• صفحه اول / رخدادها / سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس بین المللی جوامع ایرانی: رژیم ولایت فقیه برای فرار از سرنگونی، برون‌رفتی ندارد
آذر-۲۴ ۱۳۹۷

سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس بین المللی جوامع ایرانی: رژیم ولایت فقیه برای فرار از سرنگونی، برون‌رفتی ندارد

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس بین المللی جوامع ایرانی: رژیم ولایت فقیه برای فرار از سرنگونی، برون‌رفتی ندارد

  

روز شنبه۲۴ آذر مریم رجوی، در یک کنفرانس ویدئو سراسری با حضور جوامع ایرانی سخنرانی کرد كه همزمان در بیش از ۴۰ نقطه در اروپا، آمریكای شمالی و استرالیا برگزار شد.

پاتریک کندی، نماینده اسبق کنگره آمریکا؛ پاندلی مایکو وزیر ارشد از آلبانی، خانم اینگرید بتانکورد سناتور سابق از کلمبیا؛ آقای فاطمیر مدیو نماینده پارلمان از آلبانی، سناتور جری هورکان از ایرلند، آقای آنتونیو تسو، از پارلمان ایتالیا و شمار دیگری از نمایندگان پارلمان، سنا و منتخبان اروپایی و شخصیت‌های سیاسی، حقوقی و دینی از دیگر شرکت‌کنندگان و سخنرانان این کنفرانس بودند.

دوستان گرامی، شخصیت‌های محترم در سایر کشورها
اعضای محترم جوامع ایرانی،
برادران و خواهران عزیزم،
گرم‌ترین سلام‌ها و درودهایم به ‌شما یاران مقاومت، به‌شما یاران سخت‌کوش، پرشور، شکیبا و ازخودگذشته که هرچند در اجتماعات خود در بیش از ۴۰ مرکز در سه قاره جهان در ظاهر دور از هم، اما انگار که یک تن و یک پیکر هستید. و پیام رسان روح و قلب واحدی هستید که همان ایران تشنه و مشتاق آزادی است؛ همان مردم به‌پاخاسته در سراسر میهن و همان اراده راسخی که می‌خواهد دفتر تاریخ ایران را ورق بزند. با مشت‌های گره كرده، با شعارهای كوبنده و فریادهای پراز خشم در اهواز و شوش و اصفهان و دانشگاه‌های سراسر ایران.

دوستان عزیز
دو هفته دیگر وارد سال ۲۰۱۹ میلادی می‌شویم.
سه روز پیش خامنه‌ای گفت كه آمریكا و مجاهدین ممكن است جنجال را برای سال ۹۷ بكنند، اما نقشه را برای سال ۹۸ بکشند.
به گفته خامنه‌ای، هدف آمریكا این است که با مأمورین مخصوصی كه برای مقابله با نظام می‌گذارد و با كمك به امثال مجاهدین، شاید بتوانند با تحریم و كارهای ضدامنیتی دودستگی و جنگ داخلی ایجاد كنند.
چرا خامنه‌ای این‌چنین وحشت كرده و از سال نو و دودستگی و بحران در داخل رژیم و از جنگی كه خودش با مردم ایران به راه انداخته نگران است؟
زیرا در سالی كه به پایان آن نزدیك می‌شویم، روزی نبود که ایران ما از جوش و خروش و از فریاد آزادی‌خواهی در برابر فاشیسم مذهبی خالی باشد.
پس به خامنه‌ای و همه آخوندها‌ی حاکم می‌گوییم: بله بترسید و بلرزید. سرنگونی رژیم‌تان به دست مردم و مقاومت ایران قطعا محقق خواهد شد.

