مرداد-۰۹ ۱۳۹۹

دومین جلسه دادگاه مقدماتی در آنتورپ بلژیک

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

دومین جلسه دادگاه مقدماتی در آنتورپ بلژیک

خانم مریم رجوی: علاوه بر تروریست‌های دستگیر شده، آمران واقعی یعنی خامنه‌ای، روحانی، ظریف و علوی وزیر اطلاعات باید محاکمه شوند. این لازمه متوقف کردن تروریسم افسارگسیخته آخوندهاست

بعد از ظهر پنج‌شنبه ۹ مرداد ماه،‌ دومین جلسه دادگاه مقدماتی اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی که بمب‌گذاری تروریستی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در ۹ تیر ۱۳۹۷ در ویلپنت پاریس را تحت هدایت بالاترین سرکردگان رژیم آخوندی اداره و اجرا می‌کرد، با سه قاضی در شهر آنتورپ بلژیک برگزار شد. این نخستین بار در اروپاست که یک دیپلمات شاغل به‌خاطر مشارکت مستقیم در تروریسم محاکمه می‌شود. همراه با اسدی ۳ همدست او مأمور نفوذی امیرسعدونی و زنش نسیمه نعامی و مهرداد عارفانی که در شناسایی اشرف ۳ هم شرکت داشت، محاکمه می‌شوند.

دادگاه آنتورپ پرونده دیپلمات‌تروریست بمب‌گذار و همدستانش را به شعبه ویژه ضد تروریسم ارجاع داد. جلسات اصلی محاکمه از ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۷ آذر ۹۹ شروع می‌شود.

دیپلمات تروریست بمب‌گذار امروز عمداً طبق توجیهات وزارت اطلاعات و وزارتخارجه رژیم در جلسه حاضر نشد و فقط سعدونی و نعامی و عارفانی در دادگاه ظاهر شدند. بعد از اینکه تلاش‌ها و زد و بندهای دو ساله رژیم برای آزاد کردن اسدی به جایی نرسید، رژیم تلاش می‌کند تا آنجا که امکانپذیر باشد از بار سیاسی و خبری این محاکمه و این دادگاه بگریزد.

دادگاه در ۲۵ تیر با کیفر خواست دادستان فدرال برای محاکمه اسدی و همدستانش به دو اتهام ”اقدام به عمل تروریستی با قصد قتل“ و ”شرکت در یک گروه تروریستی“ اعلام موافقت کرده بود.

رژیم آخوندی، خشمگین از انتقال جمعی مجاهدین به آلبانی، وحشتزده از قیام دی ۹۶ و نگران از اعتبار فزاینده بین‌المللی شورای ملی مقاومت و رییس جمهور آن، در صدد ترور خانم رجوی و برجسته‌ترین میهمانان آمریکایی و اروپایی در ویلپنت بود.

اسدی در پوش رسمی دیپلمات یک مأمور باسابقه وزارت اطلاعات و رییس ایستگاه وزارت اطلاعات در اتریش به‌عنوان پایگاه اصلی وزارت اطلاعات در اروپا بود. او روز ۷ تیر ۱۳۹۷ شخصاً یک بمب شدیدالانفجار TATP را در لوکزامبورگ تحویل امیر سعدونی و نسیمه نعامی برای کارگذاری در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در ویلپنت داد.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت، به مدت ۷ ساعت با ارائه اسناد و مدارک شهادت داد و مشخص کرد که این عملیات بزرگ تروریستی در شورای عالی امنیت رژیم به ریاست روحانی تصویب شده و خامنه‌ای دستور اجرای آن را داده است. وی تأکید کرد علاوه بر اسدی و دیگر تروریست‌های دستگیر شده به‌عنوان عاملان این جنایت، آمران واقعی یعنی خامنه‌ای، روحانی، ظریف و سردژخیم محمود علوی وزیر اطلاعات باید محاکمه شوند. این لازمه متوقف کردن تروریسم افسارگسیخته آخوندهاست.

خانم مریم رجوی روز ۳۰ تیر در گردهمایی جهانی ایران آزاد توطئه بمب گذاری در ویلپنت را جزو بزرگ‌ترین طرح‌های تروریستی تاریخچه ۴۰ ساله رژیم در اروپا خواند و گفت: این نشان می‌دهد که رژیم، مقاومت ایران را تهدید اصلی موجودیت خود می‌داند و برای مقابله با آن از ارتکاب هیچ جنایتی رویگردان نیست، به نحوی که مقام‌های رسمی خودش را هم برای نقل و انتقال و تحویل دادن بمب به‌صحنه می‌فرستد. وی افزود یک سیاست قاطع تنها گزینه درست برای ممانعت از گسترش تروریسم رژیم ایران است. وی بر‌ضرورت بستن سفارت‌ها و نمایندگی‌های رژیم تاکید کرد و گفت عوامل و مزدوران رژیم تحت پوشش‌های تجاری، فرهنگی، مذهبی، خبرنگاری و یا با ماسک مخالف، پناهنده و سیتی‌زن باید از اروپا و آمریکا اخراج شوند.

شماری از شخصیت‌های برجسته در گردهمایی ویلپنت به‌عنوان شاکیان خصوصی در این پرونده حضور دارند. سیداحمد غزالی نخست وزیر پیشین الجزایر، سناتور توریسلی از آمریکا، جولیوترتزی وزیرخارجه پیشین ایتالیا، اینگرید بتانکور کاندید ریاست جمهوری در کلمبیا و نمایندگان پارلمان انگلستان باب بلکمن و راجر گادسیف در این شمارند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۹ مرداد ۹۹ (۳۰ ژوئیه ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]