای تظاهرات می‌کردند، از پشت بام ساختمان فرمانداری و دیگر ساختمان‌های دولتی به رگبار بستند. تا ساعت ۲۴ به وقت محلی شمار شهیدان دست کم به ۲۰ نفر رسیده است. شمار مجروحان بیش از ۶۰ نفر است.

در میان شهیدان و مجروحان شمار زیادی کودک به چشم می‌خورد. اکثر شهیدان و بسیاری از مجروحان از ناحیه سر و سینه هدف قرار گرفته‌اند و هیچ تردیدی وجود ندارد که فاشیسم دینی حاکم بر ایران با برنامه ریزی قبلی به کشتار مردم خاش پرداخته است. حال پاره‌یی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی با کمبود جدی خون و امکانات درمانی برای مداوای مجروحان مواجه هستند. در همین حال سپاه، اطلاعات و نیروی انتظامی آخوندها در صدد دستگیری معترضان هستند.

خانم مریم رجوی با سلام به شهیدان خاش گفت خیزش دلاوران زاهدان و خاش و دیگر شهرهای سیستان و بلوچستان که با شعار مرگ بر خامنه‌ای و از زاهدان تا تهران جانم فدای ایران بپاخاستند و بیشترین بها را پرداختند، گواه عزم و اراده هموطنان بلوچ برای به زیر کشیدن ضحاک خونریز ولایت است. وی افزود رژیمی که بر جنایت علیه بشریت و نسل کشی بنا شده و در ۵۰ روز گذشته لحظه‌یی در کشتار و خونریزی درنگ نکرده است، باید از جامعه بین المللی طرد شود، پرونده‌اش به شورای امنیت ملل متحد احاله شود و سردمدارانش به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۳ آبان ۱۴۰۱ (۴ نوامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]