اسفند-۲۸ ۱۳۹۳

اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت ایران

Catégories // اطلاعیه‌ها

اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت ایران

اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت در روزهای ۲۳و ۲۴اسفند با حضور رئیس جمهور برگزیده شورا برگزار شد.

۱-مریم رجوی در سخنان افتتاحیه خود از مصدق بزرگ به مناسبت سالگرد ملی شدن نفت تجلیل كرد و گفت: «ما اجلاس میاندورهیی شورا را در آستانه ۲۹اسفند یعنی سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران توسط مصدق فقید برگزار می‌كنیم. پیروزیی كه به همت دكتر مصدق تحقق یافت و در همه فراز و نشیب‌ها چراغی فرا راه تاریخ ایران شد. به قول مسئول شورا، دكتر مصدق در پیروزی، صنعت نفت را همراه با افتخار و استقلال به مردم ایران برگرداند و در روزی كه هدف توطئه ارتجاع واستعمار قرار گرفت گنجینه‌یی از ارزش‌های مبارزاتی بجای گذاشت كه به سرفصلی جدید رهنمون گردید».

۲-رئیس جمهور برگزیده شورا هم‌چنین خاطره زنده یاد آندرانیك آساطوریان هنرمند ارجمند عضو شورای ملی مقاومت و دو عضو شهید شورا در فاصله دو اجلاس‌، مجاهد خلق فریده ونایی (بیست و دومین شهید محاصره پزشكی) و مجاهد خلق اصغر شریفی (‌از شهیدان حمله موشكی به لیبرتی) را گرامی داشت.
مریم رجوی با اشاره به كارنامه هنری و مبارزاتی آندرانیك آساطوریان گفت: «‌او از مفاخر موسیقی و هنر ایران‌، همسنگر‌، برادری صمیمی و فراموشی ناپذیر برای همه اعضای این مقاومت، به‌ویژه برای مجاهدان اشرفی، بود و چنانكه خودش و همسر گرامی‌اش،‌ آیدا‌،گفتند: یك مجاهد ارمنی اشرفی.
با درود بر آندرانیك و با تشكر از آیدا كه امروز در این جلسه ما را همراهی می‌كند».
روز قبل از برگزاری اجلاس شورا نیز مراسمی در بزرگداشت آندرانیك با حضور خانم آیدا آساطوریان و شماری از اعضای شورا برگزارشد.

۳-در آغاز دومین روز اجلاس شورا از تندیس مرضیه، بانوی هنر ایران، ساخته رضا اولیا هنرمند مجسمه ساز عضو شورا، پرده برداری شد و مریم رجوی از رضا اولیا به‌خاطر خلق این اثر ارشمند و دیگر تندیس‌های ماندگاری كه از سمبل‌های تاریخی هنر و مقاومت مردم ایران ساخته است، تشكر و قدردانی كرد.

۴-در شروع بحث‌های اجلاس دو روزه شورا، مریم رجوی در سخنان خود ضمن خیرمقدم به اعضای شورا كه از كشورهای مختلف و از راه‌های دور و نزدیك حضور بهم رسانده بودند‌؛ و با درود به اعضای شورا درلیبرتی، و هم‌چنین با خوش‌آمدگویی به جمعی از یاران مقاومت كه به‌عنوان ناظر در اجلاس شركت داشتند، حساسیت تحولات جاری سیاسی را‌، با توجه به مجموعه بحران‌های داخلی، منطقه‌یی و بین المللی رژیم و نقش اثر گذار شورا، خاطرنشان كرد و گفت: «حكومت آخوندها در زیر ضرب روشنگری‌های مقاومت و مخالفت قاطع مردم ایران و تحت فشار بین المللی، در تله اتمی ناگزیر از انتخاب بین بد و بدتر شده و در تنگنایی گرفتار آمده كه واداشتن آن به عقب‌نشینی امكان پذیر شده است. بنابراین، نباید با آن مماشات كرد و نباید به بهانه مذاكرات در قبال موج اعدام‌ها و نقض حقوق بشر در ایران و دخالت‌ها و جنایات افسارگسیخته‌اش در كشورهای منطقه و در رابطه با لیبرتی سكوت كرد».
مریم رجوی گفت: «از جانب شورای ملی مقاومت درباره دو مسأله مجدداً هشدار می‌دهم:
اول، درباره سكوت دولت‌های غرب و طرف‌های مذاكره با رژیم نسبت به موج اعدام‌ها و نقض حقوق‌بشر در ایران، آن هم به بهانه مذاكرا‌ت اتمی. آنهم درشرایطی كه در ۱۳اسفند، آخوندهای جلاد ۶زندانی سیاسی كُرد، از هموطنان اهل‌سنت را اعدام كرده‌اند.

