• صفحه اول / رخدادها / سخنان مریم رجوی در دیدار با حامیان فرانسوی در مقر شورای ملی مقاومت
آبان-۱۱ ۱۳۹۳

سخنان مریم رجوی در دیدار با حامیان فرانسوی در مقر شورای ملی مقاومت

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنان مریم رجوی در دیدار با حامیان فرانسوی در مقر شورای ملی مقاومت

بگذارید برای زنان و مردانی كه با شركت در اعتراضات و تظاهرات شجاعانه در اصفهان و تهران و هم‌چنین دانشگاه‌های تهران و شهرستان‌ها، و در مراسم گرامیداشت یاد شهید قهرمان ستار بهشتی، دركنار مادر دلیرش، فریاد اعتراض سر دادند و در برابر بربریت وسركوب آخوندها قد علم كردند، همه با هم یك دقیقه كف بزنیم.

آنچه در سه هفته اخیر بر مردم ما گذشت، البته شوكه‌كننده و بسیار رنج آور بود. چه كسی ممكن است صورت مجروح و سوخته دختران اصفهان را ببیند و قلبش جریحه‌دار نشود؟ چه كسی ممكن است چهره مظلوم اما مصمم ریحانه را ببیند، یا فریاد تظلم‌خواهی مادر او را بشنود و منقلب نشود؟
با این همه، در پس این وقایع، نیرو و پیامی وجود دارد كه به جای حزن و اندوه و ترس و ناامیدی، همبستگی اجتماعی را افزایش می‌دهد و اعتراض و مخالفت علیه آخوندها را دامن می‌زند؛ و آن مقاومت مردم ایران و به خصوص مقاومت زنان ایران است.
به وصیتنامه ریحانه گوش كنید كه چگونه سراپای رژیم ولایت فقیه و قوانین ظالمانه آن‌ را به محاكمه می‌كشد؛
او می‌گوید: «با آغوش باز از مرگ استقبال می‌كنم؛ چرا كه در دادگاه خداوند، متهم می‌كنم مأمورین آگاهی را، متهم می‌كنم بازپرس را، متهم می‌كنم قاضی دیوانعالی كشور را، كسانی كه بی‌دریغ كتكم زدند… و من در دادگاه خالق هستی، متهم می‌كنم همه آن‌ها را … ».
خامنه‌ای، سردژخیم رژیم، این دختر شجاع را بالای دار فرستاد؛ اما ایستادگی و بی‌باكی و شورشگری زن ایرانی علیه ارتجاع و ستم آخوندی، از بین رفتنی نیست، بلكه بیشتر و خروشان‌تر می‌شود تا روزی كه بساط این رژیم را جمع، و این رژیم را سرنگون كند.
فریاد مادر ریحانه در تاریخ ایران خواهد ماند كه: دختر من شرف داشت. ما با او همصدا می‌شویم و به شكیبایی و استقامت این مادر و همه مادران، درود می‌فرستیم.
توحش اسید پاشی و اعدام‌های فزاینده خامنه‌ای، اولاً به همه نشان داد كه رژیم ولایت فقیه، چه در تفكر ماوراء ارتجاعی و چه در بربریت و دشمنی با بشر به‌ویژه با زنان، پدرخوانده داعش و صدبار بدتر از داعش است.
ثانیاً بحران‌زدگی عمیق رژیم حاكم را برجسته كرد كه برای حفظ تعادل درونی و بیرونی خود، به سیم آخر زده است.
در نوروز امسال، خامنه‌ای سال ۹۳ را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم جهادی نامید. كلمه فرهنگ، اشاره‌یی به نیاز رژیم به تشدید اختناق است كه سركوب زنان به بهانه مقابله با بدحجابی، محور آن است. پس از آن، موجی از زمینه‌چینی‌های روانی و تبلیغاتی و ایجاد فضا، از جمله نصب بنر در خیابان‌ها برای كارزار زن‌ستیزانه، صورت گرفت كه شعار‌ اصلی آن «امر به معروف و نهی از منكر» بود.
در شانزدهم تیر ماه، خامنه‌ای به سران رژیمش گفت: «امربه‌معروف و نهی ‌از منکر، اعتدال است. معنای اعتدال این نیست که ما از کارها و احساس وظیفه‌یی که فرد مؤمن، جریان مؤمن، مجموعه مؤمن انجام می‌دهد، جلوگیری کنیم».
باندها و مزدبگیران رژیم در تجمعات فرمایشی، با اشاره به سخنان خامنه‌ای فریاد می‌زدند كه فرهنگ ما حجاب است و می‌گفتند كه «امنیت اخلاقی، اقدام انقلابی» و «محارب بی‌حیا اعدام باید گردد».
از تابستان گذشته، تصویب قانون ارتجاعی و جنایت‌آمیز جدیدی در دستور كار مجلس آخوندها قرار گرفت؛ با عنوان «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منكر». محور عملیات ارعاب، مبارزه با بدحجابی است. این نهاد هرگاه ضروری باشد، باید ظرف سه روز عوامل رژیم را برای سركوب به خیابان‌ها بكشاند و هر شخص یا هر نهادی در درون رژیم را كه مانع این سركوبی‌ها شود، كنار می‌زند و مجازات می‌كند، مردمی را كه در برابر كنترل‌های خیابانی تحت عنوان نهی از منكر ایستادگی كنند، سركوب و مجازات می‌كند، و عوامل سركوب‌كننده را از نظر قانونی و مالی، از حمایت قاطعی برخوردار می‌كند.
رو آوردن خامنه‌ای به اسید پاشی به زنان، نتیجه درماندگی تمامیت رژیم در انواع شكست‌ها و بحران‌ها است. می‌خواهد با این روش‌های ضدبشری، برای خودش راه نجاتی ییدا كند. اما به عكس، شكنندگی خود را تشدید می‌كند تا روزی كه به دست مردم ایران و ارتش آزادی، بساطش از سراسر ایران برچیده شود.

