• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / رژیم ملایان در اثر تحریم‌ها ناگزیر از یك گام عقب نشینی در ساختن بمب اتمی شد
آذر-۰۳ ۱۳۹۲

رژیم ملایان در اثر تحریم‌ها ناگزیر از یك گام عقب نشینی در ساختن بمب اتمی شد

Catégories // اطلاعیه‌ها

رژیم ملایان در اثر تحریم‌ها ناگزیر از یك گام عقب نشینی در ساختن بمب اتمی شد

مریم رجوی، عقب نشینی «تحمیلی» دیكتاتوری دینی حاكم بر ایران در پروژه ساختن بمب اتمی در مذاكرات ژنو را محصول بلافصل تحریم‌های بین المللی و مخالفت گسترده مردم ایران با سیاست‌های ضد ملی رژیم ولایت فقیه توصیف كرد. رژیمی كه دستیابی به بمب اتم را ضامن استراتژیكی بقای خود می داند و پروژه‌های آشكار و پنهان اتمی آن، حاصلی جز فقر بیشتر مردم و به نابودی كشاندن اقتصاد ایران نداشته است.
مریم رجوی از وادار شدن استبداد دینی به یك گام عقب نشینی، كه زیر ضرب انزوای داخلی، طرد و تحریم بین المللی و سیاست‌ها و روشنگری‌های مقاومت ایران در زمینه اتمی طی سه دهه صورت گرفته است، استقبال كرد.

وی افزود: در شرایطی كه بحران‌های بی‌علاج داخلی، حاكمیت آخوندی را به شدت تضعیف كرده است، اگر قدرت‌های جهانی فارغ از ملاحظات اقتصادی و سیاسی با قاطعیت عمل می‌كردند، می‌توانستند در همین دور از مذاكرات، پروژه بمب سازی رژیم را به‌طور كلی از كار بیندازند. بنابراین در آینده هم مانند گذشته، میزان عقب نشینی این رژیم و دست كشیدنش از بمب اتمی و تبعیت آن از التزامات بین المللی، دقیقاً به میزان قاطعیت و ایستادگی جامعه جهانی در برابر مطامع شوم و فریب كاری‌های ذاتی این رژیم، بستگی دارد.
مریم رجوی در همین خصوص بار دیگر هشدار داد: اجرای كامل قطعنامه های شورای امنیت، به ویژه توقف كامل غنی‌سازی، پذیرش پروتكل الحاقی و دسترسی آزادانه بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به مراكز و تأسیسات مشكوك این رژیم، لازمه دست كشیدن آن از بمب اتمی است. در این صورت گام نخستین را می توان آغاز روند «زهر خوردن» اتمی این رژیم دانست. هرگونه سستی و تعلل و كوتاه آمدن از سوی جامعه بین المللی باعث می شود كه خامنه ای بار دیگر با فریبكاری و تقلب به سمت تولید بمب اتمی پیش برود. رژیم ملایان هیچ‌گاه فعالیت‌های اتمی خود را طبق معاهده منع گسترش تسلیحات اتمی (NPT ) به‌طور داوطلبانه به آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش نكرده و مقاومت ایران نخستین افشاگر تأسیسات پنهان و مخفی كاری های اتمی آن بوده است. مریم رجوی در همین مورد بر ضرورت بازرسی بلادرنگ آژانس از تأسیساتی كه به تازگی از سوی مقاومت ایران افشا شده است، تاكید كرد تا رژیم نتواند مانند موارد پیشین، در آنها تغییرات ایجاد كند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ آذر ۱۳۹۲(۲۴ نوامبر۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]