موضوع دوم، ادامه فشارها و محاصره پزشكی در لیبرتی است. به‌خصوص كه فقدان امنیت و حفاظت ساكنان آن با وجود تهدیدهای شبه نظامیان وابسته به سپاه قدس، افزایش پیدا می‌كند و باید تاكید كنم كه این فشارها باید متوقف شود…

وانگهی دولت آمریكا و ملل‌متحد بر اساس‌ قولهای خود برای تضمین حفاظت مجاهدان آزادی باید هرچه زودتر ترتیبات لازم را فراهم سازند تا سلاح‌های حفاظت فردی مجاهدین برای حفاظت از خودشان در برابر نیروی قدس و شبه نظامیان رژیم آخوندی به آ‌نها باز گردانده شود».

در این باره مریم رجوی در ادامه اجلاس گفت: «این درخواست مبرم را كه به امنیت و حفاظت از جان یكایك مجاهدان اشرفی مربوط می‌شود در شرایطی به عمل می‌آوریم كه طبق موافقتنامه و یادداشت تفاهم امضا شده بین سازمان ملل متحد و حكومت عراق درپایان سال ۲۰۱۱، كه دولت آمریكا آن را تضمین كرده است، قرار بود لیبرتی یك مكان موقت چند هفته‌یی برای عبور باشد و به همین خاطر آن را TTL نامگذاری كردند. اما لیبرتی اكنون وارد چهارمین سال خود شده و همه می‌بینند كه وعده‌های پیشین سراپا پوچ از آب در آمده است. از سال ۱۳۹۰تا كنون مجموعه اقدامات مربوط به اعزام كلیه نفرات به اروپا تماما با تلاش‌های دائمی و بین المللی خود ما و تماما با هزینه مجاهدین صورت گرفته است. در این وضعیت، حكومت عراق تا امروز مانع فروش اموال مجاهدین در اشرف شده و مأموران و شبه نظامیان، بسیاری از دارایی‌های منقول آن‌ها را هم به سرقت برده‌اند».

۵-اجلاس شورا در بررسی آخرین تحولات مذاكرات اتمی، كه از مقطع انتخابات ریاست جمهوری رژیم و روی كار آمدن روحانی موضوع عمده در همه كشاكش‌های درونی و هم چنین در روابط بین المللی رژیم بوده‌، نتیجه گیری كرد كه همه شواهد نشان می‌دهد ماراتون مذاكرات اتمی به نقطه عطف رسیده است. رئیس جمهور و وزیرخارجه آمریكا، در روزهای اخیر چند بارگفته‌اند كه بحث‌های فنی به انتها رسیده و آنچه باقی مانده اتخاذ «تصمیم‌های سخت سیاسی» ازجانب رژیم ایران است. معنای سیاسی این «تصمیم سخت سیاسی»، عقب نشینی و تن دادن به بازرسی‌های سرزده و گسترده از مراكز مشكوك و قطع كردن یا منجمد ساختن قابل تایید هرگونه فعالیتی است كه بتواند رژیم را به تولید بمب اتمی نزدیك كند. خامنه‌ای یا باید این «تصمیم» را‌، كه تاكنون از آن احتراز داشته است، بگیرد و ریسك عواقب آن ر ا بپذیرد یا از فرصت امتیازاتی كه دراین موقعیت استثنایی سیاسی به او می‌دهند بگذرد و با اصرار بر ادامه پروژه بمب سازی، كه از آغاز برای تضمین بقای رژیم ولایت فقیه طراحی شده بود، عواقب برهم خوردن مذاكرات را بپذیرد. احساس خطر و واهمه مرگبار «مقام ولایت» برسر این دوراهی، برای ناظران آشنا به سابقه امر روشن است و تناقض گویی‌های اخیر خامنه ای آن را روشنتر می‌كند.
رفسنجانی، رئیس دستگاه تشخیص مصلحت نظام، از دوسال پیش با استناد به آمار و ارقام و شواهد دست اول از درون حاكمیت، این وضعیت را مشابه روزهای تن دادن خمینی به زهر آتش بس تحلیل كرده و با صراحت كامل بازهم مصلحت را «نوشیدن جام زهر» و دست بر داشتن از بمب سازی- كه خود او دو دهه پیش از مبدعان اصلیش بوده است – می‌داند.

