انتخاب زبان: English | العربية | Français
۰۵ آذر۱۳۹۸

مریم رجوی: فراخوان به جامعه بین المللی برای توقف جنایت علیه بشریت توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران

Categories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: فراخوان به جامعه بین المللی برای توقف جنایت علیه بشریت توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران

سازمان مجاهدین اعلام کرد شمار شهیدان قیام سراسری از ۴۵۰ گذشته است

سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد شمار شهیدان قیام سراسری مردم ایران که ۱۷۶ شهر در سراسر ایران را در برگرفت از۴۵۰ تن گذشته است. شمار واقعی شهیدان بیشتر است، اما رژیم به طرق مختلف از جمله با قطع اینترنت و ندادن پیکرهای شهیدان به خانواده‌ها و یا جلوگیری از مراسم بزرگداشت برای آنان در صدد پنهان کردن ابعاد واقعی جنایت‌های هولناکش می‌باشد.

موج دستگیری‌ها ادامه دارد و زندان‌های تهران از جمله زندان اوین و زندان فشافویه مملو از بازداشت‌شدگان است و با کمبود شدید جا مواجه هستند. در بسیاری از شهرها بازداشت شدگان در دبستان‌ها و دبیرستان‌ها و دیگر ساختمان‌های حکومتی نگهداری می‌شوند. در همین حال سرکردگان قضاییه آخوندی، در استان‌های مختلف از جمله تهران و خوزستان و فارس از تشکیل بیدادگاه‌های ویژه برای دستگیرشدگان خبر می‌دهند. آخوند احمد خاتمی، عضو هیات رییسه مجلس خبرگان ارتجاع، در نمایش جمعه تهران روز اول آذر دستگیرشدگان را باغی و محارب توصیف کرد و از دستگاه قضاییه خواست آن‌ها را به اشد مجازات برساند. پیش از آن در ۲۷ آبان کیهان خامنه‌ای نوشت ”مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب‌دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند”.

کشتار تظاهرکنندگان از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است. جامعه جهانی می‌بایستی برای توقف کشتار و سرکوب فورا اقدام کند. و ملل متحد می‌بایستی سریعا هیأت‌های تحقیق به ایران اعزام نماید.
سردمداران این رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت باید در برابر عدالت قرار گیرند. سکوت و بی‌عملی، هم نقض کنوانسیون‌ها و قوانین و استانداردهای بین المللی و هم مشوق رژیم در ادامه جنایت و گسترش آن در منطقه است.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت