شهریور-۰۸ ۱۳۹۹

مصاحبه مریم رجوی با تلویزیون العربیه

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه مریم رجوی با تلویزیون العربیه

مجری برنامه با اشاره به نقش رژیم آخوندی در ترور ده‌ها تن از شخصیت‌های اپوزیسیون ایران در شهرها و پایتخت‌های اروپایی، به بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی رژیم یعنی توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی بزرگ مقاومت در سالن ویلپنت پاریس در تیر ماه سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت:
طی ۳۰سال گذشته، رژیم آخوندی در ترور ده‌ها تن از شخصیت‌های اپوزیسیون در شهرها و پایتخت‌های اروپایی دست داشته است. دو سال قبل بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی صورت گرفت، وقتی که یک دیپلمات ایران شاغل در سفارت ایران در اتریش دست اندرکار یک عمل تروریستی بزرگ بود. او در کیف دیپلماتیک خود مواد منفجره منتقل نمود. او توطئه کرده بود که انفجاری را در گردهمایی اپوزیسیون ایران آن‌جام دهد.
این دیپلمات، اسدالله اسدی است که ماه گذشته محاکمه او در بلژیک شروع شده است.
مریم رجوی رهبر اپوزیسیون ایران، در این پرونده شهادت داد و در برابر قاضیان تحقیق گفت که این عمل تروریستی بزرگ در جلسه شورای عالی امنیت رژیم به ریاست حسن روحانی و به دستور مستقیم علی خامنه‌ای ولی فقیه رژیم به تصویب رسیده است.
رهبر اپوزیسیون ایران مریم رجوی، نقش زیادی در افشای نقض حقوق بشر رژیم و جنایت‌های تروریستی آن ایفا کرده است. طی ۳۰ سال گذشته در جنگ با این رژیم بوده و فدیه‌های بسیاری داده است. افراد زیادی از خانواده و همرزمانش در این راه توسط رژیم ایران ترور شده‌اند.
در این برنامه به میهمان‌مان از پاریس، خانم مریم رجوی خوش‌آمد می‌گوییم.
خانم مریم رجوی از این‌که در برنامه‌مان شرکت می‌کنید به شما خوش‌آمد می‌گوییم.

مریم رجوی: با تشکر. این فرصتی است برای من، که با برادران و خواهرانم در جهان عرب گفتگو ‌کنم.

مجری: بگذارید که با آنچه کمی قبل در مقدمه گفتیم، سئوال را شروع کنیم؛ عملیات تروریستی بزرگی که برای آن در اروپا طراحی شده بود و با موافقت رئیس جمهور و ولی فقیه صورت گرفت چه زمانی اتفاق افتاد؟

مریم رجوی: مقدمتا بگویم که رژیم آخوندی حتی یک‌روز بدون کشتن و یا ترور مخالفین قادر به ادامه حکومت نیست. من در این‌جا کتابی به همراه خود دارم که شامل لیست شهدای مجاهدین و مقاومت ایران است.

فتوای خمینی در سال ۶۷ هیچ ابهامی در جنایت علیه بشریت باقی نمی‌گذارد.

تاکنون ۱۲۰هزار تن به‌دلایل سیاسی اعدام شده‌اند. این کتاب فقط لیست ۲۰‌هزار تن از آن‌هاست. در تابستان ۱۳۶۷، با فتوای شخص خمینی،۳۰هزار زندانی سیاسی اعدام شدند. شما می‌توانید به این لیست نگاه کنید؛ کسانی که در سال ۱۳۶۷ به فتوای خمینی اعدام شدند. هم‌چنین متن فتوا را در این کتاب می‌بینید که دقیقا به فرمان او همه این‌ها اعدام شدند.
آن‌ها از بهترین فرزندان مردم ایران، از همه اقشار جامعه بوده‌اند. فتوای خمینی که خامنه‌ای هم براساس آن عمل می‌کند هیچ ابهامی در این جنایت علیه بشریت باقی نمی‌گذارد. براساس این حکم، هر کس که به مجاهدین وفادار است باید اعدام بشود. چرا؟ چون مجاهدین آنتی‌تز ولایت فقیه هستند. ولایت فقیه در حقیقت نسخه شیعی داعش است که ۳۰ سال است در جهان اسلام ظهور پیدا کرده است. رژیم دست به سرکوب مخالفان به شکل تروریسم در خارج از کشور زده و از جمله تعدادی از مخالفانش را در اروپا به قتل رسانده است.
هفته گذشته وزارت خارجه آمریکا، نقش ۱۳ تن از افراد رژیم که در ترور دکتر کاظم رجوی دست داشتند را محکوم کرد. در این‌جا عکس دکتر کاظم رجوی که مدافع بزرگ حقوق بشر بود را می‌بینید.
این افراد تحت پوش دیپلماتیک این ترورها را انجام می‌دادند. محمد حسین نقدی نیز به‌دست دیپلمات‌-تروریست‌ها در رم ترور شد. در این‌جا شما عکس او را می‌بینید. زهرا رجبی از اعضای مجاهدین خلق در ترکیه و هم‌چنین بسیاری دیگر از مخالفان این رژیم در خارج کشور ترور شدند.
حتما خبر دارید که طرح ترور رژیم علیه مقاومت ما در سال ۱۳۹۷ خنثی شد. هدف این ترور گردهمایی مقاومت در پاریس بود. من به همراه تعدادی از برجسته‌ترین شخصیت‌های عرب و آمریکایی و اروپایی، نخست‌وزیر سابق الجزایر و جولیانی از آمریکا و نخست‌وزیر سابق کانادا و هم‌چنین وزرای خارجه سابق فرانسه، ایتالیا و کانادا در این برنامه حضور داشتیم. بسیاری از شخصیت‌های دیگر در این کنفرانس شرکت داشتند.
در حال حاضر یک دیپلمات رژیم، به‌خاطر مشارکت مستقیم در طرح انفجار کنفرانس در اروپا زندانی است. و این اولین بار است که یک دیپلمات ایرانی دستگیر و زندانی می‌شود.
این فرد شخصا مواد منفجره را با یک هواپیمای مسافربری به اروپا آورده و آن را به ۲تروریست دیگر تحویل داده است.
ما می دانیم که رژیم آخوندی برای ممانعت از این محاکمه دست به تهدیدات تروریستی زده است. و هفتم آذر امسال جلسه علنی دادگاه برگزار خواهد شد.

مجری: شما به‌طور مشخص در مورد اسدالله اسدی، شهادت دادید. آیا این وضع را در مراجع قانونی شهادت دادید؟

مریم رجوی: من در یک شهادت ۷ساعته روشن کردم که خیلی صریح این طرح و این توطئه در شورای امنیت رژیم به ریاست حسن روحانی طراحی شده و بعد به تایید خامنه‌ای رسیده. پس از آن دست اندرکاران رژیم وارد اجرای این طرح شدند و این اولین بار است که یک دیپلمات رژیم دست به اجرای این طرح می‌زند. نقش ظریف در این تصمیم کلیدی بوده است. من گفتم که نه تنها عاملان بلکه کسانی که دستور اجرای این عملیات را داده‌اند هم باید محاکمه شوند.

مجری: بعضی‌ها می‌گویند برخی از کشورها اروپایی چه در سطح سیاسی و یا قضایی با سهل‌انگاری با این مسئله برخورد می‌کنند تا رژیم را متهم نکنند، به‌رغم این‌که یک دیپلمات رژیم اقدام به این عملیات کرده بود. این به رژیم ایران اجازه می‌دهد که به طرح‌های دیگر برای ترور مخالفین ایرانی در خارج دست بزند و یا حتی ترور دیپلمات‌های کشورهای دیگر؟

مریم رجوی: متاسفانه باید بگویم همین طور است و برخی کشورهای اروپایی برای سالیان در آرزوی انعقاد قراردادهای تجاری با رژیم، چشمان خود را به این رفتار رژیم ایران بسته‌اند. این سیاست (مماشات) دست اندرکاران تروریسم را در می‌برد و باید جلوی آن ایستاد.
این سیاست، ملاها را جری‌تر کرده است. هم‌چنین رژیم ایران به‌دلیل ماهیتش نمی‌تواند رفرم کند. و لذا اقدام به سرکوب در داخل ایران می‌کند و در خارج هم بحران‌سازی می‌کند. اما امروزه واقعیت‌ها آشکار شده و جهان می‌بیند که این رژیم متزلزل و بی‌آینده است.

مجری: دولت کنونی آمریکا، حکومت رئیس جمهور ترامپ، به شدت به این رژیم فشار وارد می‌کند و می‌گوید در پی تغییر رفتار رژیم است و شما می‌گویید که امکان ندارد که رژیم رفتارش را تغییردهد. رژیم ایران روی چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کند؟ آیا روی پایان دوره ریاست جمهوری و رفتن ترامپ از کاخ سفید سرمایه گذاری می‌کند؟ و آیا اگر رئیس جمهور دیگری از حزب دمکرات بیاید رفتار آمریکا با رژیم ایران تغییر اساسی خواهد کرد؟

تغییر در داخل ایران توسط مردم و مقاومت ایران و مجاهدین خلق ایران

مریم رجوی: ما همیشه گفتیم که تغییر در ایران توسط مردم و مقاومت ایران و مجاهدین خلق ایران صورت خواهد گرفت. ما از یک سیاست قاطع توسط جامعه جهانی علیه سیاست‌های ایران حمایت می‌کنیم. سیاستی که اروپا دنبال می‌کند به نفع رژیم است و ضد ثبات و آرامش منطقه است. باز‌گرداندن قطعنامه‌های شورای امنیت برای متوقف کردن برنامه‌های اتمی رژیم ضروری است. من در سال ۱۳۹۶گفتم که لغو تحریم‌ها تلاش‌های رژیم برای دستیابی به بمب اتم را متوقف نخواهد کرد و رژیم همه امکاناتی را که در اختیار دارد و اموالی را که بعد از توافق اتمی به‌دست آورده، تماما در خدمت سرکوب مردم و پشتیبانی از شبه‌نظامیانش از عراق تا یمن به‌کار خواهد گرفت.
هر کس هم که در آمریکا در راس دولت قرار بگیرد، این رژیم رفتنی است. این حرف مردم ایران است. در حقیقت مردم ایران و مقاومت ایران، آینده ایران را مشخص می‌کند. لذا آنچه ما از جامعه بین‌المللی انتظار داریم این است که موضع صریح و قاطع در مقابل رژیم اتخاذ کند و در کنار مردم ایران قرار بگیرد.

باز گرداندن قطعنامه‌های شورای امنیت برای متوقف کردن برنامه‌های اتمی

تحریم‌های شورای امنیت باید بار دیگر بازگردد و همه سایت‌های اتمی رژیم باید برچیده شود. و این چیزی است که منافع مردم ایران و امنیت و ثبات منطقه را تضمین می‌کند.

مجری: اما در رابطه با ملت ایران… همه مخالفین ایرانی در خارج کشور هستند و رژیم ایران به‌شدت هرگونه اقدامی علیه خودش در داخل را سرکوب می‌کند… آیا هنوز امیدی برای تغییر وضعیت در داخل ایران وجود دارد؟

مریم رجوی: درست است که سرکوب و حداکثر فشار از طرف رژیم و دستگیری و شکنجه و اعدام در ایران وجود دارد. مردم ایران این رژیم را نمی‌خواهند. رژیم آخوندی به پایان خود رسیده است. اکثریت مردم ایران ناراضی هستند و از این رژیم بیزارند. مردم ایران در قیام آبان‌ماه گذشته، شعار مرگ بر خامنه‌ای دادند و گفتند نه به اصلاح طلبان و نه به اصولگراها. یعنی تمامیت این رژیم باید سرنگون شود. مردم شعار می‌دادند که مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه آخوند. مردم ایران نه شاه و نه رژیم کنونی را نمی‌خواهند.
در قیام آبان حدود ۱۵۰۰ نفر از تظاهرکنندگان را به قتل رساندند ولی در نهایت مردم ایران به عمر این رژیم پایان خواهند داد. من در این‌جا عکس تعدادی از شهدای آبان‌ماه گذشته را به شما نشان می‌دهم که همه آن‌ها از جوانان بودند. و این نقشه نقاطی را که در آبان گذشته در آن‌ها تظاهرات صورت گرفت نشان می‌دهد.
باید گفت یک نیروی انقلابی گسترده در داخل وجود دارد.
شما می‌دانید که فساد مالی در همه جای این رژیم رواج دارد و آخوندها هیچ برون رفتی از این بحران ندارند.

مجری: بسیار خوب اجازه بدهید روی فساد مالی توقف کنیم، خانم رجوی صحبت از فساد مالی ما را به‌سمت صحبت از وضعیت اقتصادی سختی که مردم ایران در آن بسر می‌برند می‌کشاند. ما دیدیم که تظاهرات به‌طور واقعی در شرایط اقتصادی سخت و وضعیت معیشتی سخت مردم صورت می‌گیرد و به‌همین دلایل است که شهروندان ایرانی تظاهرات می‌کنند گرچه شعارها حول معیشت مردم است ولی در پشت این شعارها اهداف سیاسی وجود دارد.
بنظر شما چرا رژیم ایران برهزینه کردن و دخالت‌های بیشتر در جهان عرب از طریق بازوها و عواملش در منطقه اصرار می‌کند؟ علیرغم وضعیت اقتصادی سختی که در داخل وجود دارد و علیرغم فشارها و تحریم‌های آمریکا … چرا این رژیم بر دخالت‌هایش در منطقه عربی و برای گسترش نفوذش در منطقه اصرار دارد؟

مریم رجوی: سوال بسیار خوبی است. واقعیت این است که ایران یک کشور غنی است و منابع بسیار گسترده دارد. از گاز نفت و سایر منابع، ولی این کشور غنی مردمش در فقر و گرسنگی به‌سر می‌برند ولی چرا؟

استراتژی رژیم صدور تروریسم و جنگ افروزی برای بقای خودش بوده است

واقعیت این است که استراتژی این رژیم از روز اول صدور تروریسم و جنگ و دست‌اندازی به کشورهای دیگر برای بقای خودش بوده. از این رو تا وقتی این رژیم بر سر کار است، پول‌ها را آن‌جا خرج می‌کند. این رژیم از تشکیل اتحاد جماهیر اسلامی صحبت می‌کند و نیروی قدس که بخشی از این رژیم است، در امور داخلی کشورها دخالت می‌کند. این رژیم سال‌ها جنگ با عراق را با شعار فتح قدس از طریق کربلا ادامه داد. این رژیم هم‌چنین مسئول قتل ۵۰۰ هزار نفر از مردم سوریه است. و مسئول اصلی جنگ در یمن و ممانعت از برقراری صلح در این کشور است. و مسئول حمله به کشتی‌ها و به تاسیسات نفتی آرامکو. مردم و مقاومت ایران خواستار روابط برادرانه با کشورهای هم‌جوار هستند. باید دخالت‌های رژیم متوقف شود. و این یک اشتباه استراتژیک است که به این رژیم میدان داده شود چون به این ترتیب آخوندها به دخالت در امور کشورهای دیگر ادامه می‌دهند. چون این دخالت‌ها بخشی از استراتژی رژیم برای بقاست. راه حل در سرنگونی رژیم آخوندی به‌دست مردم ایران و مقاومت است.
بدون شک ایران آینده، عاری از استبداد شیخ و شاه خواهد بود. ایران خواستار مناسبات خوب با کشورهای برادر در منطقه است. این رژیم نیاز دارد که اموال مردم را در خارج از کشور هزینه کند تا به حیاتش ادامه دهد. و خامنه‌ای بارها گفته است که وقتی در دمشق و کشورهای دیگر منطقه می‌جنگیم، جنگ را از تهران و اصفهان و شهرهای دیگر دور می‌کنیم. بنابراین استراتژی بقای رژیم، صدور تروریسم به خارج است به‌همین دلیل متاسفانه اموال مردم ایران در خارج از مرزها خرج می‌شود و بقیه اموال هم به حساب‌های آخوندها سرازیر می‌شود و آنچه برای مردم ایران باقی می‌ماند فقر و شرایط اقتصادی بحرانی است.

مجری: خانم رجوی به‌خاطر شرکت شما در برنامه البعد‌الاخر هزار بار متشکرم. با سپاس فراوان.

https://www.alarabiya.net/ar/programs/other-dimension

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]