دوستان عزیز
در فرصت امروز می‌خواهم دو نکته اساسی را توضیح بدهم که چکیده تحولات یکسال اخیر است.
اول اینکه:‌ رژیم برای فرار از سرنگونی، برون‌رفت و راه‌حلی ندارد. ما از ۴۰سال پیش خیلی دلمان می‌خواست و می‌خواهد كه فاشیسم دینی حاكم بر ایران تغییر رفتار بدهد اما به قول خودش، از ترس مرگ خودكشی نخواهد كرد!
دوم اینکه: استراتژی دیكتاتوری دینی برای بقا و گریز از بحران، سركوب و انقباض در داخل ایران و صدور تروریسم و جنگ و بحران در خارج از ایران است.
در مرداد ماه گذشته، آخوند روحانی رئیس جمهور رژیم اعتراف کرد که مشکلات داخلی و بین‌المللی رژیم از قیام دی ماه بالا گرفته. او گفت:‌ «اغتشاش … پیامی به خارجی‌ها داد که فهمیدند با فشار بیشتر می‌توانند تأثیر بگذارند».
بله، دقیقا از همین جا تعادل درونی و بیرونی حکومت به‌هم خورد. تنش‌ها علیه رژیم بالا گرفت و بی‌ثباتی بنیادی‌اش نمایان شد.
در یكسال گذشته، رژیم بارها و بارها تلاش کرد راه قیام‌ها را ببندد، اما هر بار آتش‌ها از زیر خاكسترها زبانه كشیدند.
تلاش کرد جلوی کانون‌های شورشی را بگیرد، ولی نتوانست.
به‌طرح‌های تروریستی علیه مقاومت رو آورد، اما بر سر خودش خراب شد.
خواست اقتصاد درهم شكسته را مهار و درمان کند، ولی بدتر شد.
خواست با همراهی دولت‌های اروپایی گریزگاهی برای تحریم‌ها فراهم كند، اما به‌جایی نرسید.
سیاست نگاه به شرق خامنه‌ای و روی آوردن به روسیه و چین هم دردی را دوا نكرد.
بطوریکه در روزهای اخیر چین از سرمایه‌گذاری در میدان گاز پارس جنوبی در ایران خارج شده و قبل از آن‌هم توتال خارج شده بود.
بله، تمام مسأله این است که رژیم برون رفتی ندارد؛ هر راه‌حلی هم که در پیش بگیرد تیری است که به‌ خودش شلیک می‌کند.
محصول این درماندگی سیاسی، تنزل کیفی موقعیت رژیم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و بین‌المللی است.
حامیان آخوند روحانی می‌گویند:«وضعیت دولت روحانی تعلیق در تعلیق است» و «دولت کرخت و گیج است».
سرکرده سپاه خامنه‌ای با توجه به ریزش و انفعال پاسداران گفت: «وضعیت درونی سپاه یکی از دغدغه‌های رهبری است».
درست به دلیل همین بن‌بست، آخوندها در این سال بارها به‌اجرای ‌طرح‌ها و اقدام‌های تروریستی رو آوردند.
از جمله:
ـ توطئه‌تروریستی علیه مجاهدین در آلبانی،
ـ تلاش برای انفجار تروریستی در گردهم‌آیی سالانه مقاومت در فرانسه
که اخیراً ۱۰۵تن از نمایندگان كنگره آمریكا با یك قطعنامه دو حزبی این توطئه بمب‌گذاری را محكوم کردند.
ـ‌ پروژه جاسوسی و تروریسم علیه اعضای مقاومت در آمریکا
ـ حمله موشکی به ‌مراکز احزاب کرد ایرانی
ـ و طرح تروریستی در دانمارک

درباره این طرح‌ها و حملات باید به‌چند واقعیت مهم توجه کرد:
اول اینکه رو آوردن به تروریسم و تعدد این جنایت‌ها،‌ نه یك واكنش گذرا و تاكتیكی، بلكه یك راهكار و برون رفت در استراتژی رژیم برای بقا و مقابله با بحران سرنگونی است.
دوم اینکه جنون تروریستی رژیم در شرایطی است كه بعد از تحریم‌های آمریكا بیش از هر زمان دیگری به‌کمک‌های سیاسی و اقتصادی دولت‌های اروپا احتیاج دارد.
سوم اینکه دستگیری یک مقام اطلاعاتی رژیم که تحت پوش دیپلمات در اتریش كار می‌كرد و اخراج سه دیپلمات-تروریست رژیم از فرانسه و هلند، دستگیری یك تروریست در دانمارك كه رابطه نزدیكی با سفیر و سفارتخانه رژیم در نروژ داشت و محاکمه دو تروریست رژیم در کنیا اثبات می‌کند که از شورای عالی امنیت آخوندها تا سپاه‌پاسداران و نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات و وزارتخارجه و سفارت‌خانه‌های رژیم همه و همه اجزای دستگاه تروریسم ولایت فقیه‌اند.

