• صفحه اول / رخدادها / سخنرانی مریم رجوی در كنفرانس نمایندگان برجسته مجلسین انگلستان
بهمن-۰۷ ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی در كنفرانس نمایندگان برجسته مجلسین انگلستان

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در كنفرانس نمایندگان برجسته مجلسین انگلستان

نمایندگان و لردهای محترم!
دوستان ارجمند مقاومت ایران! به خانه مقاومت ایران خوش آمدید.

ابتدا می‌خواهم از نقش تحسین برانگیز دوستان مقاومت ایران در هر دو مجلس اعیان و عوام یاد كنم. به‌طور خاص بارونس بوتروید عزیز،‌ كه مفتخرم به او برای اولین حضورش در خانه مقاومت خوشامد بگویم.

همه شما نقشی برجسته در تاریخ جنبش ما ایفا كردید كه همواره در خاطره مردم ما باقی خواهد ماند.
ابتكار تاریخی ۳۵ پارلمانتر انگلیسی در شكایت علیه دولت برای رفع ممنوعیت از مجاهدین، حمایت قاطع شما از اشرفی‌ها، محكومیت نقض حقوق بشر در ایران توسط شما و مخالفت قاطع شما با امتیاز دادن به دیكتاتوری مذهبی حاكم بر ایران، همه، منعكس‌كننده بصیرت شما برای یك سیاست صحیح در مورد ایران و ارزش‌های عمیق انسانی است كه شما به آن اعتقاد دارید.

تلاش‌های خستگی‌ناپذیر شما در حمایت از مردم و مقاومت ایران، صفحه جدیدی در تاریخ روابط ایران و انگلستان و در مقابل سیاست رسمی دولت انگلستان كه عموماً علیه مردم ایران بوده، گشوده است. شما یك سیاست اصولی آلترناتیو ارائه داده ‌و برای تحقق آن مجدانه كوشیده‌اید. این سیاست اصولی در بسیاری مواقع، بر سیاست رسمی مماشات، غلبه یافته است.

تاریخچه روابط انگلیس با ایران، به‌طور فشرده عبارتست از یك دوره طولانی مناسبات استعماری، از جمله خصومت با دولت ملی دكتر مصدق، و ایفای نقش فعال در كودتا و سرنگونی آن در حمایت كامل از دیكتاتوری سلطنتی، زد و بند با رژیم آخوندی و زدن برچسب غیرقانونی تروریسم علیه مجاهدین. اما شما با شناسایی حق مردم ایران برای تغییر حكومت و با حمایت از مبارزان آزادی فصل جدیدی را در این روابط گشودید.

دیكتاتوری مذهبی در ایران با ‌كشورهای غربی از نظر ساختارهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در تضاد عمیق است، با ‌این‌حال، این رژیم بیش از هر حكومتی در ایران در دو قرن گذشته از كمك‌های عملی غرب برخوردار بوده است. این تراژدی بزرگ سیاست غرب است.

به‌عنوان نمونه: ایالات متحده و انگلستان در سال ۲۰۰۳ در یك زد و بند با رژیم آخوندی كمپ‌های مجاهدین در عراق را بمباران كردند، در این بمباران‌ها كه حقوقدانان بین‌المللی آن را مصداق جنایت جنگی می‌دانند دهها تن كشته و شمار بیشتری زخمی شدند. متعاقباً جمع آوری سلاح‌ها و اعمال محدودیت‌های مختلف علیه مجاهدین و به سود مال‌ها اعمال گردید. همزمان، راه را برای سلطه رژیم ایران برای تسلط بر عراق باز كردند.
از قضایای لیست‌گذاری مجاهدین كه قبلا اشاره شد، نیز مطلعید. دولت انگلستان جلودار لیست‌گذاری مجاهدین در اروپا بود. و‌ البته وزیر خارجه وقت پنهان نكرد كه برچسب تروریستی به‌درخواست رژیم ایران بوده است‌. در جمع‌بندی روابط غرب با ملاها به چند نكته مهم می‌رسیم:

اول: در سیاست دولت‌های غرب نسبت به ایران حقوق بشر و آزادی‌ها نادیده گرفته شده است.
دوم- دولت‌های غربی، نقش مقاومت و اپوزیسیون ایران كه كلید تغییر را در دست دارد، نادیده گرفته و برای خدمت به رژیم علیه مقاومت عمل كرده‌اند.
سوم: طرف حساب‌های تجاری غرب در ایران، سپاه پاسداران و بنیادهای متعلق به ولی فقیه‌اند. كه ریشه ناامنی و تروریسم در اروپا است.

