بهمن-۲۴ ۱۳۹۱

گرامیداشت شهیدان مؤسسان چهارم ارتش آزادی

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

گرامیداشت شهیدان مؤسسان چهارم ارتش آزادی

به نام خدا، به نام ایران و به نام آزادی
به نام مشعلداران پایداری و نبرد مردم ایران در دوران سرنگونی رژیم ولایت فقیه و به نام شهیدان مؤسسان چهارم ارتش آزادیبخش ملی ایران.
سلام بر خواهر عزیزم، مجاهد قهرمان پوران نجفی، زندانی مقاومی که سال‌ها در سیاه‌چال‌های خمینی جلاد در اسارت بود. از زنان مجاهدی که صلابت، طمأنینه، جنگندگی و مسئولیت‌پذیری او خیره‌کننده بود و همواره لنگری در تشکیلات مجاهدین بود،
سلام بر مجاهد خلق یحیی نظری، شیر پایدار قائمشهر، و از فرماندهان گردان‌های ارتش آزادی، و عضو شورای ملی مقاومت ایران،
سلام بر مجاهد خلق مهدی عابدی، از فرزندان مردم کازرون که به سوی برادران شهیدش: عباس، عبدالله و کاظم عابدی و دیگر جاودانه‌فروغ‌ها پر کشید،
سلام بر مجاهد خلق مصطفی خسروی، از فرزندان مردم بیجار کردستان که سه دهه در صفوف مجاهدین پیشتاز پیکارهای سخت بود،
سلام بر مجاهد خلق اکبر عزیزی از فرزندان دلیر مردم رشت که پیکر قطعه قطعه شده او شاهدی بر قساوت و جنایت دشمن مردم ایران است،
و سلام بر مجاهد خلق هادی شفیعی، از فرزندان قهرمان مردم مشهد که از نسل‌های جدید مجاهدان آزادی بود. پرشور و پایدار و خستگی‌ناپذیر.
در این لحظه، بی‌شک مردم قائم شهر و رشت و بیجار و کازرون و مشهد و همه شهرهای ایران، مثل همه ما که در این جا هستیم،با قلب‌های پردرد، اما با سرهای بلند، با فرزندان خود تجدید عهد می‌کنند.

به خواهران و برادرانم در لیبرتی و اشرف و به خانواده‌های این شهیدان می‌گویم که این قهرمانان، از همیشه زندهتر و حاضر و رویانترند.
آن‌ها در اراده هزاران جوان به پاخاسته در ایران تکثیر می‌شوند و هر جا که رزم و نبرد برای آزادی شعلهور است، آن‌ها خروشان و دست افشان میرزمند تا روز پیروزی و روز آزادی.

و حالا مجروحان ما در زندان لیبرتی با درد و جراحت، دست‌و پنجه نرم می‌کنند. برخی از مجروحین همین امروز زیر عمل جراحی هستند؛ از جمله علی احمدی که هنوز از چند روز پیش تا کنون به هوش نیامده و شرایط بسیار خطیری دارد که باید برای او دعا کنیم. هم‌چنین خواهرعزیزم معصومه ملک محمدی، همردیف مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران، امروز عمل جراحی داشت، اما چنان‌که در فیلم‌ها و عکس‌ها دیدهاید، خواهرم معصومه و دیگر خواهران و برادران مجروح، با روی گشاده، با روحیه جنگنده و با عزم و ایمانی خلل‌ناپذیر هم‌چنان می‌رزمند و الگو و سرمشق مبارزه و پایداری برای همگان هستند.
سلام بر آن دلاوران، سالاران و سرداران پایداری.

در این لحظه، داغ این شهادت‌ها و رنج و درد مجروحان بیش از هر کس برای مسعود رجوی، جانگداز است و قلب او را می‌فشارد اما چنان که خود او دو روز پیش گفت: «مجاهدین و مقاومت ایران همیشه در این سرفصل‌ها، از انقلاب ضدسلطنتی و ۱۹بهمن تا شش و هفت مرداد و ۱۹فروردین، قیمت سنگین و خونین پرداخته‌اند و باز هم ازنثار همه چیز خود برای خلق در زنجیرشان فروگذار نخواهند کرد. درس فدا و مجاهدت و آزادگی ادامه دارد و روزی در میهن اسیر فراگیر می‌شود».

