• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / قيام هموطنان بلوچ در زاهدان،ايرانشهر،خاش، راسک،سراوان و چابهار: مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر سپاهی
آبان-۲۰ ۱۴۰۱

قيام هموطنان بلوچ در زاهدان،ايرانشهر،خاش، راسک،سراوان و چابهار: مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر سپاهی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

قيام هموطنان بلوچ در زاهدان،ايرانشهر،خاش، راسک،سراوان و چابهار: مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر سپاهی

جمعه ۲۰ آبان در پنجاه و هفتمین روز قیام سراسری، هموطنان بلوچ در چهلم قتل‌عام مردم زاهدان در۸ مهر، در زاهدان، ایرانشهر، سراوان، چابهار، راسک، خاش و…. پس از نماز جمعه به خيابان‌ها آمدند و با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر ولایت فقیه»، «از خاش تا زاهدان جانم فدای ایران»، «مرگ بر سپاهی»، «مرگ بر بسیجی»، «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان»، «الله اکبر مرگ بر خامنه‌ای» و … دست به تظاهرات زدند .
در ایرانشهر پاسداران به سمت مردم گاز اشک آور شلیک کردند و در خیابان‌های ابوذر و طالقانی مردم با مزدوران درگیر شدند. در سراوان جوانان دلیر با آتش زدن لاستیک، خیابان‌ها را به کنترل در آوردند. در زاهدان صدای تيراندازی از نقاط مختلف شهر شنيده می‌شود و یک پایگاه بسیج توسط جوانان به آتش کشیده شد. در سراوان نیز مردم با شعارهای «مرگ بر سپاهی» و «مرگ بر بسیجی» به تظاهرات پرداختند.
مریم رجوی با درود به هموطنان بپاخاسته گفت قيام زاهدان و خاش خون فشان و چهابهار و ايرانشهر و سراوان و راسک داغدار و همبستگی مردم سراسر كشور با شهيدان بلوچستان نشان داد كه كشتار و قتل عام در ۸ مهر و ۱۳ آبان اراده مردم ايران براي سرنگونی فاشيسم دينی حاكم بر ايران و استقرار دمكراسی و حاكميت مردم را دو چندان كرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ آبان ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]