فروردین-۰۹ ۱۳۹۰

به‌مناسبت شهادت مجاهد والامقام محسن دکمه چی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

به‌مناسبت شهادت مجاهد والامقام محسن دکمه چی

مجاهد قهرمان محسن دکمه چی، زندانی سیاسی مقاوم، با ۹سال سابقه زندان و پدر یک مجاهد اشرفی، بر اثر محرومیت عمدی از مداوا و درمان پزشکی، در زندان گوهردشت به‌شهادت رسید و به همرزمان و هم‌بندان شهیدش، علی صارمی، جعفر کاظمی و محمد‌علی حاج آقایی پیوست.
سلام بر این مجاهد والامقام که در اوج پایداری و مقاومت در برابر شکنجه‌های دژخیمان و دردهای جانکاه بیماری، حسرت تسلیم را بر دل خامنه‌ای و دژخیمانش گذاشت. و هم‌چون بیماران قهرمان اشرفی که در برابر همان محرومیت‌های پزشکی مقاومت می‌کنند، به سمبلی از اراده خلل‌ناپذیر مردم ایران برای آزادی و سرنگونی فاشیسم مذهبی تبدیل شد.

مجاهد شهید محسن دکمه چی، از بازاریان خوشنام تهران، از سال ۶۰تا ۶۷به‌مدت هفت سال در اسارت و تحت شکنجه بود و مجدداً در شهریورماه ۸۸به‌خاطر کمک به خانواده‌های زندانیان سیاسی و حضور دخترش در اشرف، دستگیر و به ۱۰سال زندان و تبعید محکوم شد.
او که از ماه‌ها قبل در زندان، با ابتلا به بیماری سرطان در وضعیت وخیمی قرار داشت، با ممانعت دژخیمان از معالجات ضروری که آن روی سکه محاصره دردناک پزشکی مجاهدان اشرف و نمونه بارز خشم و انتقام‌جویی جنون‌آمیز ولی فقیه درمانده ارتجاع است، روبه‌رو بود.
شهادت مجاهد خلق محسن دکمه‌چی را به مردم ایران، به مجاهدان اشرف، به خانواده بزرگ مقاومت، به زندانیان سیاسی، تسلیت می‌گویم.

از دبیرکل ملل متحد و کمیسر عالی شورای حقوق بشر و تمامی مدافعان حقوق بشر می‌خواهم به قوی‌ترین صورت ممکن، زجرکش کردن این زندانی سیاسی مقاوم با محرومیت‌های عمدی پزشکی در شکنجه‌گاه‌های خامنه‌ای را که مصد‌اق روشن «جنایت علیه بشریت» است، محکوم کنند و برای نجات زندانیان سیاسی ایران از چنگال دژخیمان، دست به اقدام عاجل بزنند. ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی، به شورای امنیت ملل متحد، یک اقدام ضروری است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]