اردیبهشت-۰۸ ۱۴۰۱

سخنرانی مریم رجوی: اسلام پیام‌آور آزادی و واژگونی ولایت مطلقه فقیه

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی: اسلام پیام‌آور آزادی و واژگونی ولایت مطلقه فقیه

کنفرانس آنلاین افطار همبستگی در انگلستان-«نه به جنگ طلبی و بنیادگرایی»

دوستان گرامی،
خواهران و برادران،
در این روزهای ماه رمضان به‌ همه شما سلام می‌کنم. رمضان ماه عبادت است و مقصد آن آزادی ‌نوع انسان است. به ‌‌این مناسبت برای جامعه مسلمانان در بریتانیا و برای مسلمانان در سراسر جهان برادری، و همبستگی و صلح آرزو می‌کنم.

امیدها و آرزوهای ما با مردم اوكراين و مقاومت آن‌هاست كه در حال نبرد برای آزادی و استقلال خود هستند.
ماه رمضان فرصتی است برای تجلیل از ارزش‌های حقیقی اسلام و رد تبهکاری‌هایی که بنیادگرایان به‌نام اسلام انجام داده‌اند و می‌دانیم که در رأس آن‌ها حاکمان کنونی ایران قرار دارند.

در سال ۱۳۵۷ مردم ایران برای آزادی قیام کردند. پیش از آن، دیکتاتوری شاه، همه جنبش‌های ملی و آزادی‌خواه را سرکوب کرده بود. در نتیجه خمینی رهبری انقلاب را دزدید. و سپس یک استبداد مذهبی وحشی با برچسب اسلام حاکم کرد.
از آن زمان، خمینی و جانشینان او به‌نام اسلام سرکوب و غارت می‌کنند، به‌نام اسلام جنگ‌افروزی می‌کنند. و به‌نام اسلام تروریسم و جنایت را به ‌کشور‌های منطقه صادر می‌کنند. این بدترین خیانت آن‌هاست. در واقع آخوندها یک ضداسلام را مدون کرده‌ و بنیادگرایی اسلامی را گسترش دادند.
مقابله با بنیادگرایی اسلامی به‌ یک آلترناتیو فرهنگی نیاز دارد. این آلترناتیو قدرتمند، اسلام دمکراتیک است. این اندیشه‌یی است که توسط مجاهدین نمایندگی می‌شود.
مسعود رجوی یک نیروی مسلمان حقیقی را در برابر استبداد دینی و بزرگترین مقاومت را در برابر ولایت‌فقیه شکل داد. با این اندیشه‌، مبارزه با رژیم آخوندی بیش از ۴۳سال است که ادامه دارد. ۱۲۰هزار نفر در این راه به شهادت رسیده‌اند، اما این نبرد ادامه دارد.

سخنرانی مریم رجوی: اسلام پیام‌آور آزادی و واژگونی ولایت مطلقه فقیه

حقیقت اسلام چیست؟

اما حقیقت اسلام چیست؟ و اسلام درباره اساسی‌ترین مسائل چه می‌گوید؟
در مورد آزادی، اسلام، دین آزادی است.
« وَجَادِلْهُم بِالَّتِی هِيَ أَحْسَنُ» ،(۱)
« الَّذِینَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ»(۲)
« قُلْ هَاتُواْ بُرْهَانَكُمْ »(۳)
درکلام خدا تحمیل و اجبار در کار نیست، بلکه این است که بشنوید، برهان ارائه دهید و مشورت کنید. اسلام دین آزادی بیان است و مخالفت با حاکمان را منع‌ نمی‌کند؛ بلکه تشویق می‌کند و هر چیز که مخالف آزادی انسان باشد از نظر اسلام، اعتباری ندارد.

در مورد حاکمیت مردم، خمینی بنیانگذار رژیم، از ابتدا آن را رد کرد. اما اسلام حقیقی، حکومت را برخاسته از آرای مردم می‌داند.
خدا به پیامبر می‌گوید در کارها مشورت کند.
وَشَاوِرْهُمْ فِی الأَمْر/ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّه/
حضرت محمد در حساس‌ترین نبردهایش بارها با مردم مشورت کرد.
در ده سالی که محمد در مدینه حکومت می‌کرد، هیچ‌گاه خود را قدرت مطلقه ندانست. می‌دانید که آخوندها، حکومت خود را ولایت مطلقه فقیه می‌نامند. مجاهدین از روز اول با ولایت فقیه مخالفت کردند. آن‌ها همه پرسی درباره این اصل را تحریم کردند. بهای این مخالفت قتل‌عام زندانیان مجاهد بوده است.

