• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / قتل عام سبعانه اشرف، قساوت و بیرحمی فاشیسم دینی حاكم بر ایران و دست نشاندگانش در عراق
شهریور-۱۱ ۱۳۹۲

قتل عام سبعانه اشرف، قساوت و بیرحمی فاشیسم دینی حاكم بر ایران و دست نشاندگانش در عراق

Catégories // اطلاعیه‌ها

قتل عام سبعانه اشرف، قساوت و بیرحمی فاشیسم دینی حاكم بر ایران و دست نشاندگانش در عراق

مریم رجوی، هدف مشترك رژیم آخوندی و دولت دست نشانده اش در عراق، از قتل عام جنایتكارانه اول سپتامبر در اشرف را سوزاندن راه حل واقع بینانه و در درسترس برای تأمین امنیت بیش از ۳۰۰۰ پناهنده ایرانی در لیبرتی توصیف كرد. وی گفت آنها می‌خواهند راه حملات و قتل عام های بیشتر در لیبرتی را هموار كنند.


مریم رجوی افزود، قتل عام سبعانه اشرف، قساوت و بیرحمی فاشیسم دینی حاكم بر ایران و دست نشاندگانش در عراق را به نمایش گذاشت. به رگبار بستن مجروحان در كلینیك اشرف و تیر خلاص زدن به آن‌ها روی تخت بیمارستان، توسط مأموران خامنه ای و مالكی، آن روی سكه بمباران شیمیایی حومه دمشق توسط خامنه ای و دیكتاتور سوریه است.
وی تأكید كرد: ملل متحد و دولت آمریكا كه به دلایل مختلف در قبال امنیت ساكنان اشرف و لیبرتی مسئولیت مستقیم دارند، پس از این جنایت بزرگ علیه بشریت باید دست به اقدامات عملی بزنند و به طور مشخص حفاظت لیبرتی و اشرف كه در ۲۰۰۹ به‌طور غیرقانونی به قاتلان عراقی تحویل داده شد، باید طبق قوانین بین المللی از جمله اصل مسئولیت حفاظت (R2P) و ماده ۴۵ كنوانسیون چهارم ژنو به كلاه آبی های ملل متحد واگذار شود.
مریم رجوی، بر ضرورت تشكیل یك كمیته حقیقت یاب بین المللی و انجام تحقیقات بیطرف و همه جانبه درباره قتل عام اول سپتامبر با حضور نمایندگان و وكلای ساكنان و قربانیان و احاله موضوع به شورای امنیت و محاكمه و مجازات مسئولان تأكید نمود. وی ابراز امیدواری كرد مانند چهار كشتار قبلی در اشرف و لیبرتی، تحقیقات به فراموشی سپرده نشود و افزود تحقیقات بیطرف اولین قدم برای جلوگیری از تكرار جنایت علیه بشریت است و هرگونه دخالت دادن مجرم اصلی یعنی دولت عراق در تحقیقات نقض غرض است و باید به طور جدی از آن اجتناب شود.
روز گذشته، «منابع امنیتی» عراقی به رویتر گفتند ارتش و نیروهای ویژه عراقی بر روی ساکنان آتش گشودند و تأكید كردند «آن‌ها بر این باورند که ساکنان مسلح نبودند». در همین روز دو مقام وزارت كشور عراق به سی ان ان گفتند «بعد از چندین دور شلیك خمپاره، نیروهای امنیتی به كمپ اشرف حمله كردند».
وزیر اطلاعات رژیم آخوندی نیز روز گذشته گفت: «حاکمیت عراق ناگزیر شده است تا با تروریست‌های ساکن در پادگان اشرف مقابله کند» و سپاه پاسداران در اطلاعیه خود اعلام كرد ”فرزندان رشید مجاهدان شهیدِ عراقی با اقدامی انقلابی، انتقام تاریخی خود را از سازمان مجاهدین» گرفتند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱شهریور۱۳۹۲ (۲ سپتامبر ۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]