انتخاب زبان: English | العربية | Français
۰۷ اسفند۱۳۹۵

مریم رجوی: به‌عالی‌جناب لرد وادینگتون صدای احترام برانگیز قانون و عدالت، درود

Categories // پیام‌ها

مریم رجوی: به‌عالی‌جناب لرد وادینگتون صدای احترام برانگیز قانون و عدالت، درود

درگذشت عالی‌جناب لرد وادینگتون، جهان بشری را از وجود احترام برانگیزی محروم کرد که گوهر قانون و عدالت را در دفاع از مقاومت‌کنندگان برای آزادی یافت.

شکایت ۳۵ تن از اعضای دو مجلس بریتانیا برای رفع ممنوعیت از مجاهدین، از افتخار آمیزترین فرازهای تاریخ دوستی میان ملت‌های ایران و بریتانیاست و لرد وادینگتون یکی از همین منتخبان والا بود.
در همان روزها، لرد وادینگتون در مقاله‌یی نوشت: «يكی از خائنانه‌ترين اعمالي كه حكم قانون و سنت‌های دموكراتيك ما را تهديد می‌كند قوانين صريحی است مانند قوانينی كه برای ممنوع‌ كردن سازمان‌ها به‌عنوان «تروريست» استفاده شده بدون اين‌كه دولت به تفصيل دلايل مبنای اين حكم يا قضاوت را شرح دهد. و يك مورد مشخص سازمان مجاهدين خلق ايران بزرگ‌ترين و سازمانيافته‌ترين جنبش مخالف رژيم ايران است».
او به‌خصوص از این بابت آزرده بود که « قوانين ما براي دفاع از جامعه عليه تروريسم توسط رژيم ايران استفاده مي‌شود تا موقعيت خودش را تقويت كند» و این‌که « اين بزرگ‌ترين هديه به ملاهاست».
با چنین شجاعت و صراحتی آقای وادینگتون صدای حقیقی وجدان و قانون و عدالت شد. کما این که با دفاع پیگیر از حقوق و امنیت و حفاظت مجاهدین در اشرف و لیبرتی در زمره مبتکران سیاستی قرار گرفت که محترم شمردن مقاومت مردم ایران برای آزادی را به‌عنوان راه حل مسأله ایران و بحران خاورمیانه به‌جامعه جهانی معرفی کرده است.
به‌روح پرفتوح او درود می‌فرستم و فقدان‌اش را به‌‌خانواده‌ محترم او به‌ويزه خانم وادینگتون و اعضای کمیته پارلمانی بریتانیایی ایران آزاد تسلیت می‌گویم.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت