• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: حکم نفرت انگیز قضاییه آخوندها علیه همسر و فرزندان مصطفی صالحی شهید قیام نشانهٔ قساوت و بیرحمی آخوندهای حاکم است
شهریور-۰۷ ۱۳۹۹

مریم رجوی: حکم نفرت انگیز قضاییه آخوندها علیه همسر و فرزندان مصطفی صالحی شهید قیام نشانهٔ قساوت و بیرحمی آخوندهای حاکم است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: حکم نفرت انگیز قضاییه آخوندها علیه همسر و فرزندان مصطفی صالحی شهید قیام نشانهٔ قساوت و بیرحمی آخوندهای حاکم است

همان‌ها که تحت عنوان خانواده برای مجاهدین اشک تمساح می‌ریزند، از زن داغدار و کودکان یتیم دستمزد اعدام همسر و پدر آن‌ها را می‌طلبند. ننگ و عار بر این رژیم و همه پشتیبانان و مزدورانش باد. این رژیم باید از جامعه جهانی طرد شود. سکوت و بی‌عملی، نادیده گرفتن ارزش‌هایی است که جامعه بشری میلیون‌ها قربانی برای آن‌ها داده است.

قضاییه جنایتکار آخوندها، به انتقام محکومیت جهانی اعدام مصطفی صالحی و تظاهرات هموطنان در کشورهای مختلف، همسر مصطفی را به پرداخت ۴۲۵ میلیون تومان ”دیه“ محکوم کرد. در صورت نپرداختن این مبلغ خانه و دار و ندار همسر داغدیده و دو کودک یتیمش مصادره خواهد شد.

این‌چنین، بیدادگاه و قضاییه وحشی رژیم ولایت فقیه پس از اعدام نیز، به ترتیبی که در هیچ جای جهان و هیچ مجموعه حقوقی نظیر ندارد، تحت عنوان دیه مزدوران کشته یا زخمی شده در قیام دیماه ۹۶، محکومیت جزایی دیگری به پای قربانی که حضور ندارد می‌نویسد و این حکم ضدانسانی را برای اجرا به همسرش ابلاغ می‌کند. در این حکم آمده است، در صورت عدم پرداخت این مبلغ، خانه مسکونی با باغ و اموال مصطفی صالحی ضبط خواهد شد.

مصطفی صالحی ۳۳ ساله، کارگر ساختمان بود که برای اداره زندگی خود و خانواده‌اش مسافرکشی می‌کرد. فرزندان مصطفی صالحی، نازنین ۴ ساله و امیرحسین ۶ ساله هستند.

مصطفی صالحی که به اتهام قتل یک پاسدار در کهریزسنگ نجف آباد، در جریان قیام دی‌ماه۹۶ اعدام شد، ۸ ماه در سلول انفرادی اطلاعات دولت آباد و ۵ ماه در سلول انفرادی زندان دستگرد اصفهان، با دستبند و پابند و بدون زیرانداز و پتو بسر برد. وی ۱۴ ماه ممنوع الملاقات بود و غذایش در انفرادی به اندازه یک کف دست نان خشک بود.

شکنجه‌گران و بازجویان، دست و پا و دندان‌های مصطفی را زیر شکنجه شکستند و آسیب‌های جدی به گردن و ستون فقرات وی وارد آوردند تا او را وادار به همکاری با وزارت اطلاعات و اعترافات تلویزیونی دروغ کنند، اما او تسلیم این فشارها نشد. سرانجام در ۱۵ مرداد ۹۹ مصطفی را پس از دو سال و نیم مقاومت قهرمانانه به دستور خامنه‌ای و جلادش ابراهیم رئیسی به دار آویختند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت گفت: حکم نفرت انگیز قضاییه آخوندها علیه همسر و فرزندان مصطفی صالحی نشان می‌دهد قساوت و بیرحمی آخوندهای حاکم حد و مرز نمی‌شناسد. همان‌ها که تحت عنوان خانواده برای مجاهدین اشک تمساح می‌ریزند، از زن داغدار و کودکان یتیم دستمزد اعدام همسر و پدر آن‌ها را می‌طلبند. ننگ و عار بر این رژیم و همه پشتیبانان و مزدورانش باد. این رژیم باید از جامعه جهانی طرد شود. سکوت و بی‌عملی، نادیده گرفتن ارزش‌هایی است که جامعه بشری میلیون‌ها قربانی برای آن‌ها داده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ شهریور ۱۳۹۹( ۲۷ اوت ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]