• صفحه اول / رخدادها / مریم رجوی: حقوق بشر برای مردم ایران، تحریم همه‌جانبه دیکتاتوری دینی
مهر-۱۶ ۱۳۹۹

مریم رجوی: حقوق بشر برای مردم ایران، تحریم همه‌جانبه دیکتاتوری دینی

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی: حقوق بشر برای مردم ایران، تحریم همه‌جانبه دیکتاتوری دینی

سخنرانی- کنفرانس استمرار جنایت علیه بشریت در ایران- پارلمان اروپا

نمایندگان محترم!
از فرصت صحبت با شما و توجه مستمرتان به‌ رنج‌های مردم ایران و خواست‌شان برای استقرار آزادی و علیه دیکتاتوری مذهبی تشکر می‌کنم.
ده‌ها زندانی سیاسی در ایران زیر حکم اعدام هستند. زندانیان سیاسی تحت شکنجه قرار دارند.
و امروز شما می‌توانید صدای خانواده‌های هزاران شهید خیزش‌های اخیر را بشنوید که اروپا و تمام جهان را به ‌یاری فرا می‌خوانند.
این رژیم با خشم و نارضایتی اکثریت قریب باتفاق مردم ایران مواجه است. علاوه بر هزاران حرکت اعتراضی کوچک و بزرگ، از دی‌ماه ۱۳۹۶ (ژانویه ۲۰۱۸) تا به‌حال، پنج قیام سراسری رخ داده است.
کامیونداران، معلمان، پرستاران، دانشجویان، کارگران و نفتگران بارها به‌ اعتراض برخاسته‌اند. کانون‌های شورشی و جوانان شورشگر، با اقدام‌هایشان تاثیر زیادی برشکستن جو رعب و وحشت می‌گذارند و برای قیام‌ها و اعتراض‌های بیشتر راهگشایی می‌کنند.

نمایندگان محترم،
برخی‌ها از سیاست‌های ضدبشری آخوندها تعجب می‌‌کنند که چرا به‌رغم اعتراض‌های مردم ایران و جامعه جهانی، یک قهرمان ملی یعنی نوید افکاری را اعدام می‌کنند؟
چرا ‌فرودگاه‌‌ها و تأسیسات نفتی و نفتکش‌ها را هدف قرار می‌دهند؟
و چرا از برنامه اتمی، برنامه موشکی و جنگ‌های جنایتکارانه در خاورمیانه دست برنمی‌دارند؟

پیامد سیاست فاجعه بار غرب

امروز دیگر از توهم اصلاح‌طلبی یا میانه‌روی یا تغییر رفتار رژیم، چیزی باقی نمانده است.
سال‌ها پیش از این تروئیکای اروپا، دیالوگ حقوق بشر، دیالوگ انتقادی و تعامل سازنده را هم با این رژیم تجربه کرد. پیامد هر کدام از این سیاست‌ها فاجعه‌‌بار بود.
برجام هم ارمغانی جز تقویت سپاه پاسداران، سرکوب بیشتر مردم ایران و جنگ افروزی بیشتر در سوریه و عراق و یمن و… تروریسم بیشتر در اروپا و سایر کشورها به همراه نداشت.
کار به‌جایی رسید که سه سال بعد از توافق اتمی و رفع تحریم‌ها، یک به‌اصطلاح دیپلمات رژیم در اروپا، بمب جابه جا کرده و شخصا به‌دست تروریست‌های همدستش می‌دهد. تا در گردهمایی ‌سالانه مقاومت در پاریس منفجر کنند. او خود شخصا در خرداد ۱۳۹۶ (ژوئن ۲۰۱۷) برای شناسایی محل‌های مورد نظر برای این طرح شوم به پاریس رفت و برای هماهنگی با سردمداران رژیم در ۶ ماهه اول سال ۲۰۱۸، دست کم ۶ بار به ایران سفر کرد. هم‌اکنون او در زندانی در بلژیک است و محاکمه او ماه آینده برگزار می‌شود.
آنچه قرار بود اتفاق بیفتد بدون شک یک جنایت بزرگ علیه بشریت و یکی از بزرگ‌ترین فجایع تروریستی در اروپا بود. من در شهادت خود با ارائه اسناد تاکید کردم این طرح جنایتکارانه در شورای عالی امنیت رژیم به ریاست روحانی تصویب شده و خامنه‌ای دستور اجرای آن را داده است. بنابراین خامنه‌ای، روحانی، ظریف و علوی وزیر اطلاعات باید در برابر عدالت قرار بگیرند.