حقیقتی كه از دو دهه پیش در احکام دادگاه‌ها و دستگاه‌های قضایی در کشورهای مختلف از جمله، آلمان، آمریکا، ایتالیا، سوییس و آرژانتین با تاکید بر مسئولیت مستقیم خامنه‌ای و رئیس‌جمهور، وزیر‌خارجه و وزیر‌اطلاعات وقت این رژیم و سران سپاه پاسداران به اثبات رسیده و حتی برای برخی از آن‌ها حکم جلب بین‌المللی صادر شده است.
ظریف وزیر خارجه آخوندها در مجلس رژیم در آبان‌ماه در پاسخ به نماینده‌یی كه او را در باره ضمایم محرمانه توافق اتمی مورد سوال قرار داد با صراحت گفت: علاوه بر روحانی، همه چیز با تمام جزییات با اطلاع و موافقت خامنه‌ای انجام شده است. او گفت: ما دستگاهی نیستیم كه سر خود عمل كنیم… مگر ما می‌توانیم در این كشور كاری بكنیم، بدون اینكه گزارش بدهیم؟ »
بله از اینجا می‌توان فهمید كه تئوری اقدامات و تروریسم خودسرانه در رژیم آخوندی كه همه چیز حتی زندگی خصوصی مردم را هم كنترل می‌كند، چقدر غیر منطقی و سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های آخوندهاست. تئوری‌بافی‌ها درباره اقدامات خودسرانه و بدون اطلاع خامنه‌ای و روحانی باطل است و فقط آن‌ها را در تروریسم جری‌تر می‌كند.

حالا به چهارمین نكته قابل توجه می پردازم:
نکته چهارم این است كه در حال حاضر رژیم از تروریسم در اروپا و آمریكا به‌مثابه یك پاتك و ابزار ضروری تدافعی در مقابل قیام مردم ایران استفاده می‌كند.
قبلاً تروریسم یك اهرم تهاجمی برای پیش بردن سیاست خارجی‌اش بود. تئوریسین‌های رژیم مانند جواد لاریجانی برادر رئیس مجلس رژیم، در ۲۵سال قبل طبق فتوای خمینی از جمله در مورد سلمان رشدی، تروریسم را «نوع جدیدی از قدرت» برای توسعه حكومت اسلامی و جا پیدا كردن در تعادل قوای جهانی تعریف كرده‌اند. همین شخص نوشته بود ولایت‌فقیه كه در ایران مستقر است مسئول جهان اسلام است و توسعه یكی از هدف‌های آن است.

راستی آیا اسباب تأسف نیست که با وجود رسوایی تروریسم آخوندها در خاک اروپا، سیاست‌های مماشات‌گر همچنان درصدد یافتن راهی برای معامله با این رژیم‌اند. و بدنبال مدد رساندن به قاتلان مردم ایران هستند؟
ما به‌آن‌ها می‌گوییم: آقایان، اگر نمی‌خواهید در کنار مردم ایران باشید، دست کم امنیت شهروندان خودتان را قربانی نکنید!
چرا به كمك رژیمی می‌روید که شهرهای اروپا را تهدید می‌کند؟
حرف ما این است که به‌ خواست مردم ایران برای سرنگونی رژیم و برقراری آزادی و دمکراسی احترام بگذارید.
بگذارید دست این حکومت جنایت‌‌کار از درآمد نفت ایران كه سرمایه ملی ماست، قطع شود. هربشکه نفتی که این رژیم بفروشد شلاق یا گلوله‌یی است بر پیکر مردم ایران و مردم منطقه.
راستی آزمایش‌های پی در پی موشكی این رژیم برای چیست؟ آیا به جز باج‌گیری و تهدید صلح در منطقه و جهان، هدف دیگری دارد؟
جلسه چهارشنبه شورای امنیت ملل متحد برای رسیدگی به همین موضوع بود كه نقض آشكار قطعنامه ۲۲۳۱ است. اما نماینده رژیم به جای پاسخگویی، به شكوه و شكایت درباره مجاهدین و مقاومت عادلانه آن‌ها در برابر فاشیسم دینی پرداخت.
ـ بنابراین سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و ماشین تبلیغات حكومتی باید در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریكا و لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار بگیرند.
ـ شریان‌های مالی رژیم یعنی راه تأمین مالی بیت‌ خامنه‌ای و سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس و گشتاپوی دینی باید مسدود شود.
-پرونده جنایت‌های ادامه دار این رژیم علیه بشریت باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود. خامنه‌ای و روحانی و دیگر سران رژیم باید در برابر عدالت قرار گیرند.
احترام به بیانیه جهانی حقوق بشر که چند روز پیش هفتادمین سالگرد تأسیس آن بود، ایجاب می‌کند که مهم‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان امروز كه تابحال ۶۵بار در ملل متحد محكوم شده، از سوی همه کشورهای جهان طرد شود.

