آبان-۲۸ ۱۳۹۸

گسترش قیام به ۱۰۷ شهر و ثبت ۶۱ شهید در ۱۰ شهر، شمار شهیدان بیشتر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

گسترش قیام به ۱۰۷ شهر و ثبت ۶۱ شهید در ۱۰ شهر، شمار شهیدان بیشتر است

به‌دستور خامنه‌ای، پاسداران و دیگر نیروهای سرکوبگر، در شهرهای مختلف به روی تظاهرکنندگان آتش می‌گشایند و شهیدان قیام مستمرا در حال افزایش است. رژیم آخوندی شبکه اینترنت را به‌طور کامل قطع کرده، تا هم ابعاد قیام و هم ابعاد وحشیگری رژیم را پنهان نگاه دارد.

سازمان مجاهدین از داخل کشور ۶۱ تن از قیام آفرینان را که در ۱۰ شهر به‌دست نیروهای سرکوبگر جان باخته‌اند را ثبت کرده است. شمار واقعی شهیدان بسیار بیشتر است. این آمار عمدتا به روز ۲۵ آبان است. در برخی شهرها مانند شیراز و کرمانشاه در روزهای ۲۵ و۲۶آبان شمار زیادی به شهادت رسیده‌اند که در این آمار منظور نشده‌اند.

شمار شهیدان کرج و شهرهای اطراف آن ۱۹ تن، شهریار ۱۴ تن، بهبهان ۷ تن، خرمشهر و مریوان و اصفهان هر یک ۵ تن، جوانرود و بهارستان تهران هر یک دو تن و در زرگان اهواز و سیرجان یک تن می‌باشد.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران با تسلیت به‌خاطر شهیدان سرفراز قیام، گفت این خون‌های بناحق ریخته شده تنها عزم مردم ایران را در مبارزه برحق شان برای سرنگونی رژیم مصمم‌تر می‌کند. اعتراضات و تظاهرات مردم تا سومین روز ۱۰۷ شهر و اکثر قریب به اتفاق ۳۱ استان کشور را فرا گرفت.

وی افزود جنایات رژیم آخوندی در سه روز گذشته بدون تردید از مصادیق جنایت علیه بشریت است. مسئولان جنایت کسانی هستند که در ۴۰ سال گذشته مستمرا به جنایت علیه بشریت مشغول بوده و ۱۲۰ هزار اعدام سیاسی از جمله قتل عام ۱۳۶۷ را در پرونده خود دارند. این رژیم باید از جامعه جهانی طرد شود و خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمدارانش باید به‌خاطر جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ آبان ۱۳۹۸(۱۸نوامبر ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]