ملاهای حاكم بر ایران در شكننده‌ترین و ضعیف‌ترین وضعیت خود در سه دهه گذشته بسر می‌برند. بحران‌های لاعلاج اقتصادی، اختلافات فزاینده درونی، بحران‌های منطقه‌یی، نارضایتی فزاینده اجتماعی و گسترش حمایت مردمی مقاومت، این رژیم را به سرنگونی نزدیكتر كرده است. رژیم آخوندی، برای غلبه بر این بحران، بر ابعاد مداخلات تروریستی و جنگ‌افروزی خود در منطقه، به‌شدت افزوده است. البته سیاست اشتباه و‌ضعیف غرب در منطقه، بهترین متحد این رژیم، در این مداخلات و جنگ‌افروزی‌ها بوده است. این سیاست باید تغییر كند. قلب این تغییر هم‌چیزی جز تغییر سیاست نسبت به رژیم ایران نیست.
در رابطه با سوریه، اجازه بدهید آنچه را كه در آستانه كنفرانس ژنو۲ گفتم، تكرار كنم، تنها راه حل برای این تراژدی قرن، خلع ید كامل از رژیم ایران در سوریه است، هر چیزی جز این، به سرانجام نخواهد رسید. تنها از این طریق می‌توان به خونریزی پایان داد و راه را برای یك حكومت منتخب هموار كرد. به همین منوال خلع ید از ملاها، كلید رفع بحران و برقراری آشتی و مسالمت در عراق و لبنان و یمن هم هست.
فراموش نكنیم كه بعد از این كه رژیم آخوندی به اجبار یك قدم در برنامه‌های اتمی خود عقب نشینی كرد، نیاز مضاعفی به حفظ و گسترش سلطه خود در منطقه دارد و در غیاب یك سیاست قاطع بین‌المللی هر روز به جنایات خود در این كشورها ابعاد جدیدی می‌دهد، كما این‌كه اعدام‌ها در داخل ایران و كشتار مجاهدین در كمپ لیبرتی را افزایش می‌دهد. همین موضوع در مورد پرونده هسته‌یی هم صادق است و در فقدان یك سیاست قاطع جهانی، رژیم برای حفظ و ادامه پروژه تسلیحات اتمی خود برای دستیابی به بمب، با فریبكاری و مخفیكاری بیشترین تلاش را می‌كند.

دوستان عزیز!
سه هزار عضو مقاومت در زندان لیبرتی هدف موشكباران مكرر دولت عراق و رژیم ملاها قرار دارند.
این، در حالیست كه بی‌خانما‌ن‌سازی اجباری اشرفی‌ها و فرستادن آن‌ها به زندان لیبرتی، از حمایت كامل دولت‌های غرب برخوردار شد. آمریكا، انگلستان و اتحادیه اروپا همه قول دادند كه‌ حفاظت اعضای مقاومت را تضمین می‌كنند، اما به جای آن، در مقابل اعدام جمعی و آدمربایی در اشرف در ۱۰شهریور گذشته، و موشكباران‌های لیبرتی هیچ واكنش مناسب و اقدام جدی به عمل نیاوردند.
چرا خواستار آزادی ۷ گروگان كه ۶ تن از آنان زنان هستند، نمی‌شوند. ۴حمله موشكی در ۲۰۱۳ علیه لیبرتی كافی است كه مجاهدان لیبرتی را به‌سرعت به آمریكا و انگلستان كه مسئولیت مستقیم در این وضعیت دارند، منتقل شوند. ما خواستار بلادرنگ این اقدام هستیم. ضرورت این اقدام در حالی است كه‌ انگلستان سه سال است كه حتی از پذیرش كسانی كه پناهنده این كشور هستند هم، طفره می‌رود.
آیا برگرداندن تی‌والها كه حفاظ بنگال‌ها هستند، جرم است؟ آیا انتقال جلیقه‌ها و كلاه حفاظتی ساكنان از اشرف جرم است؟ اینها همان كلاهها و جلیقه‌هایی هستند كه كارمندان سازمان ملل در لیبرتی از آن استفاده می‌كنند. آیا انتقال تجهیزات پزشكی كه به هزینه خود ساكنان خریداری شده است، زیاده‌خواهی است؟ آیا خواست ساكنان برای فروش میلیون‌ها دلار اموالشان در اشرف زیاده‌خواهی است؟ پس چرا انگلستان از این خواست‌های مشروع حمایت نمی‌كند؟
تغییر سیاست اروپا در رابطه با ایران تنها برای بهبود اوضاع نیست، بلكه برای جلوگیری از فاجعه‌های بزرگتر است. چیزی كه امروز در سوریه و عراق می‌گذرد، تنها شروع این فاجعه است. شما و پارلمانتر‌های حامی مقاومت تاكنون گام‌های شجاعانه‌یی در این مسیر برداشته‌اید. شما قدرت و امكانات تغییر یك سیاست غلط را دارید شما شرف و سربلندی مردم انگلستان را نمایندگی می‌كنید و آینده روابط ایران و انگلستان به شما شناخته می‌شود و تنها با در پیش گرفتن این سیاست اصولی است كه خاطرات تلخ مردم ایران از دولت‌های انگلستان به تاریخ سپرده می‌شود.
شما در سخنرانی‌های قبلیتان به خوبی دیكتاتوری مذهبی حاكم بر ایران را توصیف كردید همان‌گونه كه بارونس بوتروید گفت قتل عام زندانیان سیاسی ایران در سال ۶۷، بزرگترین جنایت كیفر نایافته علیه بشریت بعد از جنگ جهانی دوم است. و به همین دلیل است كه ما باید به نبردمان علیه دیكتاتوری مذهبی حاكم بر ایران كه تهدیدی برای صلح و امنیت جهان است، تا سرنگونی آن ادامه بدهیم.
برای همه شما آرزوی موفقیت می‌كنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]