انتخاب زبان: English | العربية | Français
۱۹ آذر۱۳۹۸

پیام مریم رجوی به جلسه پارلمان ایتالیا در حمایت از قیام مردم ایران

Categories // پیام‌ها

پیام مریم رجوی به جلسه پارلمان ایتالیا در حمایت از قیام مردم ایران

روز سه شنبه ۱۹آذر مصادف با ۱۰دسامبر روز جهانی حقوق بشر کنفرانسی در مجلس ایتالیا با حضور شماری از نمایندگان مجلس ایتالیا و شخصیت‌های آزاده و اشرف‌نشان‌ها در همسبتگی با قیام مردم ایران برگزار شد.

مریم رجوی طی پیامی خطاب به این جلسه گفت:

نمایندگان محترم پارلمان ایتالیا
از توجه و حمایت شما از مقاومت و قیام مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی سپاسگزارم.
قیام مردم ایران که از ۲۴آبان‌ماه در ۱۹۰شهر در سراسر کشور آغاز شد قیامی برای ازادی و دمکراسی بود.
در شرائطی که آخوندها حق حیات مردم ایران را وسیعاً مورد تعرض قرار داده و تاکنون ۱۲۰هزار نفر از مخالفان سیاسی را اعدام کرده‌اند، در اوضاعی که رژیم ولایت فقیه حق مردم ایران برای مشارکت در سرنوشت سیاسی خود و جامعه و کشورشان را از آن‌ها سلب کرده است و انتخابات آزاد یک افسانه است،
مردم ما به‌ همان کاری رو آورده‌اند که در مقدمه اعلامیه جهانی حقوق بشر ذکر شده است. یعنی «به‌عنوان آخرین علاج به قیام بر ضد ظلم و فشار» برخاسته‌اند.
رژیم آخوندی که سراپا در وحشت فرو رفته است،‌ پاسخ اعتراض‌های مردم را با کشتار بیش از هزار نفر از قیام‌کنندگان که ده‌ها نفر آنان نوجوان کمتر از هیجده سال و حتی دختربچه‌های سیزده ـ چهارده ساله‌اند و دست کم ۱۲هزار دستگیری داده است.
شمار واقعی شهیدان قیام از هزار نفر بسیار بیشتر است. اسامی بیش از ۴۰۰ تن از آنان تاکنون توسط مقاومت ایران منتشر شده است. رژیم اجساد را تحویل خانواده‌ها نمی‌دهد، از برگزاری مراسم بزرگداشت جلوگیری می‌کند.
کشتار آبان۹۸ یکی از هولناک‌ترین جنایت‌های قرن بیست و یکم است.
با این‌ همه متأسفانه دولت‌های اروپا تاکنون پاسخ مناسبی به این همه کشتار و دستگیری نداده‌اند. این سکوت و بی‌عملی از سوی رژیم ایران چراغ سبزی برای ادامه و تشدید جنایت تلقی می‌شود.
-اتحادیه اروپا باید مماشات و هرگونه ملاحظه و مراعات در مورد این رژیم را کنار گذاشته و خواهان توقف فوری کشتار و دستگیری‌ها شوند. اگر رژیم سرپیچی کرد باید بی‌گفتگو ماشه تحریم‌های شورای امنیت را بچکانند.
- رژیم با انواع ترفندها تلاش می‌کند شمار واقعی شهیدان را مخفی نگاه دارد. سازمان ملل باید سریعاً هیأت‌های تحقیق در مورد شهیدان و مجروحان و زندانیان را به ایران بفرستد.
-شورای امنیت باید سردمداران رژیم را به‌خاطر این‌همه سرکوب و خونریزی، جنایتکاران علیه بشریت اعلام کند تا در برابر عدالت قرار بگیرند.
-من، هر دو مجلس ایتالیا، دولت این کشور، اتحادیه اروپا و همه جهان را فرامی‌خوانم که مقاومت و قیام مردم ایران برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه را به‌رسمیت بشناسند.
یک ایران آزاد، دمکراتیک، نه تنها خواست مبرم مردم ایران بلکه لازمه صلح و امنیت در منطقه و جهان است.
از همه شما متشکرم

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت