• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / لشکرکشی جنایتکارانه رژیم آخوندی به محله فلک‌الدین خرم‌آباد و تخریب خانه‌های مردم محروم
فروردین-۲۷ ۱۳۹۹

لشکرکشی جنایتکارانه رژیم آخوندی به محله فلک‌الدین خرم‌آباد و تخریب خانه‌های مردم محروم

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

لشکرکشی جنایتکارانه رژیم آخوندی به محله فلک‌الدین خرم‌آباد و تخریب خانه‌های مردم محروم

روز سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹ دادستان جنایتکار خرم آباد به همراه شمار زیادی از نیروهای سرکوبگر به یکی از مناطق فقیر نشین این شهر بنام فلک الدین یورش برده و به تخریب خانه‌هایی که مردم محروم با وسایل ابتدایی ساخته بودند پرداختند. آن‌ها به ضرب و شتم مردمی که حاضر به تخلیه خانه‌هایشان نبودند پرداخته و برخی از مادران و پدران سالخورده را زیرآوار مصدوم کردند.

خانه‌های تخریب شده عمدتا به مردمی تعلق داشت که در اثر سیل سال گذشته خانه و کاشانه‌شان را از دست داده بودند و در این محل برای خود سرپناهی ساخته بودند. آن‌ها زیر خط فقر بسر می‌برند و از حداقل در آمد و امکانات زندگی برخوردار نیستند.

صدها تن از نیروهای سرکوبگر شامل یگان ویژه و بسیجیان که با هلی کوپتر پشتیبانی می‌شدند همراه با ماموران به کارگرفته شده از سوی شهرداری با ده‌ها دستگاه گریدر، بیل مکانیکی و ماشین آبپاش در این عملیات جنایتکارانه شرکت داشتند.

جوانان محله به مقابله با نیروهای سرکوبگر و ممانعت از تخریب خانه‌ها پرداختند که بسیجیان و گارد ویژه باضرب و شتم و تیراندازی هوایی آن‌ها را متفرق کردند. جوانان با پرتاب سنگ در مقابل نیروهای انتظامی و بسیجیان ایستادگی کردند و شیشه‌های خودروهای نیروهای مهاجم را شکستند.

محمد شریفی مقدم، شهردار خرم‌آباد در وحشت از انزجار عمومی از اقدام جنایتکارانه مزدوران بسیجی و نیروی انتظامی، امروز به خبرگزاری حکومتی ایرنا گفت: «با توجه به شیوع کرونا و تمرکز ادارات و دستگاه‌های خدمت رسان برای رفع این بحران، برخی افراد سودجو نسبت به ساخت و ساز خارج از مجوزهای قانونی اقدام کرده‌اند… شهرداری در این راستا تنها موظف به اجرای مقررات می‌باشد و اقدامی فراتر از مصوبات قانونی انجام نداده است.»

خانم مریم رجوی ضمن همدردی با اهالی فلک‌الدین جوانان غیرتمند خرم آباد را به همیاری مردم فلک‌الدین فراخواند و گفت تخریب خانه‌ مردم محروم آن‌هم در بحبوحه بحران کرونا، نشان دیگری از قساوت و بیرحمی آخوندهای جنایتکار است که به هیچ چیز جز حفظ نظام منحوس ولایت فقیه نمی‌اندیشند. این رژیم بجای تامین معیشت مردم محروم و قرنطینه کردن آن‌ها، به لشکرکشی علیه آن‌ها پرداخته و خانه و کاشانه‌یی که با وسایل اولیه و خون جگر ساخته‌اند بر سر آن‌ها خراب می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ (۱۵ آوریل ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]