مرداد-۲۷ ۱۳۸۸

پیام به جلسه زنان انگلستان

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به جلسه زنان انگلستان

نمایندگان محترم
خانم‌ها، آقایان

از فرصت صحبت با شما بسیارخوشوقتم.

من امروز می‌خواهم در مورد موقعیت هزار زن مبارز در اشرف صحبت کنم. زنانی که سه هفته قبل هدف یک تهاجم وحشیانه از سوی نیروی‌های عراق بودند.

امروز دقیقا ۲۱‌روز از حمله به کمپ اشرف که محل استقرار ۳۴۰۰‌عضو سازمان مجاهدین خلق ایران است میگ‌ذرد. در این حمله که به‌درخواست خامنه‌ای و دستور نوری مالکی نخست‌وزیر عراق صورت گرفت ۱۰‌شهید، ۵۰۰‌مجروح و ۳۶ تن به گروگان گرفته شدند که برخی از آن‌ها شدیدا مجروح شده بودند.

ساکنان این کمپ افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو هستند. گشودن آتش بر روی افراد حفاظت شده و بی‌سلاح و بی‌دفاع و کوبیدن تبر و باتون بر سر روری آنان به‌ویژه زنان، آن‌هم با قصد کشت مصداق بارز جنایت علیه بشریت است.

باید بگویم که ابعاد این جنایت، به‌ویژه علیه زنان، بسا بیش از آن بود که تاکنون جهان خبردار شده است.

نیروهای مهاجم وقتی با گلوله و ضرب و شتم قادر نبودند دختران جوان و زنان را به تسلیم وادارند به‌عنوان آخرین حربه به تهدید آن‌ها به تجاوز متوسل می شدند. نیروهای سرکوبگر به‌صراحت زنان را تهدید می کردند که پس از کشتن یا به‌اسارت گرفتن همه مردان کمپ سراغ آنان خواهند رفت. دولت مالکی باید برای این جنایات مسئول شناخته شود و پاسخ بدهد.

ما از مدت‌ها قبل به مقامات آمریکایی، به مراجع بین‌المللی و از جمله صلیب‌سرخ نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی در کمپ اشرف هشدار داده بودیم.

ما به‌ویژه تاکید کرده بودیم که در صورتی‌که حفاظت کمپ که از سال ۲۰۰۳ بر‌عهده نیروهای آمریکایی بود به نیروهای عراق منتقل شود، ساکنان اشرف به‌ویژه دختران و زنان اشرف امنیت نخواهند داشت. اما، متاسفانه هیچ گوش شنوایی وجود نداشت. و امروز هشدار می‌دهم بی‌عملی و تعلل فاجعه بزرگ‌تری به‌همراه خواهد داشت.
رژیم ملاها و عواملش در عراق به‌صراحت هدف‌شان را که نابودی و قتل‌عام همه ساکنان اشرف می‌باشد اعلام کرده‌اند.

رژیم از اشرف وحشت دارد چون الهام‌بخش مبارزات مردم ایران است.

هزار زن مبارز در اشرف که برای آزادی ایران از یوغ دیکتاتوری مذهبی همه محدودیت‌های عینی و ذهنی را در هم نوردیده اند، الهام‌بخش دختران جوان درتهران و دیگر شهرهای ایران می‌باشند که در صف مقدم قیام مردم ایران برای آزادی قرار دارند.

زنان اشرف، سمبل‌ها و راهبران، نه فقط زنان، بلکه همه مردم ایران برای کسب آزادی می‌باشند.

حمله وحشیانه به اشرف آن روی سکه ناتوانی رژیم آخوندی در مهار قیام مردم ایران برای آزاد است.

قیامی که پروسه چند‌ماه گذشته نشان داده سر‌باز ایستادن ندارد و تا سرنگونی رژیم ملاها ادامه خواهد داشت. من گفته‌ام و بازهم تکرارمی کنم که آنچه در ایران می‌گذرد شروع پایان دیکتاتوری مذهبی می‌باشد. دوران جدیدی شروع شده است که مقصد محتوم آن سرنگونی این رژیم است.

رژیم برای سرکوب قیام از هیچ جنایتی فروگذار نکرده ولی این قیام سرباز ایستادن ندارد.

اخیرا رئیس سابق مجلس رژیم و یکی از کاندیداهای جناح مغلوب گوشه‌یی از جنایات علیه زنان ازجمله تجاوزات وحشیانه علیه آن‌ها در زندان‌ها را برملا ساخت. آن‌چه که امروز وی به آن اذعان می‌کند بخشی از واقعیت ایران طی ۳۰سال گذشته می‌باشد. اولین‌بار خمینی فتوای مذهبی تجاوز به‌دختران را در زندان صادر کرد.

آن‌چه که امروز درعراق می‌گذرد و رفتار وحشیانه نیروهای عراقی در حمله به اشرف، ادامه رژیم ملاها و نتیجه سیاست مماشت دولت‌های غربی در قبال این رژیم میباشد.

دولت‌های غربی باید به سیاست مماشات با ملاها خاتمه دهند و از خواست مردم ایران برای خاتمه دادن به دیکتاتوری مذهبی حمایت کنند.

من سازمان‌های مدافع حقوق‌بشر و مدافع حقوق ‌زنان را به حمایت از زنانی که در صف مقدم قیام هستند و به حمایت از هزار زن قهرمان در اشرف فرا می‌خوانم.

برای جلوگیری از ادامه فاجعه و ممانعت از کشتار ساکنان اشرف اقدامات زیر می‌بایست انجام شود. من جامعه بین‌المللی به‌ویژه آمریکا و اتحادیه اروپا و سازمان ملل را به تلاش برای تحقق موارد زیر فرا می‌خوانم:

۱. ۳۶ تن از ساکنان اشرف را که به گروگان گرفته شده‌اند، باید سریعا آزاد شوند و نیروهای عراقی بلادرنگ داخل اشرف را ترک کنند.
۲. دولت آمریکا باید موقتا حفاظت اشرف را بعهده بگیرد. هیچ بهانه‌یی پذیرفته نیست. ماده ۴۵کنوانسیون چهارم ژنو این وظیفه را بر عهده آمریکا می‌گذارد. کما‌اینکه اصل -R۲P مسئولیت حفاظت- امریکا را موظف به مداخله برای حفاظت از ساکنان اشرف می‌کند و این به هیچ‌وجه به‌معنای مخدوش کردن حاکمیت یک کشور نیست.
۳. به‌عنوان یک راه حل دراز مدت یک نیروی بین‌المللی تحت نظارت ملل‌متحد می بایست حفاظت اشرف را برعهده بگیرد، در قدم اول یک تیم نظارت بر اوضاع در اشرف مستقر شود.

در پایان اجازه بدهید صمیمانه ترین تشکراتم را از همه شما نمایندگان محترم و دوستان مقاومت و مردم ایران ابراز دارم.
مردم ایران تلاش های شما را در دفاع حقوق مجاهدین اشرف و قیام آن‌ها برای آزادی هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد.

متشکرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]