انتخاب زبان: English | العربية | Français
۱۲ شهریور۱۳۹۹

مریم رجوی: فریاد دادخواهی نوید افکاری، فریاد هزاران زندانی سیاسی شکنجه شده

Categories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: فریاد دادخواهی نوید افکاری، فریاد هزاران زندانی سیاسی شکنجه شده

فراخوان به محکومیت شکنجه و جنایت علیه بشریت و اقدام فوری برای آزادی برادران افکاری و همه زندانیان قیام

خانم مریم رجوی،‌ رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در ارتباط با شکنجه‌های بیرحمانه‌یی که دژخیمان رژیم آخوندی علیه نوید افکاری و برادرانش برای گرفتن اعترافات اجباری اعمال کرده‌اند، گفت: این همه سبعیت و شقاوت خون هر انسان شرافتنمندی را به جوش می‌آورد. باید به حمایت از برادران افکاری بپاخاست و فریاد آن‌ها و قیام مردم ایران برای آزادی را طنین افکن کرد.

وی افزود فریاد برادران افکاری، فریاد هزاران هزار زندانی سیاسی است که یا زیر شکنجه به شهادت رسیدند یا با تنی مجروح اعدام شدند. جنایت علیه بشریت در ایران که با اعدام دستجمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۰ شروع شد، در قتل عام ۱۳۶۷ به اوج رسید، با ۷ قتل عام علیه اعضای بی‌سلاح و بی‌دفاع مجاهدین در کمپ‌های اشرف و لیبرتی، و کشتار بیش از ۱۵۰۰تن در قیام آبان ۹۸ و اکنون با احکام اعدام علیه زندانیان قیام و شکنجه‌های وحشیانه هم‌چنان در ایران ادامه دارد.

خانم رجوی باردیگر از شورای امنیت، دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و اتحادیه اروپا خواهان اقدام فوری برای آزاد کردن برادران افکاری و همه زندانیان قیام در ایران آخوندی گردید. سکوت و بی‌عملی در برابر شکنجه و جنایت علیه بشریت پایمال کردن ارزش‌هایی است که جامعه بشری با ده‌ها میلیون قربانی به آن‌ها دست یافته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ (۲ سپتامبر ۲۰۲۰)

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت