شهریور-۳۰ ۱۴۰۰

مریم رجوی:‌ جنبش دادخواهی سکوت و مماشات همدستان رژیم را مغلوب خود کرده است

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی:‌ جنبش دادخواهی سکوت و مماشات همدستان رژیم را مغلوب خود کرده است

پیام به جلسه شاهدان جنایات رئیسی در قتل‌عام ۶۷، فراخوان به تحقیقات سازمان ملل

دوستان عزیز مقاومت ایران،
زندانیان از بندرسته که به‌دادخواهی یاران شهیدتان در قتل‌عام ۶۷ برخاسته‌اید، به‌همه شما هزاران درود.
درود به‌گردهم‌آیی شما که بخشی از وجدان بیدار بشریت معاصر در برابر هیولای ارتجاع و استبداد و قتل‌عام است و برای طرد جلاد خون‌اشامی به نام ابراهیم رئیسی به پاخاسته است. جلادی با دستان آغشته به‌خون زندانیان سیاسی قتل‌عام‌شده درسال ۶۷ و ارتکاب کشتار خیابانی دست‌کم۱۵۰۰ جوان و نوجوان در قیام آبان ۹۸.
او به‌خاطر اعدام‌ها و شکنجه زندانیان باید برصندلی محاکمه بنشیند و در برابر عدالت قرار بگیرد. اما برای سخنرانی در مجمع عمومی تریبون می‌گیرد. جامعه بشری نمی‌تواند چنین لکه ننگی را بپذیرد و فریاد اعتراض سر ندهد
۳۳ سال پیش با احکام هولناک خمینی، ۳۰هزار زندانی سیاسی که ۹۰درصد‌شان اعضا و هواداران مجاهدین بودند، درسیاهی وحشتناک آن شب‌ها به‌دار آویخته شدند. هدف خمینی، چنان‌که در همان حکم‌ها آمده است، نابودی سریع و کامل مجاهدین بود. او می‌خواست این کشتار بزرگ را در سکوت کامل پیش ببرد. طرح قتل‌عام در تهران و ده‌ها شهرستان‌ دیگر به‌نحوی ریخته شده بود که هیچ کس خبردار نشود.
نمی‌خواستند کسی بفهمد که قطع ملاقات‌ها چه هدفی دارد، در داخل زندان‌ها چه فاجعه‌یی در حال تکوین است. و حفاری‌ها و خاک‌برداری‌ها که در تاریکی شب در زمین‌های متروکه اطراف شهرها صورت می‌گیرد، برای چیست؟
اما آن‌چه در محاسبات خمینی نمی‌گنجید، کار بزرگی بود که مجاهدین و مقاومت ایران به‌آن دست زدند؛ از نخستین هفته‌های پس از شروع قتل‌عام، مسعود در اطلاعیه‌ها و مصاحبه‌ها و تلگرام‌های متعدد به‌دبیرکل وقت ملل متحد، فاش کرد که «خمینی طی حکمی به‌خط خودش دستور اعدام زندانیان سیاسی مجاهد خلق» را صادر کرده است. او در ۲دی ۱۳۶۷لیست ۱۱۰۰تن از شهیدان قتل عام را برای مقام‌های ذیربط در ملل متحد ارسال کرد.
از آن پس طی سالیان مجاهدین و مقاومت ایران، ‌کارزار جهانی گسترده‌یی برای برانگیختن جامعه جهانی علیه قتل‌عام به‌پا کردند، لیست‌های متعددی از نام‌های شهیدان را افشا کرده، به‌اطلاع مجامع بین‌المللی رسانده و از همان زمان، سنگ بنای جنبش دادخواهی را گذاشتند. جنبشی که در سه دهه گذشته از یک سو بی‌وقفه جزئیات این جنایت بزرگ را کشف و برملا کرده و از سوی دیگر یک کارزار گسترده داخلی و بین‌المللی برای محاکمه و مجازات سردمداران رژیم به‌خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت پیش برده است.
به‌همه مجاهدانی که جنبش دادخواهی را در داخل و خارج ایران فروزان کرده‌اند، به خانواده‌های شهیدان و زندانیان و به‌شخصیت‌های مدافع حقوق بشر در کشورهای مختلف که از آن حمایت کرده‌اند، صمیمانه درود می‌فرستم.
از شما یاران مقاومت و تمام هموطنانی که در همین راستا در هفته‌های اخیر تظاهرات متعددی به‌مناسبت محاکمه یکی از دژخیمان در استکهلم برگزار کرده‌اید، قدردانی می‌کنم.
تلاش‌ها و روشنگری‌های ارزشمند زندانیان از بندرسته که گروه بزرگی از آنان در اجتماع شما حضور دارند، به‌راستی ستودنی است. جنبش دادخواهی قتل‌عام شدگان از پشتوانه تلاش‌های هزار زندانی مجاهد از‌ بند‌رسته در اشرف۳ و هزاران زندانی از بندرسته هوادار مجاهدین در ایران و سراسر جهان برخوردار است. این مجموعه بی‌نظیر از انسان‌های والا و سازش‌ناپذیر همان وجدان نا‌آرام جامعه ایران است که تا به‌زیرکشیدن حکومت جلادان از دادخواهی دست نخواهد کشید.
گواهی‌ها و سخنان همین شاهدان در جلسات محاکمه یکی از دژخیمان در دادگاه استکهلم، این حقیقت را اثبات می‌کند. درود بر آن ۳۰ هزار سربه‌دار قهرمانی که در منتهای آگاهی و در قله اراده انتخاب‌گر خود راهروی تاریخ ایران را به‌سوی آزادی طی کردند. مجاهدان سربه‌داری که سرود‌خوان و مقاوم با نام مسعود و با ایستادگی بر موضع مجاهدی، آرمان آزادی را با نه قاطع به خمینی و رژیمش برگزیدند.
حالا یاران‌ از بندرسته آن‌ها بر سر همان پیمان ایستاده و راه آن‌ها را ادامه می‌دهند. چنان که مسعود گفته است: « اگر ایران بایستد، جهان با ما و در کنار ما خواهد ایستاد».
تجربه ۳۳ سال گذشته گواه است و تاریخ آینده بیشتر گواهی خواهد داد که جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان سکوت و مماشات همدستان رژیم را مغلوب خود کرده است.

