• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۶۰شهر از ۱۳۵هزار و ۳۰۰نفر گذشت
آبان-۰۷ ۱۳۹۹

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۶۰شهر از ۱۳۵هزار و ۳۰۰نفر گذشت

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۶۰شهر از ۱۳۵هزار و ۳۰۰نفر گذشت

فاجعه کرونا در ایران:

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۶۰ شهر از ۱۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۷۸۱ نفر، در آذربایجان غربی به ۳۹۵۲ نفر، در البرز به ۳۷۴۸ نفر، در اصفهان به ۷۴۹۷ نفر، در تهران به ۳۲۷۶۱ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۰۷۹ نفر، در خراسان رضوی به ۱۰۱۸۲ نفر، در خراسان شمالی به ۲۲۸۴ نفر، در فارس به ۳۵۵۱ نفر، در قزوین به ۱۳۶۷ نفر، در کرمان به ۲۱۲۰ نفر، در کرمانشاه به ۲۸۸۸ نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۷۹ نفر، در گلستان به ۳۷۲۱ نفر، در گیلان به ۵۱۰۶ نفر، در مرکزی به ۱۹۲۷ نفر و در یزد به ۲۰۹۶ نفر رسیده است.

یک رکورد بی‌سابقه

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در یک رکورد بی‌سابقه در آمار مهندسی شده خود، شمار جانباختگان ۲۴ ساعت گذشته را ۴۱۵ نفر و مبتلایان جدید را ۶۸۲۴ و شمار مبتلایان وخیم را ۵۰۱۲ نفر ذکر کرد. به این ترتیب شمار قربانیان در کمتر از سه هفته بیش از دو برابر افزایش یافته است.

آخوند روحانی امروز بار دیگر از فاش شدن ابعاد واقعی فاجعه کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت «گاهی سخنان مختلف در استان‌های مختلف و افراد به‌مناسبت‌های مختلف در مصاحبه‌های خود بیان می‌شود که مردم دچار سردرگمی می‌شوند. طبق نظر خامنه‌ی، ما سخنگویی را منصوب کردیم که مردم حرف مورد اعتماد را فقط از سخنگو بشوند….سخن او از این پس به‌عنوان مرجع خواهد بود».
در بجبوحه فاجعه کرونا، رژیم آخوندی در یک مراسم دجالگرانه روز دوشنبه ۵ آبان در مشهد تحت عنوان «عید بیعت»، به نوشته رسانه‌های رژیم آخوندی «چند هزار نفر» را گرد آوردند، به‌نحوی که سخنگوی وزارت بهداشت ناگزیز گفت: «برای برنامه مشهد واقعاً من هم متأسف هستم… همه اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند خدا می‌داند کی مجوز داده. من باورم نمی‌شد، واقعاً یک جنایت است» (ایران پرس نیوز رژیم ۶ آبان).

از سوی دیگر آخوند لارگانی نماینده فلاورجان امروز در جلسه مجلس ارتجاع گفت: «کرونا به واسطه سوء تدبیر دولت جولان می‌‎دهد و از نظر میزان ابتلا و مرگ و میر به رده‌های بالای جهانی رسیده‌ایم؟ چرا باید ستاد مقابله با کرونا یک سیل‌بند در نهاد ریاست‌جمهوری برای محافظت از جان آقای روحانی احداث کند و در همان حال فکر جدی برای کل کشور نکند پس چرا همین سیل‌بند کرونایی را برای محافظت از جان مردم احداث نکردید» (خبرگزاری مجلس رژیم ۷ آبان).

تهران

رییس شورای شهر تهران گفت: « ما عضوی در ستاد کرونا نداریم، به نظرات ما هم توجه ویژه‌یی نمی‌کنند، ما پشت کرونا تصمیم می‌گیریم، کرونا جلوتر از ما حرکت می‌کند و چون عقب افتادیم از کرونا… کشوری که نتواند وقتی تعطیل می‌کند خسارت‌هایی که به مردم به‌دلیل بیکاری وارد می‌شود را جبران کند، مجبور می‌شود تعطیل نکند. تعداد فوتی‌ها روز به روز دارد افزایش پیدا می‌کند، خب ما اطلاعات و آمار بهشت زهرا را داشتیم… آمار بیمارستان‌ها را که نداشتیم ولی آمار آنجا را داشتیم که دقیق‌تر از آمار بیمارستان‌ها است. مشخص بود که کرونا دارد ما را شکست می‌دهد به جای اینکه ما آنرا شکست بدهیم. هنوز هم داریم دیر تصمیم می‌گیریم» (عصر ایران ۷ آبان).

کرمی، رئیس مدیریت بحران تهران، «با تاکید بر اینکه نسبت تعداد فوتی‌ها به مبتلایان در کشور ما در مقایسه با سایر نقاط جهان بیشتر است، گفت: در حالی که طی ۸ ماه گذشته ۳۳هزار نفر از هموطنانمان را از دست داده‌ایم که طی جنگ تحمیلی سالانه ۳۰ هزار نفر از هموطنانمان به درجه شهادت نائل می‌شدند»

خراسان جنوبی

بابایی معاون وزیر بهداشت گفت: «در خراسان جنوبی شاهد روند رو به رشد بیماری کرونا هستیم و روزانه تعداد مراجعات بالا رفته است. نمونه نزدیک به ۸۰ درصد کسانی که تست سرپایی انجام می‌دهند، مثبت است که نشان دهنده آلودگی بالا در شهر بوده و این نگران کننده است» (ایرنا ۷ آبان).

آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شبانه روز گذشته ۲۴ مورد فوت بر اثر کرونا ثبت شد و مجموع جان باختگان به ۱۶۶۴ نفر افزایش پیدا کرد. کل بستری‌ها ۱۴۱۶ نفر و تعداد بستری شدگان در ICU ۲۶۲ نفر است که از این تعداد، ۸۷ نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۷ آبان).

یزد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در موج اول ۱۵ درصد بیماران بستری به اکسیژن نیاز داشتند این در حالی است که در موج سوم به ۸۵ درصد تا ۹۰ درصد افزایش یافته است» (خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۷ آبان).

مریم رجوی: روند فزاینده مبتلایان و قربانیان کرونا نتیجه مستقیم سیاست‌های ضد انسانی خامنه‌ای و روحانی

خانم مریم رجوی روند فزاینده و غیر قابل کنترل مبتلایان و قربانیان کرونا را نتیجه مستقیم سیاست‌های ضد انسانی و ضد ایرانی خامنه‌ای و روحانی دانست که جان انسان‌ها برای آن‌ها هیچ ارزشی ندارد. در حالیکه رژیم برای خرید سلاح قاچاق و پروژه‌های اتمی و موشکی و برای جنگ افروزی و صدور تروریسم و بنیادگرایی، فراوان هزینه می‌کند، کارگران و پرستاران و پرسنل پزشکی و کارمندان و معلمان به‌خاطر گرانی سرسام آور توان تامین حداقل‌های زندگی روزانه را هم ندارند. این در حالی است که بنیادهایی که با بیش از یک هزار میلیارد دلار دارایی مردم ایران، در چنگ خامنه‌ای است، دست نخورده مانده است. این بنیادها باید به کنترل مردم ایران در بیاید. هم‌چنین، یک ارتش برای رژیم کافیست. سپاه پاسداران و بسیج باید منحل شوند و بودجه آن‌ها به مقابله با کرونا اختصاص یابد.

منبع: دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ آبان ۱۳۹۹ (۲۸ اکتبر ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]