دی-۲۲ ۱۳۹۹

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸شهر از ۲۰۰هزار نفر گذشت

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸شهر از ۲۰۰هزار نفر گذشت

خانم مریم رجوی: آمار بهت‌انگیز و هولناک جان باختگان نتیجه سیاست‌های جنایتکارانه و غارتگرانه رژیم است و مسئول مستقیم آن خامنه‌ای و روحانی هستند. آن‌ها با ممانعت از ورود واکسن فاجعه بزرگتری را رقم می‌زنند.

آمار واقعی قربانیان، ایران را به‌نسبت جمعیت در صدر جدول جهانی قرار می‌دهد.

• رئیسی سردژخیم قوه قضاییه رژیم: مردم ایران نباید آزمایشگاه واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی شوند
• نامه نظام پزشکی به روحانی: تولید انبوه واکسن داخلی به‌زودی مسیر نخواهد شد. اولویت خرید واکسن است، نیازی حیاتی و ضروری که باید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار مردم و اقشار آسیب‌پذیر و پر خطر و کادر درمان قرار گیرد
• رییس نظام پزشکی: اگر واکسیناسیون در زمان مناسب انجام نشود، جهش‌های ویروس اثر واکسن را کم می‌کند
• استاندار تهران: هنوز خطر شیوع بیماری کرونا در موج جدید بیخ گوش همه ما قرار دارد
• ایرنا: آمل از مرداد تا به امروز پیشتاز میزان مرگ و میر و تعداد مبتلایان به کرونا بود.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۷۸شهر به نحو حیرت آوری از ۲۰۰هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۷۳۹۸ نفر، در البرز به ۵۲۰۰ نفر، در اردبیل به ۲۴۶۷ نفر، در اصفهان به ۱۲۵۴۰ نفر، در ایلام به ۲۰۷۱ نفر، در تهران به ۴۸۹۲۱ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۵۸۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۸۸۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۳۵۸۵ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۸۴۶ نفر، در فارس به ۶۱۰۰ نفر، در قزوین به ۲۱۰۲ نفر، در قم به ۷۸۰۰ نفر، در کردستان به ۳۴۱۶ نفر، در کرمان به ۴۴۱۶ نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۴۶۴ نفر، در گیلان به ۷۰۸۶ نفر، در مازندران به ۷۷۸۲ نفر، در مرکزی به ۴۱۳۳ نفر و در یزد به ۳۵۷۲ نفر رسیده است.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در مورد آمار بهت‌انگیز، هولناک و تأسف بار قربانیان گفت: این فاجعه نتیجه مستقیم سیاست‌های جنایتکارانه و غارتگرانه رژیم آخوندی در ۱۰ ماه گذشته است. این ابعاد از جان باختگان قابل پیشگیری بود و می‌توانست به مراتب کمتر باشد. مسئول مستقیم شمار فزاینده قربانیان خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم هستند که بجای پرداخت حقوق کارگران و زحمتکشان از محل کارتل‌های اقتصادی تحت کنترل خامنه‌ای و سپاه پاسداران، آن‌ها را به قربانگاه کرونا روانه کردند و امروز با ممانعت از ورود واکسن به ایران فاجعه بزرگ‌تری را رقم می‌زند.

وی افزود آمار جان‌باختگان در ایران، حتی آمار رسمی حکومتی، به مراتب بیشتر از کشورهای همسایه و کشورهای خاورمیانه است. کشورهایی که اغلب زیرساخت‌ها و بنیادهای اقتصادی و اجتماعی آن‌ها از ایران بسیار ضعیف‌تر است. آمار واقعی اما ایران را به نسبت جمعیت در صدر جدول جهانی قرار می‌دهد.

رؤسای سازمان نظام پزشکی و رئیس انجمن های علمی کشور در نامه‌یی به روحانی نوشتند: «اولویت تهیه و خرید واکسن، نیازی حیاتی و ضروریست که باید صرفاً بر اساس نگرشی علمی و بر اساس مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخته شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار مردم و اقشار آسیب‌پذیر و گروه‌های پر‌خطر و کادر درمان قرار گیرد… جنابعالی واقفید که طی مراحل علمی و تولید انبوه واکسن داخلی به زودی مسیر نخواهد شد» (تابناک ۲۱ دی).

ظفرقندی رییس سازمان نظام پزشکی گفت: «راهی جز استفاده از واکسن برای کنترل بیماری کشنده کرونا نداریم. اگر واکسیناسیون در زمان مناسب انجام نشود، جهش‌های ویروس می‌تواند اثر واکسن را کم کرده و به اصطلاح ویروس از واکسن فرار کند» (ایسنا ۲۲ دی).

در این میان رئیسی سردژخیم قوه قضاییه رژیم که مسئول کشتار هزاران زندانی سیاسی است «در خصوص ممنوعیت ورود واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی گفت: مردم ایران نباید آزمایشگاه واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی شوند» (تلویزیون رژیم ۲۲ دی).

سایت حکومتی رویداد۲۴ نوشت: «در حالیکه وزارت بهداشت تا دو روز گذشته از تلاش برای واردات واکسن کرونا می‌گفت، به ناگاه دیروز وزیر بهداشت گفت: ”توصیه رهبر درباره منع واردات واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس بر اساس تحقیقات وسیع علمی و کاملا دلسوزانه برای مردم است“. این در حالیست که تا هفته گذشته این وزارتخانه با همکاری نهاد‌های دیگر در تلاش برای واردات دست‌کم یکی از سه واکسن فایزر، مدرنا و آکسفورد بود. به‌نظر می‌رسد ایران قصد خرید واکسن از چین و روسیه را دارد.

محرز عضو کمیته علمی ستاد کرونا ۲۰ آذرماه در گفتگو با رویداد‌۲۴ صراحتاً گفته بود واکسن چینی و روسی را توصیه نمی‌کند. هر دو واکسن از نوع ویروس ضعیف شده و مشابه واکسن ایرانی‌اند» (رویداد ۲۴ – ۲۲دی).

در تهران، محسنی استاندار گفت: «شمار مبتلایان بستری در استان تهران بیش از ۱۹۰۰ نفر است که نزدیک به ۹۵۰ نفر آنان در ICU بستری هستند. نباید فراموش کرد که هنوز خطر شیوع بیماری کرونا در موج جدید بیخ گوش همه ما قرار دارد» (ایرنا ۲۲ دی).

در مازندران« شهرستان آمل که تقریبا ۲ ماه اخیر را در شرایط قرمز کرونایی سپری کرده، از موج دوم همه گیری، در مرداد تا امروز پیشتاز میزان مرگ و میر و هم‌چنین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بود. از ۲۲ شهرستان مازندران، آمل، ساری، نکاء، قائمشهر و فریدونکنار وضعیت قرمز دارند و باقی در شرایط نارنجی هستند. فرماندار تنکابن گفت: بزودی وضعیت تنکابن از نارنجی به قرمز تغییر خواهد کرد» (ایرنا ۲۲ دی).

بر اساس اعلام رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل «۲۹۹ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته شناسایی شدند. هم اکنون ۱۳۷۳ بیمار بستری هستند. از این تعداد ۲۸۰ نفر در ICU بسر می‌برند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۱ دی).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۵ نفر به مبتلایان افزوده شدند. در حال حاضر ۴۰۸ نفر بستری هستند. از این تعداد ۱۶۱ نفر در ICU و ۳۶ نفر هم با شرایط حادتر به ونتیلاتور متصل هستند. تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی به ۳۴۰۲ نفر افزایش یافته است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۱ دی).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ دی ۱۳۹۹ (۱۱ ژانویه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]