• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / گردهمایی عظیم ایرانیان و حامیان مقاومت از۷۰ كشور جهان در پاریس- «متحد علیه بنیادگرایی اسلامی و تروریسم، تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت ایران
خرداد-۲۳ ۱۳۹۴

گردهمایی عظیم ایرانیان و حامیان مقاومت از۷۰ كشور جهان در پاریس- «متحد علیه بنیادگرایی اسلامی و تروریسم، تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت ایران

Catégories // اطلاعیه‌ها

گردهمایی عظیم ایرانیان و حامیان مقاومت از۷۰ كشور جهان در پاریس- «متحد علیه بنیادگرایی اسلامی و تروریسم، تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت ایران

۶۰۰پارلمان‌تر و شخصیت تراز اول سیاسی از ۵ قاره جهان در این گردهمایی شركت می‌كنند.

روز شنبه ۲۳خرداد (۱۳ژوئن) بیش از۶۰۰تن از قانونگزاران و شخصیت‌های سیاسی تراز اول از تمایلات مختلف سیاسی و حقوقدانان برجسته در گردهمایی عظیم ایرانیان و حامیان مقاومت ایران در پاریس شركت می‌كنند. این گردهمایی زیر عنوان «متحد علیه بنیادگرایی اسلامی و تروریسم، تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت ایران» با شركت شخصیت‌ها و هیات‌هایی از ۷۰ كشور از ۵ قاره جهان از ساعت ۱۳۰۰ در سالن ویلپنت در پاریس آغاز می‌شود.

مریم رجوی، در سخنرانی خود تحت عنوان ”ایران دموكراتیك و غیراتمی با سرنگونی ولایت فقیه” درباره بن‌بست مذاكرات اتمی و آثار زیانبار ادامه سیاست مماشات با رژیم آخوندی، گسترش افراط‌گرایی در منطقه و جهان به‌ویژه سه جنگ مرگبار در سوریه، عراق و یمن، و راه‌حل‌های این معضلات سخن خواهد گفت.
در این گردهمایی ۸۷ شخصیت به نمایندگی از سوی هیات‌های مختلف سیاسی از كشورهای مختلف سخنرانی می‌كنند.

