• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: شكست مذاكرات یكساله، تمدید ۷ ماهه مذاكرات بیانتها و زیرپاگذاشتن قطعنامه های شورای امنیت
آذر-۰۳ ۱۳۹۳

مریم رجوی: شكست مذاكرات یكساله، تمدید ۷ ماهه مذاكرات بیانتها و زیرپاگذاشتن قطعنامه های شورای امنیت

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: شكست مذاكرات یكساله، تمدید ۷ ماهه مذاكرات بیانتها و زیرپاگذاشتن قطعنامه های شورای امنیت

مریم رجوی شكست مذاكرات آمریكا و ۵ قدرت دیگر جهانی با فاشیسم دینی حاكم بر ایران را ناشی از امتیازها و نرمش های ناموجه در برابر این رژیم توصیف كرد و گفت، زیر پا گذاشتن قطعنامه‌های شورای امنیت و تمدید مذاكرات بی انتها با فاشیسم دینی، باز گذاشتن راه دست یابی به بمب اتمی است كه ملایان آن را ” تضمین بقا”ی رژیمشان می‌دانند.

ادامه ماراتن ۱۲ ساله مذاكره با این رژیم بجای اعمال قاطعیت و تشدید تحریم‌ها، فرو رفتن در تونلی است كه در انتهای آن چیزی جز بمب اتمی وجود ندارد. این،تكرار همان سیاست‌ها و اشتباهاتی است كه ملایان را به این اندازه به بمب نزدیك كرده است. این یك تهدید جدی و خطرناك برای صلح و امنیت منطقه ای و جهانی است.

مریم رجوی افزود: رژیم حاكم بر ایران، بدلیل بحران‌های درونی و در وحشت از عواقب دست كشیدن از بمب اتمی، طبق خط قرمزهای مقرر شده از سوی خامنه‌ای، تا هر كجا كه بتواند از امضای توافق جامعی كه راه را بر دست یابی به بمب اتمی ببندد، طفره میرود. بمب اتمی و تسلط بر عراق نیازمندی های حیاتی پدرخوانده داعش و بانكدار مركزی تروریسم بین المللی است. فرصت ۷ ماهه به این رژیم، فقط فرصت بیشتر برای بمب سازی است و هیچ تضمین و نتیجه خوش بینانه‌یی ندارد.
مریم رجوی تاكید كرد سال گذشته رژیم آخوندی زیر ضرب تحریم‌های بین المللی، انزوای داخلی و افشاگری‌های مقاومت ایران در زمینه اتمی، مجبور به یك قدم عقب نشینی و امضاء توافقنامه ژنو شد. امتیازهای بی حساب و نا موجه كشورهای غربی ولی فقیه را تشجیع كرده است. این نتیجه سكوت شرم آور در مقابل نقض وحشیانه حقوق بشر از جمله اسیدپاشی بر روی زنان و اعدام‌های روزانه در سراسر ایران و در مقابل صدور تروریسم و اشغالگری در عراق، سوریه، لبنان و یمن است.
مریم رجوی یادآوری كرد كه پس از امضای توافقنامه ژنو اعلام كرده بود: ”میزان عقب نشینی این رژیم و دست كشیدنش از بمب اتمی و تبعیت آن از التزامات بین المللی، دقیقاً به میزان قاطعیت و ایستادگی جامعه جهانی در برابر مطامع شوم و فریب كاری‌های ذاتی این رژیم، بستگی دارد… و هرگونه سستی و تعلل و كوتاه آمدن از سوی جامعه بین المللی باعث می‌شود كه خامنه‌ای بار دیگر با فریبكاری و تقلب به سمت تولید بمب اتمی پیش برود”.
مریم رجوی به جامعه بین المللی‌، به همه طرفداران صلح و مصونیت از خطر هسته‌یی فراخوان داد كه اجرای كامل قطعنامه‌های شورای امنیت به‌ویژه توقف كامل غنی سازی، پذیرش پروتكل الحاقی و دسترسی آزادنه بازرسان به مراكز و تاسیسات مشكوك این رژیم لازمه دست كشیدن از بمب اتمی است. تجربه نشان میدهد كه این فقط با قاطعیت و تحریم همه جانبه سیاسی و نفتی و تسلیحاتی و خلع ید از این رژیم در عراق و سوریه و یمن و لبنان امكانپذیر است .
گزارش هفته گذشته كمیته بین المللی در جستجوی عدالت به روشنی نشان می‌دهد، پروژه‌های اتمی رژیم ایران تماما و از ابتدا با اهداف نظامی بوده و همه فعالیت‌های به ظاهر غیر نظامی نیز در خدمت بمب سازی بوده است. رژیم هیچ گاه این فعالیت‌ها را طبق معاهده منع گسترش تسلیحات اتمی NPT به‌طور داوطلبانه به آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش نكرده و مقاومت ایران پیوسته نخستین افشاگر آن بوده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ آذر۱۳۹۳ (۲۴ نوامبر۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]