جنگ قدرت درونی رژیم كه با روی كار آمدن روحانی و بالاگرفتن بحران اتمی هر چه عمیق‌تر شده، خامنه‌ای را ناگزیر كردكه درراستای انقباض هر چه بیشتر، ریاست خبرگان را به شیخ محمد یزدی از مهره‌های هار دربار خلافت بسپارد و برای نخستین بار با شقه (دو بریك) مجلس خبرگان، حول محور رفسنجانی برسر ولایت خودش روبه رو شود.

اجلاس شورا برآن بود كه جنبش مقاومت، چنان كه بارها اعلام كرده، از زهر خوردن خامنه‌ای یعنی دست برداشتن واقعی از پروژه بمب اتمی كه می‌تواند به روشن شدن موتور قیام‌ها بینجامد، استقبال می‌كند. به‌خصوص كه «‌زهر تحمیلی اتمی» مانند تحمیل زهر آتش بس به خمینی، در تحلیل نهایی، حاصل رزم و تلاش و سیاست میهنی و انقلابی همین مقاومت و بیش از یكصد رشته افشاگری در مورد برنامه مخفی اتمی رژیم است، هرچند رفسنجانی و روحانی می‌خواهند با عقب نشینی رژیم را از مهلكه بحران‌ها بیرون بكشند در عین حال مانع انفجار اجتماعی شده و قیام‌های مردم را مهار كنند.

۶-اجلاس شورا از افشاگری بزرگ مقاومت در‌باره سایت مخفی لویزان-۳ توسط نمایندگی شورا در باشگاه ملی مطبوعات آمریكا در واشنگتن در روز ۵ اسفند كه با خطرپذیری فوق العاده یاران مقاومت در داخل كشور و با تلاش‌های بی‌وقفه كمیسیون امنیت و ضدتروریسم و كمیسیون تحقیقات دفاعی و استراتژیك شورا دریكی از حساس ترین مقاطع در بحبوحه زدوبندهای بین المللی رژیم صورت گرفت و محاسبات مربوطه را در هم ریخت‌، بغایت تقدیر كرد. اطلاعات مربوط به لویزان-۳ مانند سایر پنهان‌كاری‌ها و پروژه‌های اتمی و تسلیحات كشتار جمعی رژیم آخوندها‌، قبل از افشا و علنی شدن، توسط مقاومت ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و برخی اعضای دائمی شورای امنیت در میان گذاشته شده بود

۷-اجلاس شورا مداخله جویی و اقدامات اشغالگرانه رژیم در عراق و سوریه و لبنان و یمن را نیز بررسی كرد و با یاد آوری هشدارهای مقاومت ایران در‌باره خطر این مداخلات -كه از سال ۱۳۸۲آن را صد بار خطرناكتر از برنامه اتمی این رژیم اعلام كرده بود – بر ضرورت مقابله متحد منطقه‌یی و بین المللی با تهدیدهای «بانكدار مركزی تروریسم»، كه «كانون صدور بنیادگرایی» و «پدرخوانده داعش» است، تأكید كرد.
شورا برجسته شدن این فراخوان و تحلیل مقاومت در مقطع كنونی را كه در گردهمایی باشكوه برلین به‌مناسبت روز جهانی زن نیز طنین چشمگیری یافت، دستاورد سیاسی مهمی ارزیابی كرد كه هم در اعتراضات نیروهای ملی عراق و سوریه ودیگر كشورهای منطقه و هم در هشدارهای سیاستمداران ارشد بین المللی بازتاب پیدا می‌كند. یك نمود برجسته آن، اعتراضات فزاینده‌یی است كه علیه حضور نیروی تروریستی قدس و سركردگان آن درعراق به بهانه مبارزه با داعش- حتی از جانب سفیران و ژنرال‌های ارشد آمریكا – صورت می‌گیرد؛ با تصریح براین حقیقت كه رژیم آخوندها تهدید اصلی و خطرناكتر از امثال داعش برای عراق و سوریه و منطقه وجهان است.

