• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / تخریب خانه‌های مردم محروم روستای ابوالفضل و شلیک گلوله ساچمه‌یی و گاز‌اشک‌آور به مردم معترض
شهریور-۰۶ ۱۳۹۹

تخریب خانه‌های مردم محروم روستای ابوالفضل و شلیک گلوله ساچمه‌یی و گاز‌اشک‌آور به مردم معترض

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تخریب خانه‌های مردم محروم روستای ابوالفضل و شلیک گلوله ساچمه‌یی و گاز‌اشک‌آور به مردم معترض

روز چهارشنبه ۵ شهریور ۹۹ نیروهای سرکوبگر در صدد تخریب منازل مردم محروم روستای ابوالفضل از توابع کیانشهر اهواز بر‌آمدند و به مردم محروم این روستا که دست به اعتراض زده و از تخریب خانه‌هایشان ممانعت می‌کردند، با تفنگ ساچمه‌یی وینچستر و گاز اشک‌آور حمله‌ور شدند. دست‌کم ده نفر از اهالی از جمله چند کودک مجروح و ده‌ٰها نفر بازداشت شدند.

ده‌ها سال پیش، زمینی که این روستا بر آن بنا شده زمینی کم ارزش بود، اما با گسترش شهر اهواز و بالارفتن قیمت زمین‌های این منطقه، بنیاد غارت و چپاول آخوندی، موسوم به بنیاد مستضعفان، که زیر نظر مستقیم خامنه‌ای است، مدعی مالکیت این زمین‌ها وخواهان تخلیه روستا شده است. این درحالیست که بنا به گزارش مطبوعات حکومتی حدود ۳۰۰ خانوار این روستا از ۴ دهه پیش دراین محل سکونت دارند.

روزنامه حکومتی شرق در این باره نوشت: «ساکنان روستای ابوالفضل که در مجموع ۲۵هکتار وسعت دارد، اسنادی در دست دارند که نشان می‌دهد از سال ۶۴ تا ۷۰، بخشی از اهالی روستا از طریق طرح سلمان، آب کشاورزی برای کشت گندم و جو و سبزی و صیفی در اختیار داشته‌اند، اما بعد از تخریب کانال فرعی برای ساخت‌ وساز شهرک زردشت، آبرسانی به آن‌ها متوقف می‌شود. این سند نشان می‌دهد اهالی روستا سابقه‌یی نزدیک به سکونت ۴۰‌ساله در محل دارند اما بنیاد مستضعفان خود را مالک زمین آن‌ها معرفی کرده و مانع ارائه خدمات و کد روستایی به محل سکونتشان می‌شود.»

خانم مریم رجوی حمله جنایتکارانه نیروهای سرکوبگر به روستای ابوالفضل کیانشهر اهواز و تخریب سرپناه کارگران و زحمتکشان را قویا محکوم کرد و به مردم محرومی که با دست خالی به مقابله با نیروهای سرکوبگر پرداختند درود فرستاد و از مردم و جوانان غیور اهواز خواست به یاری اهالی این روستا برخیزند. آن‌ها گناهی جز دفاع از زندگی و خانه خود در برابر آخوندهای اشغالگر و بنیاد غارت و چپاول آن‌ها تحت نام ”بنیاد مستضعفان“ ندارند. تمام سرمایه و دارایی‌های این بنیاد متعلق به مردم ایران است و باید به مردم ایران برگردد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ شهریور ۹۹ (۲۷ اوت ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]