• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / خانم مریم رجوی: رژیم آخوندها هیچگاه دست از پروژه دست یابی به بمب اتمی برنداشته و به فریبکاری ادامه می‌دهد
خرداد-۳۱ ۱۳۹۹

خانم مریم رجوی: رژیم آخوندها هیچگاه دست از پروژه دست یابی به بمب اتمی برنداشته و به فریبکاری ادامه می‌دهد

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خانم مریم رجوی: رژیم آخوندها هیچگاه دست از پروژه دست یابی به بمب اتمی برنداشته و به فریبکاری ادامه می‌دهد

صبح امروز جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹، شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه پیشنهادی انگلستان، فرانسه و آلمان را با اکثریت آرا به تصویب رساند. این قطعنامه از رژیم آخوندی می‌خواهد «عدم همکاری با بازرسان و عدم دسترسی به دو سایت مورد ظن را متوقف کند». قطعنامه هم‌چنین رژیم «ایران را به همکاری کامل با آژانس و برآوردن خواسته‌های آن، از جمله اجازه دسترسی کامل به اماکنی که در گزارش بازرسان ذکر شده، بدون هیچگونه تأخیری فرا می‌خواند». این اولین قطعنامه شورای حکام آژانس در ۸ سال گذشته است.

پیش از این آژانس بین المللی انرژی اتمی، در اوایل ماه ژوئن در دو گزارش به شورای حکام از نقض مکرر پروتکل الحاقیNPT و نقض توافق اتمی (برجام) خبر داده بود. در یکی از این دو گزارش تحت عنوان «توافق تضمین NPT با جمهوری اسلامی ایران» تصریح شده بود که «آژانس در نتیجه ارزیابی‌های مداوم خود، تعدادی از سؤالات مربوط به مواد احتمالی هسته‌یی اعلام نشده و فعالیت‌های مربوط به هسته‌یی را در سه نقطه در ایران شناسایی کرده بود که توسط ایران اعلام نشده بود». این گزارش در نتیجه گیری خود تصریح می‌کرد: رژیم «ایران، بیش از چهار ماه است که به آژانس اجازه دسترسی به دو مکان را تحت ماده (۴) (بند ۱) و ماده C.5. نداده است و تقریباً یک سال است که حاضر به مباحث محتوایی برای روشن شدن سؤالات آژانس در مورد مواد احتمالی اعلام نشده و فعالیت‌های هسته‌یی نشده است. این اقدامات تأثیر منفی بر توانایی آژانس برای روشن کردن و حل سوالات و در نتیجه ارائه تضمین‌های معتبر در مورد عدم وجود مواد و فعالیت‌های هسته‌یی اعلام نشده در این نقاط در ایران گذاشته است».

خانم مریم رجوی با استقبال از قطعنامه شورای حکام گفت: سیاست‌ها و عملکرد رژیم آخوندی پنج سال پس از توافق اتمی با کشورهای ۱+۵ هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد که این رژیم هیچگاه دست از پروژه دست‌یابی به بمب اتمی برنداشته و هم‌چنان به فریبکاری و پنهانکاری ادامه می‌دهد. این رژیم همه امکانات و امتیازهایی را که توافق اتمی در اختیارش قرار داده در خدمت صدور تروریسم، جنگ افروزی خارجی و سرکوب داخلی به کار می‌گیرد.

خانم رجوی افزود به کار انداختن مکانیزم ماشه، اعمال مجدد ۶ قطعنامه شورای امنیت، توقف کامل غنی سازی، تعطیل سایت‌های اتمی و بازرسی‌های هر زمان هر مکان، لازمه جلوگیری از دست یابی فاشیسم دینی به بمب اتمی است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ( ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]