۸-در بررسی اوضاع داخل كشور، اجلاس شورا حركت‌های اعتراضی اصناف مختلف به‌ویژه اقشار محروم و تحت ستم مردم ایران مانند اعتراضات مستمر كارگران، تظاهرات سراسری و بزرگ معلمان شریف ایران واعتراضات مردمی به‌خاطر فجایع زیست محیطی نظیر خشك شدن زاینده رود در اصفهان و بحران آلودگی هوا در خوزستان را ستود و با تأكید بر مطالبات برحق آن‌ها، خاطرنشان كرد كه این اعتراضات اجتماعی در خفقان مطلق و در شرایطی صورت می گیرد كه به دلیل سیاست‌های خانمان برانداز خامنه‌ای و صرف میلیادها دلار از ثروت ملی كشور در تنور پروژه اتمی و صدور تروریسم و در چاه ویل اختلاس‌های حكومتی، اكثریت قاطع مردم ایران در زیر خط فقر با گرانی و تورم كمرشكن روبه رو هستند و كارگزاران حكومتی به وضعیت كارگران و زحمتكشان در«‌زیر خط مرگ» اذعان می‌كنند.
خامنه‌ای در مواجهه با بحران‌های لاعلاج اقتصادی و اجتماعی، جز موج اعدام‌ها و سركوب وحشیانه‌یی كه دبیركل و گزارشگر ویژه ملل متحد نیز در همین روزها دراجلاس شورای حقوق بشر در ژنو بر سیر قهقرایی آن در دوره زمامداری روحانی انگشت گذاشتند، نمی‌یابد و همزمان تلاش می‌كند با تاخت وتازهای جنون آسا و بادكنكی دركشورهای منطقه، بر ضعف و پوسیدگی و ورشكستگی همه جانبه خود سرپوش بگذارد. اما استمرار مقاومت‌های ستایش انگیز حتی در دل شكنجه‌گاه‌ها و ازسوی زندانیان سیاسی، شكست محتوم این راهبرد جنایتكارانه و جنون آمیز استبداد دینی را آشكار می‌كند.

۹-اجلاس میاندوره‌یی شورا، به ترفندها و توطئه‌های گسترده و درعین حال پرفضیحت رژیم ولایت فقیه و اطلاعات منفور آن علیه جنبش مقاومت به عنوان دشمن اصلی و تهدید اصلی رژیم‌، چه در داخل كشور، چه در عراق و علیه رزم آوران لیبرتی و چه در سطح بین المللی نیز پرداخت و شكست مفتضحانه آن‌ها را – از جمله در ماجرای رسوای فرجام‌خواهی به نام یك «مرده» در قضائیه فرانسه برای جلوگیری از حكم منع تعقیب در پرونده ۱۷ژوئن- نشانه دیگری از درماندگی دشمن و دست و پازدن آن درباتلاق بحران‌های بی علاج با تشبثات بیهوده به «مرده» و «مردار» و مستخدمان گوناگون نظام دانست.
توطئه‌های بی‌وقفه رژیم وعواملش در حكومت عراق علیه رزمندگان آزادی درلیبرتی نیز به تفصیل در اجلاس میاندوره‌یی مورد بررسی قرار گرفت. شورا بار دیگر لزوم لغو محاصره پزشكی وهمه محدودیت‌های غیر قانونی و تضمین تمامی حقوق شناخته شده آن‌ها طبق كنوانسیون‌ها و تعهدات ملل متحد و دولت آمریكا و به‌ویژه لزوم بازگرداندن سلاح‌های دفاع شخصی اشرفی‌ها برای دفاع ازخود دربرابر شبه نظامیان ونیروی تروریستی قدس را مورد تأكید قرار داد و با درود به رزمندگان پایدار اشرفی در زندان لیبرتی، دستاوردهای آن‌ها و اشرف نشان‌ها در عرصه سیاسی و حقوقی، به‌ویژه درگزارش رسمی ۳ گزارشگر ویژه ملل متحد به اجلاس جاری شورای حقوق بشر را ستود. در این گزارش تاكید شده است كه طی ۶ سال گذشته هیچ تحقیقی از سوی دولت عراق در مورد ۶ قتل عام علیه ساكنان اشرف و لیبرتی به عمل نیامده و همه مكاتبات ومراجعات ملل متحد به دولت عراق در این رابطه نیز بی پاسخ مانده است.

۱۰-شورای ملی مقاومت به‌مناسبت سالگرد ملی شدن صنعت نفت كشور در ۲۹ اسفند۱۳۲۹به رهبری دكتر محمد مصدق، طی مراسمی همزمان با تشكیل اجلاس میاندوره‌یی، خاطره تابناك پیشوای بزرگ مبارزات استقلال طلبانه و آزادیخواهانه ملت ایران را گرامی داشت.
درود‌ همه ما به روان پرفتوح مصدق كه این شورا تداوم و تكامل همان مسیر به‌خصوص در نبرد با استبداد دینی است.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵اسفند۱۳۹۳

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]