در میان شركت كنندگان شمار بالایی از زنان برجسته در پهنه سیاست و حقوق زنان دیده می‌شوند. كیم كمپل، نخست وزیر سابق كانادا؛ ریتا زوسموت، رئیس پیشین مجلس فدرال آلمان ، لیندا چاوز، رئیس سابق روابط عمومی كاخ سفید. فرانسیس تاونزند، مشاور رئیس جمهور در امور امنیت داخلی و تروریسم (۲۰۰۴-۲۰۰۸ )، میشل آلیو ماری،نماینده فرانسه در پارلمان اروپا وزیر دفاع، وزیر دادگستری و وزیر كشور (۲۰۰۲ -۲۰۱۱)، هدی بدران، رئیس اتحادیه زنان عرب، ربیحه ذیاب، وزیر زنان در دولت فلسطین، ماریا كاندیدا المیدا‌، دادستان كل پرتغال؛ مارتین والتون، شهردار ویلپنت؛ زابینه لوت هازر اشنارن برگر، وزیر سابق دادگستری آلمان، اینگرید  بتانكورد، كاندایدای سابق ریاست جمهوری كلمبیا، ماریا فرناندز دلا وگا، معاون سابق نخست وزیر اسپانیا، راما یاد‌، مشاور سابق وزیرخارجه در امور حقوق بشر و معاون حزب رادیكال فرانسه؛ لیلیانا مینكا، نایب رئیس پارلمان رومانی و ماریا گرچه آ، عضو شورای اروپا از این كشور؛ مریدیت برگمن، از اعضای ارشد حزب كارگر استرالیا و رئیس سابق سنای این كشور، رانجانا كماری، فعال زنان و مسئول برگزار كننده جلسات پكن ۲۰؛ اوینیحول بابانازارووا، مادر حقوق بشر تاجیكستان؛ انسیه احمد، معاون وزیر حقوق و برابری از مالدیو از آن جمله‌اند.
شماری از شخصیت‌های تراز اول بین المللی با ارسال پیام‌های ویدیویی حمایت خود از این گردهمایی را اعلام خواهند كرد.
سناتور جوزف لیبرمن، كاندیدای معاون ریاست جمهوری آمریكا، سناتور جان مك كین، رئیس كمیته قوای مسلح، سناتور رابرت منندز، رئیس كمیته روابط خارجی، هم‌چنین نانسی پلوسی، رهبر دموكرات‌های كنگره، اد رویس، رئیس كمیته امور خارجی و الیوت انگل عضو ارشد این كمیته، تد پو، رئیس زیر كمیته تروریسم، منع تكثیر هسته‌ای و تجارت و الیانا رز لهتینن، رئیس زیركمیته خاورمیانه در كمیته خارجی، جودی چو و برایان هیگینز و تام مك كلینتاك از اعضای مجلس نمایندگان از آن جمله‌اند.
در میان ۳۳ تن از شخصیت‌های تراز اول و برجسته آمریكا كه در این گردهمایی سخنرانی می‌كنند، یك هیأت سه نفری از اعضای مجلس نمایندگان آمریكا و هشت تن از قانونگزاران ایالت آریزونا نیز دیده می‌شوند. دیگر سخنرانان این هیأت شامل سه كاندیدای ریاست جمهوری آمریكا، رییس ستاد پیشین نیروهای مسلح، وزیر سابق امنیت داخلی، رئیسان سابق اداره تحقیقات فدرال (اف.بی آی) و اداره مركزی اطلاعات، فرمانده سابق تفنگداران دریایی و رییس ستاد نیروی زمینی ( آرمی)، جزو سخنرانان این جلسه هستند.
یك هیات۱۶ نفری از پارلمان اروپا متشكل از اعضای پارلمان‌های كشورهای انگلستان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا- بلژیك، استونی و بلغارستان برای اعلام همبستگی و حمایت با مقاومت ایران در این گردهمایی شركت خواهند كرد.
هیات ۶۰ نفری كشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا نمایندگانی از سوی مقامات ائتلاف و ارتش ازادی سوریه، یك وزیر فلسطینی و سه تن از نخست وزیران و وزیران سابق الجزایر، مصر و اردن را شامل می‌شود. این مقامات از ۱۵كشور این منطقه شامل فلسطین، عربستان سعودی، مصر، عراق، سوریه، لبنان، اردن، كویت، بحرین، الجزایر، تونس ، مراكش، یمن، موریتانی و كومور در این گردهمایی عظیم شركت كرده بودند‌.
۲۰۰تن از ۲۲كشور عضو شورای اروپا شامل رئیس گروه حزب مردم اروپا (EPP)؛ و قانونگزارانی از ایتالیا، رومانی، پرتغال، فنلاند، سوئیس‌؛
یك هیات ۴۰ نفری از مجلس ملی و سنا، وزیران سابق، منتخبان، و نمایندگان جوانان از فرانسه‌، سه عضو مجلس نمایندگان و دادستان كل سابق انگلستان از سوی هیأت سیاسی متشكل از ۲۰ تن از اعضای مجلس لردها و مجلس عوام و مقامات عالی این كشور، رئیس سابق مجلس و وزیر دادگستری پیشین آلمان و نایب رئیس پیشین كمیسیون اروپا از سوی هیات ۱۰نفری شخصیت‌های آلمانی‌، وزیر خارجه ایتالیا، و رهبر سابق حزب كارگر هلند و نماینده ویژه دبیركل ملل متحد (۲۰۰۹ -۲۰۱۱) و هشت تن از قانونگزاران آلبانی به نمایندگی از هیات ۳۰نفری این كشور از دیگر سخنرانان این گردهمایی بزرگ بودند.
سخنرانان دخالت‌های تجاوزكارانه و نقش مخرب رژیم ایران در منطقه به‌ویژه در سوریه، عراق و یمن كه موجب بروز فاجعه انسانی در این كشورها شده، هم‌چنین چالش‌های مذاكرات ۵ +۱ با رژیم ایران بر سر مهار پروژه اتمی ملایان و راهكارهای نهایی برای مقابله با تروریسم و بنیادگرایی اسلامی و جلوگیری از دسترسی رژیم ایران به بمب را مورد بررسی قرار خواهند داد.
نرگس عضدانلو از سوی شورای مركزی مجاهدین نیز در گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران سخن خواهد گفت.
در این گردهمایی محمد حسینی (كاك بابا شیخ) دبیركل حزب خبات كردستان ایران نیز به نمایندگی از این حزب سخنرانی خواهد كرد
هم‌چنین ۱۵۰تن از نمایندگان سازمان‌های جوانان ایرانی در خارج كشور و ۳۰۰ تن از نمایندگان جوامع ایرانی در كشورهای مختلف كه با سخت‌كوشی و تلاشی پیگیر در آماده سازی‌ها و مراحل مختلف برگزاری این گردهمایی شركت و نقشی برجسته داشتند، به روی سن خواهند رفت و برخی از آن‌ها سخنرانی می‌كنند.
در این گردهمایی هم‌چنین برنامه‌هایی در بزرگداشت شهیدان و زندانیان سیاسی برگزار خواهد شد.
اجرای برنامه های هنری از جمله با اركستر…نفری از دیگر برنامه های گردهمایی بزرگ سالانه مقاومت ایران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳ خرداد۱۳۹۴ (۱۳ژوئن۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]