• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: اتحادیه اروپا در برابر تروریسم تحت نام اسلام، با یک آزمایش تاریخی مواجه است
آبان-۰۱ ۱۳۹۹

مریم رجوی: اتحادیه اروپا در برابر تروریسم تحت نام اسلام، با یک آزمایش تاریخی مواجه است

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: اتحادیه اروپا در برابر تروریسم تحت نام اسلام، با یک آزمایش تاریخی مواجه است

عصر به‌خیر، خوشحالم که توانستم به این کنفرانس بپیوندم.
امروز ما با یک موضوع منحصر به‌فرد مواجه هستیم. برای اولین بار یک به اصطلاح دیپلمات حامل بمب در اروپا محاکمه می‌شود. فاشیسم دینی حاکم بر ایران مثل همیشه تمام تلاش خود را کرد تا جنایت را به گردن قربانی، یعنی خود ما بیندازد. همان‌طور که وقتی در ژنو، دکتر کاظم رجوی را ترور کرد ابتدا آن‌را به‌عنوان یک قتل مشکوک و تصفیه حساب در درون مجاهدین به خود ما نسبت داد.
در مورد بمب‌گذاری در ویلپنت، ظریف وزیرخارجه آخوندها، در ۱۱تیر ۱۳۹۷ یعنی روز بعد از دستگیری دیپلمات تروریست اعلام کرد این «یک عملیات فریب با پرچم گمراه کننده» در آستانه سفر رئیس‌جمهور رژیم به اتریش است. در حالی که دیپلمات‌تروریست حامل بمب دستگیر شده بود.
ظریف در بهمن ۹۷ در کنفرانس امنیتی مونیخ هم گفت «ممکن است یک عملیات فریب باشد، ممکن است یک دام باشد، ممکن است عملیات عناصر یاغی باشد… »!
وزیر خارجه آخوندها فراموش کرده بود که خودش در ۱۴آبان ۱۳۹۷ در مجلس رژیم، تئوری هرگونه اقدامات خودسرانه را در استبداد سانترالیزه دینی در ایر‌ان رد کرده بود. ظریف حین دفاع از توافق اتمی به رقبایش گفت: «ما دستگاهی نیستیم که سر خود عمل کنیم… مگر می‌توانیم در این کشور کاری بکنیم بدون این‌که گزارش بدهیم؟»
من در شهادت هفت ساعته در جریان تحقیقات، جزئیات را در مورد پروسه تصمیم‌گیری و انجام این عملیات توضیح دادم. در این‌جا باز هم تأکید می‌کنم خامنه‌ای، روحانی، ظریف و آخوند علوی وزیر اطلاعات رژیم، این تصمیم را گرفتند و آن را به اجرا گذاشتند.
این برای ما تازگی ندارد. حکم دادگاه برلین در آوریل ۹۷ در مورد ترورهای رستوران میکونوس، خامنه‌ای‌، رئیس جمهور و وزیر خارجه و وزیر اطلاعات وقت را محکوم کرد.
از این‌رو من بحث در مورد وجوه حقوقی پرونده را به وکلای برجسته و ذیصلاح واگذار می‌کنم و فقط چند نکته را یادآوری می‌کنم:
اول- دولت‌های اروپایی باید هرگونه ملاحظات سیاسی را در این پرونده به‌طور کامل کنار بگذارند. سران رژیم آخوندها باید تحت پیگیرد و در برابر عدالت قرار بگیرند. این یک اقدام ضروری و بازدارنده در مقابل تروریسم تحت نام اسلام و صادر‌کننده و بانکدار مرکزی آن است.
دوم- خامنه‌ای و روحانی با فرستادن یک دیپلمات برای بمب‌گذاری و کشتار، ریسک بزرگی کردند. علت این است که آن‌ها به شدت از قیام مردم و از گسترش نفوذ مقاومت و سرنگونی رژیمشان در هراسند.
سوم- در۴۰ سال گذشته به‌خاطر سیاست مماشات، رژیم آخوندها بسیار جری و گستاخ شده است. آن‌قدر که دیپلمات دستگیر شده از زندان هم تهدید می‌کند که اگر محکوم شود اقدامات تروریستی بیشتری در راه است.
اتحادیه اروپا امروز در برابر تروریسم تحت نام اسلام، با یک آزمایش جدی و تاریخی رو‌به‌رو شده؛ این که با کانون تروریسم چه می‌کند؟
وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در تمامیت خود باید به‌عنوان موجودیت‌های تروریستی نامگذاری شوند. ماموران اطلاعات و نیروی قدس باید محاکمه و مجازات و اخراج شوند. سفارتخانه‌ها و مراکز به اصطلاح فرهنگی و مذهبی این رژیم باید تعطیل شود.
این اقدامات، لازمه تضمین امنیت در اروپا به‌ویژه امنیت پناهندگان و مخالفان ایرانی است و دوستی و حمایت عموم مردم ایران را به همراه خواهد داشت.
متشکرم.

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]