• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: عملكرد كوبلر، خیانت به حقوق بشر و مسئولیت حفاظت (R2P)، لكه سیاه در تاریخچه ملل متحد
تیر-۲۶ ۱۳۹۲

مریم رجوی: عملكرد كوبلر، خیانت به حقوق بشر و مسئولیت حفاظت (R2P)، لكه سیاه در تاریخچه ملل متحد

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: عملكرد كوبلر، خیانت به حقوق بشر و مسئولیت حفاظت (R2P)، لكه سیاه در تاریخچه ملل متحد

روز سه شنبه ۲۵ تیر (۱۶ ژوییه) مارتین كوبلر در اجلاس شورای امنیت، در پایان مأموریتش در عراق، برای خنثی كردن شكایت ثبت شده وكیل ساكنان لیبرتی و اشرف از عملكرد مجرمانه خود، به شیطان سازی از قربانیان به سود حكومت عراق و فاشیسم دینی حاكم بر ایران روی آورد. او با دروغ‌های تكراری كه مرغ پخته را هم به خنده می اندازد و بارها در نامه های انفرادی و مشترك بیش از ۳۰۰۰نفر افشا شده است، تقصیرات را بر دوش قربانیان و رهبری كمپ گذاشت و آنها را به نقض حقوق ساكنان و حتی ممانعت از دسترسی آن‌ها به خدمات پزشكی متهم كرد!

علاوه بر این، تشكرات غلیظ آقای كوبلر از حكومت مالكی و تبرئه آن از شراكت و همدستی در حملات موشكی كه ویدئوی آن توسط مقاومت ایران افشا شده است، یك چراغ سبز آشكار به حملات بعدی بود. بویژه كه او لیست نیازمندی‌ها و الزامات مبرم امنیتی در لیبرتی را هم كه ۵ ماه است دولت عراق از تأمین آن‌ها به هزینه ساكنان ممانعت می كند، مسكوت گذاشت.
كوبلر از سلب مالكیت از ساكنان اشرف توسط حكومت عراق و گزارش سفر سناتور توریسلی نماینده قانونی ساكنان در موضوع اموالشان به عراق نیز هیچ حرفی نزد و به جای آن به این دروغ متوسل شد كه گویا ساكنان اشرف نماینده قانونی خود را برای فروش دارایی‌هایشان هنوز معرفی نكرده اند!
كوبلر شكست پروژه غیر قانونی «مكان موقت عبور» (TTL ) را هم مسكوت گذاشت و بدون ارائه هیچ راه حلی درخصوص مساله مبرم امنیت، با اشاره به اینكه در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ تا امروز مجموعا ۱۳۵ نفر باز اسكان شدهاند، اذعان كرد جستجو برای «جابه‌جایی ۹۰ درصد ساكنان باقیمانده» كماكان ادامه دارد!
مریم رجوی، در پایان ماموریت ۲ ساله كوبلر در عراق، عملكرد او را به طور خلاصه، خیانت به حقوق بشر و اصل آرتوپی (مسئولیت حفاظت) و لكه سیاهی در تاریخچه ملل متحد توصیف كرد.
مریم رجوی، نقش گمراه كننده او در گزارش‌های دروغین به شورای امنیت و دبیركل ملل متحد را قویاً محكوم كرد و از دبیركل بان كی مون بعنوان نگهبان بین المللی اصل حفاظت خواست با اعزام یك هیأت حقیقت یاب بین المللی به لیبرتی و بازگشودن درها به روی خبرنگاران و وكلا و پارلمانترها، به تجارت خون و سرنوشت پناهندگان در مكانی كه گروه كار بازداشت‌های خودسرانه ملل متحد آن را یك بازداشتگاه شناخته است، خاتمه دهد.
او هشدار داد كه پس از زمینه سازی مجدد كوبلر، حل مساله مبرم امنیت برای ساكنان لیبرتی در گرو بازگشت بلادرنگ آن‌ها به اشرف است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ تیر۱۳۹۲ (۱۷ ژوییه۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]