• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی با درود به اعتصاب گران گفت تا اين رژيم بر سركار است فقر و تورم و بيكاری ادامه دارد
آبان-۲۰ ۱۳۹۷

مریم رجوی با درود به اعتصاب گران گفت تا اين رژيم بر سركار است فقر و تورم و بيكاری ادامه دارد

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی با درود به اعتصاب گران گفت تا اين رژيم بر سركار است فقر و تورم و بيكاری ادامه دارد

روز شنبه ۱۹ آبان (۱۰نوامبر) رانندگان زحمتکش خودروهای سنگین و کامیونداران دهمین روز از دور جدید اعتصاب خود را در شهرهای مختلف كشور پشت سر می‌گذارند. پیش از این رانندگان در ماه‌های خرداد، مرداد و مهر به‌خاطر شرایط وخیم معیشتی، پایین بودن نرخ حمل بار، گرانی شدید قطعات یدكی، شرایط سخت بیمه و… دست به اعتصاب زده بودند. اعتصاب مهر ماه ۲۱روز به طول انجامید.
رانندگان در چهارمین دور اعتصاب خود علاوه بر خواست‌های قبلی خواهان آزاد شدن همکاران‌شان هستند كه در سومین دور اعتصاب دستگیر شدند. رژیم با انواع فشارها و تهدیدها در صدد جلوگیری از شکل گیری این اعتصاب بود.
کارگران نیشکر هفت تپه نیز برای ششمین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود در داخل شرکت به اعتصاب خود ادامه دادند. جمعی از آن‌ها اعتراض خود را به داخل شهر کشاندند تا صدای مظلومیت و خواست‌های خود را به گوش مردم برسانند.
كارگران گروه ملی فولاد اهواز نیز روز شنبه با تجمع در مقابل ساختمان استانداری رژیم در این شهر دست به اعتراض زدند. آن‌ها شعار می‌دادند: ‌این همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی؛ حسین حسین شعارشان، دزدی‌ها افتخارشان؛ دست‌های پشت پرده با کارخانه چه کرده؟
کارگران پروژه خط شش قطار شهری تهران نیز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق شان در مقابل دفتر مرکزی شرکت تجمع اعتراضی برپا کردند.
بخش‌هایی از بازار و مغازه داران خیابان ۱۵ خرداد تهران در اعتراض به گرانی و نداشتن جنس و مشتری دست به اعتصاب زده و از باز کردن مغازه‌های خود خودداری کردند.
کشاورزان محروم شهرها و روستاهای اطراف اصفهان مانند قهدریجان، ورزنه، نجف آباد، خوراسگان و… به تظاهرات و تحصن خود در اعتراض به محرومیت از حق آبه‌ها و شرایط دشوار معیشتی شان ادامه دادند. آن‌ها از جمله شعار می‌دادند: «هیهات من الذله»؛ «آب زاینده رود حق مسلم ماست».
آخوند علم الهدی، عضو مجلس خبرگان رژیم و نماینده خامنه‌ای در مشهد روز جمعه ۱۸آبان، اعتراف كرد: «تورم قریب ۴۰درصد آنهم تورمی که بر اثر رکود به‌وجود آمده اقتصاد را به‌صورت یک ویرانه در آورده. … این وضع کارگران ما است که بیکار شدند با چند سر عائله بدون رزق و روزی باقی ماندند و کارگران معادن که در سخت‌ترین وضعیت زندگی می‌کنند در دل آن خاک و معدن کار می‌کنند حقوق روزمره این‌ها را نمی‌دهند».
مریم رجوی،به عزم و اراده رانندگان زحمتكش كامیون، كشاورزان محروم اصفهان، کارگران ستمدیده نیشکر هفته تپه و فولاد اهواز و دیگر اعتصاب گران در سراسر كشور درود فرستاد و عموم هموطنان به‌ویژه جوانان را به حمایت از آنان فراخواند و گفت فقر و تورم و بیكاری و فساد ارمغان فاشیسم دینی برای كشور ماست و تا این رژیم قرون وسطایی بر سركار است ادامه خواهد یافت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ آبان ۱۳۹۷(۱۰ نوامبر ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]