 

هموطنان عزیز!
هجوم پرشقاوت به لیبرتی، یعنی یک کمپ بی حفاظ و بی‌دفاع،که در سپیده دم ۲۱بهمن صورت گرفت، واکنش ترسان آخوندهاست. این نتیجه دو روند بسیار مهم در رویارویی ملت ایران با استبداد مذهبی است. از یک طرف پیشروی مقاومت ایران با دستاوردهایی هم‌چون: برپایی یکان‌های ارتش آزادی در داخل میهن و هم‌چنین تشکیل مؤسسان چهارم ارتش آزادیبخش ملی ایران، تا رویآوردن زنان و جوانان به سوی جنبش مقاومت. از درهمشکستن لیست‌های تروریستی تا گسترش جبهه جهانی مدافع مقاومت مردم ایران. و از طرف دیگر نشانه ضعف و اضمحلال استبداد حاکم است؛ با از هم گسیختگی آشکار در رأس رژیم،
با ریزش و انفعال در همه سطوح حکومتی و با محاصره شدن متحدان این رژیم در آتش خشم ملت‌های سوریه و عراق.
حمله به لیبرتی ضعف و عجز دیکتاتوری پوسیده‌یی است که حاکمیت خود را در حال زوال دیده است. آری چرخ‌ها برای سرنگونی دیکتاتوری ولایت فقیه به حرکت درآمده است. و چنین خواهد شد.

حضار محترم!
راستی چرا آخوندها این همه از مجاهدان بیسلاحی وحشت دارند که در اشرف و لیبرتی محصورند؟

زیرا آن‌ها هسته اصلی جنبش مقاومتی هستند که بدنه آن در سراسر جامعه ایران گسترده است و نبرد سرنوشت برای آزادی ایران را تدارک میبینند.
چند روز پس از بروز یک شکاف بزرگ در هیأت حاکمه، در مجلس آخوندی، ملاها حمله خود را متوجه مجاهدان آزادی کردند. یعنی سرچشمه الهامبخش مبارزه مردم ایران. مبارزهیی برای برهم زدن اساس این نظم ارتجاعی که تار و پود آن اعدام و شکنجه و غارت و فساد و تبهکاری است.
یادتان هست در سال ۸۸در بحبوحه قیام‌های سراسری نیز، مهم‌ترین چاره‌جویی خامنه‌ای، اقدام به قتل‌عام اشرفی‌ها بود که توسط دولت عراق در شش و هفت مرداد به اجرا گذاشته شد. در سال ۸۹پس از قیام عظیم ۲۵بهمن، باز هم مهم‌ترین پاسخ رژیم، طراحی و سفارش قتل‌عامی بود که در ۱۹فروردین توسط دیکتاتور عراق جدید اجرا شد. خمینی هم وقتی که پس از زهر آتش بس در تنگنای سرنگونی قرار گرفت، برون رفت خود را در قتل‌عام سیهزار زندانی سیاسی دید. حالا خامنهای در یک الگوبرداری احمقانه، در پی همان برون رفت است. اما ما به او و تمام هم‌دستانش می‌گوییم آرزوی بقای رژیم و جلوگیری از سرنگونی آن را به‌گور خواهید برد.

حضار محترم!
رژیم ولایت فقیه در برابر مجاهدان در اشرف و لیبرتی به بن‌بست رسیده است. حمله آن‌ها به لیبرتی بیان همین بنبست است. زیرا که تمام توطئهها، شیطانسازی‌ها و فشارهایشان در برابر پایداری مجاهدان آزادی شکست خورده است. آن‌ها با موشکباران لیبرتی در واقع به کل پروژه لیبرتی تیرخلاص زده و آن را واژگون کردهاند.
مگر یادداشت تفاهم میان سازمان ملل و دولت عراق که بر خلاف رضایت و اطلاع اشرفی‌ها امضا شد، موضوع اصلیاش تأمین امنیت و حفاظت مجاهدین نبود؟ حالا بگویید که از آن یادداشت که در اساس غیرقانونی بود، چه باقی مانده است؟
گروه کار بازداشت‌های خودسرانه ملل متحد در دو گزارش جداگانه اعلام کرد که لیبرتی یک زندان است. اما آنجا فراتر از زندان به محل قتل و کشتار تبدیل شده است. آیا این بود حفاظت و امنیتی که وعده می دادید؟
مگر در تابستان دو سال پیش سفیر آمریکا نگفت که اشرفی‌ها به جایی دورتر بروند که کمی امن تر باشد، بفرمایید این هم جای دورتر، راستی امنیت آن چه شد؟
مگر ایالات متحده در ازای سلاح‌های اشرفی‌ها به تک تک آن‌ها تعهد نداد که حفاظتشان را تأمین کند؟ حالا بگویید که آن حفاظت چه شد؟ و مگر در فوریه سال گذشته، آمریکا اعلام نکرد که «ایالات متحده به نفرات کمپ لیبرتی پشت نخواهد نکرد» و مگر در همین تابستان گذشته آمریکا برای چندمین بار متعهد نشد که در لیبرتی حفاظت و سلامت مجاهدین را تأمین میکند؟ لطفا بگویید که آن وعدهها چه شد؟ و راستی وعده انتقال سریعالحصول ساکنان لیبرتی به خارج عراق کجا رفت؟
ما همان موقع که یادداشت تفاهم در مورد انتقال به لیبرتی امضا میشد بارها گفتیم و هشدار دادیم که کمپ لیبرتی در ذات خود ناامن است. زیرا مساحت اندکی دارد، حفاظ و سنگر ندارد و زیر ساختهایش از کار افتاده و ویران است و از همه مهم‌تر به این دلیل که امنیت لیبرتی به دیکتاتور عراق جدید سپرده شده که خود منشأ ناامنی است.
طبق اطلاعات به دست آمده از درون رژیم، حمله به لیبرتی توسط نیروی تروریستی قدس با همکاری مشخص از داخل دولت عراق صورت گرفته است. این کمپ در یک محدوده کاملاً بسته نظامی و در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد قرار دارد و امکان دسترسی به آن منطقه، بدون همکاری مشخص از درون دولت عراق، عملی نیست.