دوستان عزیز!

در بحران بزرگی كه سراسر منطقه را فرا گرفته، رژیم ملاها به جنگ بود و نبود‌ رو آورده است:

از یك طرف، در یك رویارویی حاد بین‌المللی،بر سر برنامه اتمی خود درگیر است كه در آن هر تصمیمی كه بگیرد، عواقب سنگینی برای موجودیت این رژیم در پی خواهد داشت. از طرف دیگر، در حال جنگ برای حفظ موقعیت خود در عراق و هم‌چنین جلوگیری از سقوط دیكتاتوری سوریه است و از این جنگ نیز سالم بیرون نخواهد آمد.

اما مهم‌ترین جبهه رودرروی این رژیم، مردم‌ ایرانند كه خواهان سرنگونی تمامیت رژیم دیكتاتوری مذهبی حاكم بر ایران هستند. آن‌ها از هر فرصتی برای اعتراض و قیام علیه استبداد مذهبی استفاده می‌كنند و این چیزی است كه منبع بی‌ثباتی دائمی حكومت ملاها شده است.

اراده مردم ایران برای برقراری آزادی و دموكراسی در مجاهدان لیبرتی كه پیشتازان مبارزه مردم ایران هستند، متبلور شده است؛ كسانی كه در سخت‌ترین و بغرنج‌ترین اوضاع، در مقابل هیولای بنیادگرایی، ایستادگی كرده‌اند، كسانی كه زیر سنگین‌ترین تهاجم‌ها، از جمله ۲۷ حمله در هشت سال گذشته شامل شش قتل عام، پرچم سرنگونی استبداد مذهبی را محكم در دست‌های خود فشرده‌اند و الهامبخش مبارزه مردم ایران شده‌اند، كسانی كه با دفاع از یك اسلام دموكراتیك و بردبار، آنتی‌تز مؤثری در برابر بنیادگرایی ارائه كرده‌اند و افراطی‌گری تحت نام اسلام را از نظر عقیدتی به بن‌بست كشانده‌اند و كسانی كه با معرفی و انتخاب شورای مركزی مجاهدین، مركب از هزار زن قهرمان، الگوی زنان دلیر میهنمان در مبارزه با رژیم زن‌ستیز ولایت فقیه هستند.
بنابراین حمایت از مجاهدان لیبرتی، فراتر از جنبه انسانی آن، حمایت از چشم‌انداز پیروزی بر هیولای بنیادگرایی است كه نه تنها بر سرنوشت مردم ایران، كه بر سرنوشت مردم منطقه نیز مسلط شده است. و این كارزاری است كه از ابتدا شما درصف مقدم آن بوده اید. همراهی و حمایت شما از این جنبش آزادیخواه و دموكراسی طلب، در تاریخ ایران ثبت شده است و به نسل‌های آینده منتقل خواهد شد.

از همه شما سپاسگزارم و همه دوستان و یاران مقاومت در سراسر جهان را به گسترش حمایت‌های خود از مجاهدین و مقاومت ایران فرا می‌خوانم. این مبارزه‌یی است برای آزادی مردم ایران و مردم منطقه و مبارزه‌یی است برای حمایت از صلح و امنیت در تمام جهان.

از همه شما متشكرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]