دوستان عزیز
به‌ موازات تضعیف کیفی موقعیت رژیم در یک‌سال گذشته، موقعیت آلترناتیو دمکراتیک، شورای ملی مقاومت، در عرصه داخلی و بین المللی اعتلا پیدا کرده است.
استقبال چشمگیر هموطنانمان در داخل و خارج کشور از برنامه اخیر همیاری ملی، نشانه روشن و درخشان از موقعیت این مقاومت و مقبولیت و پایگاه اجتماعی آن است.
به‌ شما حامیان و هواداران مجاهدین و مقاومت ایران درود می‌فرستم. که برخی از شما در گردهمایی امروز هم حضور دارید، شما در گلریزان همیاری قدرت همبستگی ملی و میهنی را در برابر رژیم ضدایرانی نشان دادید.
بله، هم‌چنان‌ كه هموطنان به‌پاخاسته در اصفهان و کازرون و شوش و اهواز و سایر شهرها فریاد می‌کشند که پشت به‌دشمن رو به‌میهن. شما به‌همین شعار میهنی جامه عمل پوشاندید.

ازآن زندانی یا كارگر یا معلم كه از غذایش میزند، تا مادر عزیزی كه خانه‌اش را در مرکز شهر می‌فروشد و به جنوب شهر می‌رود تا در همیاری شرکت کند.
از هموطنانمان کرد و بلوچ و آذری و عرب و ترکمن در داخل ایران تا کسانی که زیر بار قرض رفتند و آن‌ها که مثل سال‌های گذشته عمده دسترنج سالانه خود را در طبق اخلاص گذاشتند.
و آن دختر قهرمان كانون شورشی در تهران كه با تحصیلات دانشگاهی، دستفروشی می‌كرد و ناراحت بود كه چرا پول چندانی برای پرداختن ندارد.
در این باره مسعود رجوی یكبار از مجاهدین خواست از هزینه‌های جاری و ضروری خودشان به كانون‌های شورشی بدهند تا كسی از آن‌ها مجبور به فروش كلیه‌اش نباشد.
كانون‌های شورشی این‌چنین از فروش كلیه برای تأمین مخارج روزانه در داخل ایران ممنوع شدند.
درود می‌فرستم به كانون‌های شورشی یا آن پناهندگان و هوادارانی كه می‌گفتند پولی برای پرداختن ندارند اما برای جانبازی آماده‌اند و به مسعود حاضر حاضر می‌گفتند و اینكه اسم مرا هم بنویس.
بله این‌چنین است که هواداران پاكباز مجاهدین از كانادا و آمریكا تا استرالیا و اروپا و سایر كشورها دارایی‌هایی‌های خود را نثار می‌كنند، در واقع آن‌ها با دارایی و حاصل كارشان به جهاد در راه خدا و خلق برخاسته‌اند.

