بهمن-۱۴ ۱۳۸۸

بزرگداشت چهلم شهیدان قیام عاشورا

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

بزرگداشت چهلم شهیدان قیام عاشورا

هموطنان عزیز!
زنان و جوانان دلیر!
مادران و خانواده‌های ارجمند شهیدان و دستگیرشدگان!
فردا شب، شب اربعین سرور شهیدان، حسین بن علی(ع) و شب چهلم شهیدان قیام عاشورای امسال است.
شب گرامی‌داشت زنان و مردان سرفرازی که برای آزادی مرد‌م‌شان در برابر آدم‌کشان حاکم سینه سپر کردند و شب بیزاری جستن از رژیم نفرین شده و لعنت شده ولایت‌فقیه.
اکنون رودرروی رژیم درمانده که از برگزاری هرگونه مراسم بزرگ‌داشت شهیدان، چه‌موقع خاکسپاری، چه در شب هفت و چهلم آنان وحشت دارد، از هموطنانی که امکانش را می‌یابند می‌خواهم تربت پاک شهیدان را از جانب من و مقاومت ایران و از جانب همه مردم ایران زیارت و طواف کنند.
بر مزار همه شهیدانی که در هشت ماه گذشته ایران زمین را گلگون کردند، حاضر شوید، آنجا را با آب و گلاب عطرآگین کنید و یک شاخه گل به هر یک هدیه کنید.

سلام بر شهیدان سرفراز روز ششم دی محمدعلی راسخی نیا، مهدی فرهادی راد، سید علی موسوی حبیبی، شهرام فرجی، رحمان صدیقی، جهانبخت پازوکی، امیر تاجمیر، مصطفی کریم بیگی و سایر فرزندان مردم ایران که در این روز به شهادت رسیدند.
در لحظات حضور در مزار شهیدان به ده‌ها تن دیگر از فرزندان مردم ایران بیندیشید که در این چند ماهه به شهادت رسیده‌اند، اما آخوندها نه اجسادشان را تحویل داده‌اند نه محل دفنشان را اعلام می‌کنند.
در چهلم شهیدان قیام عاشورا گرامی می‌داریم و زیارت می‌کنیم یک‌صد و بیست هزار سربداری را که هزاران نفر از آن‌ها هم‌چون اشرف و موسی و سایر شهدای عاشورای مجاهدین در ۱۹‌بهمن ۱۳۶۰، در جایی بی‌نام و نشان به خاک سپرده شده‌اند و هیچ کس از آن اطلاعی ندارد.
و گرامی می‌داریم و زیارت می‌کنیم سی‌هزار مجاهد و مبارز قتل عام شده در سال ۶۷ و جاودانه فروغ‌ها را که اغلب‌شان در گورهای جمعی بی نشان آرمیده‌اند.
و گرامی می‌داریم و زیارت می‌کنیم، مجاهدانی که در کربلا در کنار سرور شهیدانند و آخوندها بارها سنگ مزارشان را شکسته‌اند.
گرامی می‌داریم و زیارت می کنیم، رزم‌آوران شهیدی که در دل اشرف در قطعه مروارید به‌خاک سپرده شده‌اند.
سلام بر ستاره‌های نور‌افشان تاریخ مقاومت ایران و سلام بر خون‌های پاک و محنت‌های عظیم فرزندان رشید مردم ایران در سی‌سال گذشته که راه قیام پرشکوه امروز را باز کرد.

هم‌چنین درود می‌فرستیم به همه دختران و پسران بی‌باکی که در آن قیام بزرگ گلوله خوردند یا به دشنه پاسداران سر و صورت شان شکسته و مجروح گردید. و کسانی که در آن روز یا پس از آن دستگیر شدند و تحت شکنجه قرار گرفتند.
در چهل روز گذشته خامنه‌ای و آدم‌کشان حاکم یک‌سره در حال دستگیری و شکنجه و ایجاد رعب در جامعه و تهدید خانواده‌ها بودند و به هر کاری دست زدند تا فضای سیاسی جامعه را ببندند و راه ادامه قیام‌ها را سد کنند.
در این مدت دستگیرشدگان قیام را در زندان‌ها به شدت تحت فشار قرار دادند. به خصوص دختران و زنان دستگیر شده که در زندان اوین همه روزه هدف شکنجه و آزار و رفتارهای رذیلانه شکنجه‌گران بوده‌اند.
همین شکنجه‌های جسمی و روانی در زندان گوهر دشت و سایر شهر‌های ایران نیز نسبت به دستگیرشدگان قیام به کار برده می‌شود.
برپایی بیدادگاه‌ها و محاکمه‌های رسوا نیز بخشی از تقلای رژیم در این مدت است.
آخوندها می‌خواستند با این بیدادگاه‌ها، مردم و به‌خصوص جوانان را مرعوب کنند، اما آنچه اتفاق افتاد برملا شدن روحیه باختگی این رژیم در مقابل نیروی از بند‌رسته جامعه بود.
در محاکمه‌ها اصل ۱۸۶ قانون مجازات ضداسلامی را پیش کشیدند که طبق آن، تمام اعضا و هواداران مجاهدین، مادام که مرکزیت آن‌ها باقی است، محارب‌اند.