سئوال بزرگ این است که چرا رژیم تا این حد گستاخ شد که یک دیپلمات شاغل خود را به‌طور مستقیم به ‌صحنه عملیات تروریستی بفرستد؟
یک دلیل این امر، استیصال رژیم در قبال قیام‌ مردم ایران و نقش مهم مقاومت در این قیام است. اما دلیل دیگر این است که رژیم مطمئن بود که به‌خاطر سیاست مماشات برای ارتکاب این جنایت بزرگ تروریستی در قلب اروپا قیمتی نمی‌پردازد.
راستی چطور اتحادیه اروپا می‌تواند چشم خود را بر این واقعیت ببندد که مأموران و جاسوسان رژیم در خاک اروپا پرسه می‌زنند؟ سرویس‌‌های امنیتی اروپا بارها گزارش کرده‌اند که سفارت‌خانه‌های رژیم مرکز جاسوسی و توطئه به‌ویژه علیه مخالفان و مجاهدین‌اند.

چه باید کرد؟

مخالفت با تمدید تحریم‌ تسلیحاتی رژیم، بی‌عملی نسبت به‌نقض حقوق بشر ایران، قابل قبول نیست. بی‌تفاوتی نسبت به ‌تحرک دائمی عوامل وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس در اروپا، و دست باز دادن به تجارت علیه مردم ایران و علیه صلح و امنیت جهان است.
وقایع یک‌سال گذشته نشان داد که مردم ایران آماده سرنگونی رژیم مذهبی و استقرار یک جمهوری کثرت‌گرا مبتنی بر جدایی دین از دولت و برابری زن و مرد، لغو حکم اعدام، احترام به حقوق ملیت‌ها و یک ایران غیرهسته‌یی هستند.
در چنین شرایطی هم امنیت اروپا، هم مصالح اقتصادی دراز مدت‌‌اش و هم روابطش با تمام خاورمیانه در گرو تصمیمش مبنی بر این است که در کنار مردم ایران بایستد نه در کنار آخوندها.
نمایندگان محترم،
از جانب مقاومت مردم ایران یک سیاست سه‌عنصری را بر سر مسأله ایران پیشنهاد می‌کنم:
حقوق بشر برای مردم ایران، تحریم همه‌جانبه دیکتاتوری دینی و به‌رسمیت شناختن مقاومت مردم ایران برای آزادی و دمکراسی.
از پارلمان اروپا می‌خواهم از شورای وزیران بخواهد تا اخراج عوامل رژیم از خاک اروپا را به‌صورت یک قانون لازم‌الاجرا تصویب کند، سفارت‌خانه‌های رژیم را در کشورهای اتحادیه اروپا ببندد و سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مزدورش در عراق، سوریه، لبنان و یمن و دیگر کشورها را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.
یک هیأت تحقیق مستقل بین‌المللی باید به تحقیق در مورد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی و کشتار بیش از ۱۵۰۰نفر توسط خامنه‌ای در قیام آبان ۹۸ بپردارد. این هیات هم‌چنین باید وضعیت زندان‌ها و زندانیان در ایران به‌ویژه زندانیان سیاسی را مورد تحقیق قرار دهد. ما خواهان آزادی تمامی زندانیان سیاسی هستیم.
صمیمانه از نمایندگان پارلمان اروپا و از نقش این پارلمان در دفاع از حقوق بشر و مقاومت مردم ایران سپاسگزاری می‌کنم.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]