راستی آنان كه مدعی بودند مخارج این مقاومت و این سازمان به وسیله این یا آن دولت غربی یا عربی تأمین می‌شود، كجا هستند؟ و چه می‌گویند؟
ما فقط می‌گوییم لعنت بر رژیم دجال و ضد بشری با همه یاوه‌ها و دروغ‌هایش و هر آن‌كس كه این دروغ‌ها را بازپخش می‌كند.
بله این درماندگی آخوندها در مقابل جنبش عظیم و گسترده آزادی‌خواهی مردم ایران است که شما فولادمایه آن هستید.
شما مجاهدان و پیشتازان، که شعله‌های رهایی و صدق و یگانگی را در دل‌ها و جان‌های خود برافروخته‌اید و در تدارك رهایی ملت اسیرتان هستید.
شما که هرروز بیش از روز قبل در کار صیقل زدن اراده‌هایتان برای پروژه بزرگ آزادی ، دمکراسی و برابری هستید.
شما که جز رهایی میهن و مردم ستمزده‌تان سودایی ندارید و برای تحقق این هدف شکوهمند همواره ارزش‌های نوین انسانی و مبارزاتی خلق می‌کنید.
راز خستگی‌ناپذیری، امیدواری، سرزندگی و اراد‌ه‌های پولادین شما، انتخاب مسیر پرداخت و جان‌فشانی برای آزادی مردم ایران است. و من مطمئنم که آینده‌یی زیبا و پرشکوه برای خلق و میهن‌تان رقم می‌زنید.

درود می‌فرستیم به‌هموطنان‌مان در استان‌های مختلف که به خیزش و اعتراض ادامه می‌دهند و شعله قیام‌ها را روشن و روشن‌تر نگه‌داشته‌اند.
تظاهرات کارگران نیشکر هفت تپه و دومین ماه اعتصاب و تظاهرات کارگران دلیر فولاد اهواز، تب و تاب خیزش و مقاومت را در سراسر ایران گسترش داده است.
آن‌ها که فریادکنان به‌‌آخوندها گفتند شما میمون‌هایی هستید که بر منبر پیامبر نشسته‌اید.
کارگران فولاد با پوشیدن کفن به خیابان آمدند و گفتند: «مرگ برستمگر-درود برکارگر» و «هیهات مناالذله».
و درود می‌فرستیم به رانندگان و کامیونداران جوانمرد و خستگی‌ناپذیر که چهارمین دور اعتصاب‌های سراسری خود را برگزار کردند.
درود به کشاورزان تهیدست اما مقاوم اصفهان که بازهم به‌پا خاستند.
و درود می‌فرستیم به دانشجویان آگاه که با تحصن و اعتراض، شعله های ۱۶آذر را برافروختند.
هم‌چنان‌که مسعود رجوی گفته است:‌ آنچه ما و خلق ما امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، ادامه همان مسیر و مبارزه تاریخی و طبقاتی بین ستمگر و ستمزده است. بین سرکوبگر و سرکوب‌شده است. بین خلقی است که حاکمیت و حداقل حقوق و آزادی‌های خود را می‌خواهد و رژیم ولایت فقیه که به نام اسلام و دین و قرآن، ستم شاهان و دربارهای فئودالی را به ابعاد نجومی رسانده است.
سرانجام می‌خواهم به همه شما و به‌ قیام‌آفرینان و هواداران مجاهدین و به شما اعضای کانون‌‌های شورشی یک حقیقت اساسی را یادآوری کنم.
این حقیقت که امروز موجودیت رژیم بیش از هر زمان دیگری در تاریخ حاکمیت‌اش، تهدید می‌‌شود.
جامعه ایران نیز بیش از هر زمان دیگری، آماده و جوشان است.
اما بدانید این اراده رزمنده شماست که در رساندن اوضاع ملتهب کنونی تا نقطه سرنگونی دیکتاتوری ‌آخوندها نقش تعیین کننده دارد.
رمز پیروزی، پیکار متحد مردم ایران و اعتلای قیام با پیشتازی کانون‌های شورشی و شوراهای مقاومت است.
دیوار ظلمت و اختناق با نیروی فدا و همبستگی فرو خواهد ریخت.
پس پیش بسوی ایران آزاد و دمکراتیک
سلام بر آزادی
سلام بر مردم ایران
درود بر همه شما

سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس بین المللی جوامع ایرانی: رژیم ولایت فقیه برای فرار از سرنگونی، برون‌رفتی ندارد

سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس بین المللی جوامع ایرانی: رژیم ولایت فقیه برای فرار از سرنگونی، برون‌رفتی ندارد

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]