اگر منظور آخوندها از محاربه، جارو کردن رژیم ولایت‌فقیه است که این‌همه از آن می‌ترسند، پس به آن‌ها می‌گوییم بیشتر و بیشتر بترسید.
زیرا امروز همه به محاربه با آن برخاسته‌اند.
بله، دانشجویان ایران در مقابل فاشیسم مذهبی حاکم محاربند. استادان دانشگاه‌ها، نویسندگان و روشنفکران، معلمان، کارگران، دانش‌آموزان، همه محاربند. مادران و زنان خانه‌دار محاربند. کردها و بلوچ‌ها و هموطنان آذری و عرب زبان.

بله امروز تمام ملت ایران محاربند، چون خواستار تغییر نظام ولایت‌فقیه‌اند.
اما اگر منظور شما از محاربه، جنگ با خداست، مهم‌ترین مصداق آن همین نظام پلید ولایت‌فقیه است که بر مردم ایران تحمیل کرده‌اید. یک لکه ننگ بر دامان اسلام و تاریخ ایران و جامعه بشری که همه موازین خدایی و انسانی را زیر پا گذاشته و به راستی خشم خدا را بر می‌انگیزد.
تجاوز و هتک حرمت به زنان زندانی، زیر کردن مردم با خودروی نیروی انتظامی در خیابان‌ها، پرتاب کردن جوانان از بالای پل‌ها به کف خیابان‌ها و اعدام‌های قساوت بار جوانان ۱۹ ـ ۲۰ ساله و خط و نشان کشیدن برای اعدام ۹ زندانی دیگر.
این اعدام‌ها البته برای هموطنان ما سخت، تأثر آور و دردناک است.

اما راستی خامنه‌ای با میلیون میلیون ایرانی داغدار و خشمگین چه می‌کند؟
اگر خیال می‌کند با اعدام جگرگوشه‌گان ما حکومت لرزانش را حفظ می‌کند، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.
چرا که خود را با یک خانواده ۸۰ میلیونی رودررو کرده که از این همه شقاوت نخواهد گذشت.
همین‌جا از همه دولت‌ها و مجامع بین‌المللی می‌خواهم نسبت به اعدام‌های جنایت‌کارانه‌یی که ناقض تمام موازین حقوقی و انسانی است سکوت نکنند. از آن‌ها می‌خواهم روابط خود را با این دیکتاتوری خونریز، به توقف سرکوب مردم ایران منوط کنند.
والا در فردای تاریخ باید پاسخ مردم خود را بدهند که در برابر این‌همه جنایت سکوت کردند و نه تنها سکوت کردند که به روابط خود با این رژیم غاصب ادامه دادند.
در ۴۰روز گذشته با وجود همه دستگیر‌ی‌ها، شکنجه‌ها و اعدام‌ها، زنان و جوانان ایران جامعه را با اعتراض‌های مستمر خود سرزنده و مقاوم نگه داشتند. نگذاشتند که اختناق سنگین حاکم شعله‌های آزادی در جامعه ایران را مغلوب کند و مجالی به دیو یأس و ترس ندادند.
در این مبارزه پرشکوه، به خصوص عزم و ایمان مادران و کار جمعی و تشکیلاتی آن‌ها نقش مهمی داشته و دارد.
سلام‌ها و درودهای بی‌پایان به شما مادران شجاع و با ایمان.

امروز در داخل و خارج ایران، همه، مادرانی را تحسین می‌کنند که از هفت ماه پیش روزهای شنبه هر هفته بی‌وقفه در پارک لاله یا جلوی زندان اوین یا جاهای دیگر گرد می‌آیند و سایر هموطنان را به برخاستن و پیوستن به قیام‌ها ترغیب می‌کنند.
از یاد نمی‌بریم که وقتی عده‌یی از آن‌ها دستگیر شدند چه روحیه و استقامتی از خود نشان دادند و از یاد نمی‌بریم که چگونه در روزهای پس از دهم بهمن، یک جنبش تحسین برانگیز در برابر زندان اوین برپا کردند، که باعث آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی شد.
آن‌ها گواه این حقیقت هستند که این زنان ایرانند که سرانجام شیشه عمر رژیم ولایت را خواهند شکست.

هموطنان عزیز!
در ۴۰ روز گذشته، با مجاهدت و از خودگذشتگی‌های شما اثبات شد که این اختناق و شکنجه و جراثقال یا چوبه دار نیست که سرنوشت ایران را می‌سازد. بلکه قیام و مقاومت مردم ایران است که ایران را به سوی آزادی می‌برد.
این دجال‌گری و هیاهو و تهدید مشتی مرتجع به بن‌بست رسیده نیست که می‌تواند اوضاع را تعیین کند، بلکه شجاعت و روحیه رزمنده شماست که جو رعب و سرکوب را مقهور خود می‌کند.
بله این اشتیاق به آزادی و تعهد جوشان شما به زنده نگه‌داشتن خون شهیدان است که آینده را می‌سازد.
تردیدی نیست که همه این رنج‌ها و رزم‌ها به ثمر خواهد رسید.
و تردیدی نیست که از همه این اشک‌ها و خون‌دل‌ها نهال برومند آزادی خواهد روئید.
سلام بر شهیدان قیام عاشورای ششم دی که فردا شب چهلمین روز شهادت‌شان را گرامی‌ خواهیم داشت. مطمئنم این روز را به ضربه دیگری به سلطنت ولی فقیه تبدیل خواهید کرد و در ادامه آن خامنه ای باید منتظر ضربات بزرگتری در ۲۲ بهمن باشد.
سلام بر همه شهیدان!
سلام بر مردم ایران!
سلام بر اشرف و اشرفی‌ها!
سلام بر آزادی.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]