دوستان عزیز،
رژیمی که پایه‌های حاکمیت ضدتاریخی خود را بر دریای خون قتل‌عام‌شدگان ۶۷ بنا کرد، بعد از آن هم در اساسی‌ترین سیاست‌های خود از همان جنایت بزرگ الهام گرفته است. از قتل‌عام بی‌رحمانه فرزندان مردم ایران در آبان ۹۸ و کشتار فاجعه‌بار هواپیمای اوکراینی، تا بی‌عملی آگاهانه در برابر کرونا، که مردم بی‌پناه را هزار هزار در کوره کرونا قربانی می‌کند. با این همه محال است بتواند راه قیام‌ها را سد کند.
خامنه‌ای با روی‌کار آوردن قبیله آدم‌خواران، اعم از رئیس جمهور و اعضای کابینه و روسا و اعضای قضاییه و مجلس ارتجاع، بزرگ‌ترین نشانه‌های درماندگی رژیم در مقابله با قیام‌های مردمی را به نمایش گذاشت. اما نه قبیله آدم‌خواران این رژیم را نجات می‌دهد، نه تشدید سرکوب و جنگ‌افروزی و نه تلاش‌های دیوانه‌وار برای برای تولید سلاح اتمی آن را از سرنگونی محتوم دور می‌کند.
ما جامعه جهانی را فرا می‌خوانیم که ‌نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق بشر در ایران توسط این رژیم را محکوم کنند. ادامه روابط سیاسی و اقتصادی با این رژیم باید به‌بهبود وضعیت حقوق بشر و توقف اعدام و شکنجه مشروط شود.
از جامعه جهانی به‌ویژه دولت سوئد و اتحادیه اروپا می‌خواهیم که قتل‌عام زندانیان سیاسی را نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت بشناسند و اقدام‌های لازم را برای ارجاع این پرونده به شورای امنیت ملل متحد و پایان‌دادن به مصونیت مسئولان این جنایت بزرگ به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی و قرار دادن آن‌ها در مقابل عدالت به عمل بیاورند.
جامعه جهانی باید حق مردم و مقاومت و قیام‌کنندگان ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و برقراری یک جمهوری دمکراتیک مبتنی بر جدایی دین از دولت را به‌رسمیت بشناسند.
با درود بیکران به شهیدان راه آزادی و به شما که دادخواه آن شهیدان قهرمان هستید.
آری این جنبش و نبردی است تا آزادی و پیروزی و سرنگونی فاشیسم دینی حاکم برایران.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]