اسفند-۰۵ ۱۳۹۹

ایران: خیزش شجاعانه مردم سراوان و تصرف فرمانداری شهر

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

ایران: خیزش شجاعانه مردم سراوان و تصرف فرمانداری شهر

مریم رجوی: درود به جانباختگان سراوان، شهیدان راه آزادی

درود به جانباختگان سراوان، شهیدان راه آزادی و آرزوی بهبودی سریع برای مجروحان را دارم. رژیم آخوندها حساب این خونریزی‌های بی‌دریغ را پس خواهد داد.

درود بر مردم قهرمان سراوان که در برابر ظلم و ستم و تبعیض دیکتاتوری دینی بپاخاسته‌اند. این تنها راه مردم ایران برای به‌دست آوردن حقوقشان در برابر رژیم تبهکار آخوندی است. از عموم جوانان شورشگر به‌ویژه در خطه سیستان وبلوچستان می‌خواهم به حمایت از مردم سراوان برخیزند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران با صدور اطلاعیه‌یی اعلام کرد: به‌دنبال درگیری‌های روز گذشته مردم محروم سراوان با نیروهای سرکوبگر که به جان باختن و مجروح شدن ده‌ها تن از سوخت بران و جوانان مردم شهر منجر شد، از صبح امروز سه‌شنبه ۵ اسفند، به‌رغم حضور گسترده پاسداران و نیروهای امنیتی و انتظامی، مردم شهر دست به اعتراض زدند و خود را به فرمانداری سراوان رساندند. پاسداران جنایتکار برای متفرق کردن مردم به شلیک گلوله و پرتاب گاز اشک آور مبادرت کردند. اما مردم خشمگین به مقابله برخاستند و ساختمان فرمانداری را به تصرف در آوردند. گزارش‌ها حاکی از کشته و مجروح شدن شمار بیشتری از مردم است.

جوانان شورشگر چند خودروری نیروی انتظامی را واژگون کرده و به آتش کشیدند و جاده مقابل پایگاه سپاه پاسداران را با به آتش کشیدن لاستیک، بستند. درگیری بین مردم و نیروهای سرکوبگر در نقاط مختلف شهر ادامه دارد و فضای شهر متشنج است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]