در مورد جدایی دین و دولت، بنیادگرایان آن را مخالف اسلام جلوه می‌دهند. آن‌ها می‌خواهند استبداد دینی را حفظ کنند. اما اسلام مخالف تحمیل دین به‌مردم است. قرآن گفته است: لااکراه فی‌الدین.
پس از هجرت به‌ مدینه، پیامبر اسلام منشوری را ارائه کرد که بر مبنای آن همه اعم از مسلمان و یهودی دارای حقوق برابر شناخته شدند.
در مقابل آخوندها، مجاهدین پرچم جدایی دین و دولت را برافراشتند. این ضربه بزرگی به استبداد دینی بوده است. زیرا توسط جنبشی صورت گرفته که خود به ‌اسلام معتقد است. هم‌چنین سازمان‌یافته است و پایگاه اجتماعی مکفی دارد. در نتیجه کم‌ترین مشروعیتی برای دعاوی آخوندها باقی نگذاشته است.

در مورد حقوق پیروان ادیان مختلف، آخوندهای حاکم تبعیض دینی برقرار کردند. به‌تفرقه‌اندازی بین شیعه و سنی پرداختند. در حالی‌که اسلام جنگ و دشمنی مذهبی را مردود می‌شمارد.

بله در اسلام تنگ نظری نیست، بلکه وجود تنوع افکار را در میان مردم نوعی رحمت می‌داند.
اسلام آمده است که مدارا و صلح و همزیستی را میان نژادها، اقوام و مذاهب و ادیان گوناگون برقرار کند.
قُلْ یا أَهْلَ الْكِتابِ/ تَعالَوْا اِلى كَلِمَةٍ سَواءٍ بَيْنَنا وَ بَيْنَكُمْ.(۴)
«قرآن کریم می‌گوید میان پیامبران ما تفاوتی نیست».
مجاهدین، اهل سنت را برادران و خواهران خود می‌دانند. سنی‌ها و شیعیان دشمن واحدی دارند. این دشمن رژیم ولایت فقیه است.

در مورد زنان، آخوندهای حاکم بر ایران زنان را دارای شخصیت مستقلی نمی‌دانند.
در حالی که اسلام مدافع برابری زن و مرد است. در قرآن تمایز و تبعیض در ارزش‌های انسانی زن و مرد جایی ندارد.
در سوره حجرات آمده است:‌ يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُم مِّن ذَكَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ
در جامعه عقب‌افتاده آن روز، پیامبر اسلام، سنت بیعت با زنان را بنا گذاشت، و زنان را از حق مالکیت شخصی و حق طلاق برخوردار کرد.
در مقابل زن ستیزی آخوندها، ما از برابری زن و مرد دفاع می کنیم. هم‌چنان‌که این برابری به ایده‌ها و برنامه‌ها محدود نیست، بلکه در عمل نزدیک به چهار دهه است که مجاهدین آن را به اجرا گذاشته‌اند.

سخنرانی مریم رجوی: اسلام پیام‌آور آزادی و واژگونی ولایت مطلقه فقیه

اسلام منادی آزادی

سرانجام باید این حقیقت را یادآوری کنیم که پیام اسلام رهایی از همه اسارت‌هاست. خدا درباره حضرت محمد گفته است: او برای باز کردن‌ِ زنجیر از دست و پای مردم آمده است:
وَيَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالأَغْلاَلَ الَّتِی كَانَتْ عَلَيْهِمْ.
بله آزادی از زنجیر استبداد و زنجیر غارت و بهره‌کشی.
هنگامی که حضرت محمد، مکه را فتح کرد، گفت مردم همه با هم برابرند. اسلام با این پیام آغاز شد : قولوا لااله الاالله تُفلحوا: بگو نیست خدایی جز او تا رستگار شوید و مردم را فرا ‌خواند تا مستبدانی که خود را خدا می‌دانند، سرنگون کنند. بله، این پیام اسلامی است که منادی آزادی‌ است.

همه خواهران و برادران مسلمان را به‌حمایت از این پیام فرا می‌خوانیم.

امروز دادستان‌های سوئد در جریان محاکمه حمید نوری که مستقیما در قتل عام ۱۳۶۷ زندانیان سیاسی در ایران دخالت داشت از دادگاه خواستار حبس ابد برای او به‌خاطر ارتکاب جنایت سنگین علیه بشریت شدند.
ما امیدواریم که آمران این جنایت از جمله خامنه‌ای و رئيسی درمقابل عدالت قرار بگیرند.

پیشاپیش عید فطر را به همه شما تبریک می‌گویم

سخنرانی مریم رجوی: اسلام پیام‌آور آزادی و واژگونی ولایت مطلقه فقیه

پاورقی ها

۱ـ سوره نحل آيه ۱۲۵
۲ ـ سوره الزمر آيه ۱۸
۳ـ سوره بقره آيه ۱۱۱
۴-‌ آل عمران ـ ۶۴

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]