آقای نماینده ویژه دبیرکل می گفت که مجاهدین هر مشکلی در لیبرتی دارند، بپذیرند زیرا در آن جا ناظران ما ۲۴ ساعته نظارت می‌کنند و در نتیجه امنیت آن جا تأمین است. راستی امنیتی که قرار بود با ناظران شما تأمین شود چه شد؟ و در روز حادثه و بعد از آن کجا بودید؟
باید یادآوری کنم که شخصا خودم چند بار به نماینده ویژه گفتم که هر حمله و فاجعه‌یی در لیبرتی اتفاق بیفتد. تبدیل به یک ننگ ابدی برای ملل متحد و نماینده ویژه خواهد بود، اما متاسفانه این هشدارها شنیده نشد و حالا ما میگوییم خنجرزدن به قلب حقوق بشر و حقوق پناهندگی دیگر بس است. دبیرکل باید یک نماینده بی‌طرف برای این مسئولیت منصوب کند و ملل متحد تنها از این طریق می‌تواند خود را از این جنایت و تبهکاری مبرا کند.
من هم‌چنین می‌خواهم مسئولیت دولت آمریکا را در شکلگیری این فاجعه یادآوری کنم. بر همین اساس، اگر آمریکا به تعهدات خود عمل میکرد، بیتردید حمله فاجعه بار به لیبرتی قابل پیشگیری بود. بنابراین از جانب مقاومت مردم ایران اعلام می‌کنم که از این پس هر خطری که متوجه ساکنان لیبرتی شود، آمریکا در آن مستقیما مسئولیت دارد.

اکنون زمان جبران سیاست اشتباهی است که در یکسال گذشته، خسارت بزرگی به مردم و مقاومت ایران وارد کرده است. بر این اساس تأکید میکنیم که:
۱ ـ جامعه بینالمللی و به ویژه دولت آمریکا و ملل متحد باید شرایط بازگشت فوری اعضای مقاومت به اشرف را فراهم کنند. تا پروسه اعزام آن‌ها به کشورهای ثالث از اشرف دنبال شود. این تنها راه تأمین حفاظت و امنیت مجاهدان آزادی در این شرایط است.
۲ ـ کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد باید بلادرنگ موقعیت پناهندگی آن‌ها را اعلام کند.
۳ ـ شورای امنیت ملل متحد باید دولت عراق را ملزم کند که درهای لیبرتی را به روی وکلا، خبرنگاران، هیات‌های پارلمانی و سیاسی باز کند.
۴ ـ دبیر کل ملل متحد، باید یک نماینده بی‌طرف برای اشرف و لیبرتی تعیین کند و هیأتی را مأمور تحقیق درباره کشتار ساکنان لیبرتی کند. و سرانجام می‌خواهم از این‌جا به هموطنانم بگویم که پاسخ این حمله آخوندها یک مبارزه صدبرابر برای به زیر کشیدن این رژیم و برقراری آزادی و دموکراسی است. پس کوشش و مبارزه خود را گسترش بدهید، دولت‌ها را وادار کنید که روابط سیاسی خود را با فاشیسم دینی حاکم بر ایران قطع کنند و جامعه جهانی را وادار کنید که خود را با مبارزه ملت ایران برای تغییر رژیم هم جهت سازد.
به اشرف‌نشان‌ها و اعضای یکان‌های ارتش آزادی در سراسر ایران می‌گویم برای ادای وظیفه نسبت به شهیدان و جاودانه فروغ‌های آزادی و برای پایان دادن به ظلم و بیداد ولایت فقیه مبارزه و مقاومت خود را صد چندان کنید.

خون این شهیدان و درد و رنج مجروحان، بازهم بر عزم و اراده مجاهدان آزادی و اشرف نشان‌ها و مردم ایران خواهد افزود و ولی فقیه طلسم شکسته را پشیمان و لرزان بر جا خواهد گذاشت.
در پایان، از همه شخصیت‌ها و گروه‌ها و هم‌میهنان که از داخل و خارج کشور، با مقاومت مردم ایران ابراز همدردی کرده‌اند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.
پیام جانفشانی شش قهرمان آزادی ملت ایران در لیبرتی این است: قیام و نبرد برای به زیر کشیدن رژیم ضدبشری آخوندی ادامه دارد و آزادی و دموکراسی و برابری در ایران محقق خواهد شد.
سلام بر آزادی،
سلام بر شهیدان،
سلام بر مردم ایران.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]