مهر-۲۲ ۱۴۰۰

اعتراضات معلمان در ۴۵ شهر (۲۵ استان)

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراضات معلمان در ۴۵ شهر (۲۵ استان)

مریم رجوی: قیام و سرنگونی رژیم تنها راه اعاده حقوق معلمان، بازنشستگان، كارگران و زحمتكشان است

صبح روز پنج‌شنبه ۲۲مهرماه ۱۴۰۰، معلمان و فرهنگیان در تهران و ۴۴شهر دیگر (۲۵ استان) در اعتراض وضعیت سخت معیشتی و بی‌توجهی رژیم نسبت به مطالبات برحق آنان دست به تجمع اعتراضی زدند و بر اراده خود برای ادامه تجمعات تا رسیدن به خواسته‌هایشان، من‌جمله آزادی معلمان زندانی تاکید کردند. تجمع گسترده معلمان تا این ساعت در ۴۵شهر تهران، خرم‌آباد، ساری، کرمانشاه، بروجرد، خرمشهر، شیراز، پل‌دختر، اندیمشک،‌ یزد، قزوین، اصفهان، مشهد، اردبیل، مریوان، ملایر، جوانرود، سلسله، همدان، قم، زنجان، بهبهان، سقز، نورآباد ممسنی، اراک، ایلام، شیروان، فریدون کنار، بندرانزلی، الیگودرز، سنندج، اهواز، یاسوج، کرمان، بوشهر، بندرعباس، داراب، تاکستان، بجنورد ، ایذه ، جلفا، الشتر، كوهدشت، جهرم و تبریز گزارش شده است.

تجمع معلمین که به‌رغم تدابیر سرکوبگرانه رژیم آخوندی و من‌جمله گسیل مزدوران لباس شخصی و منجمله ممانعت از گرفتن فیلم و عکس توسط تجمع کنندگان صورت گرفت، در تهران در مقابل سازمان برنامه و بودجه و در شهرستان‌ها در مقابل ادارات کل آموزش و پرورش رژیم بود. در اهواز نیروی سرکوبگر انتظامی با حمله به تجمع‌‌کنندگان که در مقابل ساختمان صدا و سیمای رژیم تجمع کرده بودند با آن‌ها درگیر شده و تجمع کنندگان را متفرق کردند. درکرمان نیروی انتظامی با این هدف که مانع برگزاری تجمع شوند اقدام به دستگیری برخی از فرهنگیان نمود،‌ اما طرحشان به شکست انجامید و معلمین تجمع اعتراضی خودرا برگزار کردند.

در تهران برروی پلاکارد بزرگ تجمع‌کنندگان نوشته شده است: «معلم بیدار است، از تبعیض بیزار است». از جمله شعارهای مورد استفاده در تجمعات معلمین و فرهنگیان در شهرهای مختلف ایران، «نه تسلیم، نه سازش، رتبه‌بندی بدون خواهش»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم»، «معلم داد بزن، حقتو فریاد بزن»،‌ «دزدی‌های نجومی، فلاکت عمومی»، «عدالت اجتماعی، اجرای رتبه‌بندی» و «اجرای هم طرازی، بدون حقه‌بازی» می‌باشد.
برروی تراکت‌هایی که در دست تجمع ‌کنندگان است من‌جمله نوشته شده‌است: «نه به زندانی کردن معلمان»، «معلم زندانی، آزاد باید گردد»، «جای معلم زندان نیست»، «آزادی معلم زندانی» و «معلم اخراجی باید به کار برگردد».

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود بر معلمان به پاخاسته، جوانان و دانش‌آموزان را به حمایت از خواست‌های برحق آن‌ها به‌ویژه آزادی معلمان زندانی فراخوانده و گفت: اعتراض و همبستگی سراسری معلمان آزاده میهن‌مان در بیش از ۴۰شهر علیه سیاست‌های ضدمردمی رژیم و برای احقاق حقوق پایمال شده معلمان شریف و حق تحصیل رایگان برای فرزندان ایران، نشانه عزم مردم ایران برای رهایی از استبداد دینی است. تنها راه برای احقاق حقوق همه اقشار مردم ایران از معلمان و بازنشستگان تا کارگران و پرستاران و کادر پزشکی که در بحبوحه کرونا در فقر، محرومیت و بیکاری ناشی از ظلم و فساد حکومتی می‌سوزند، کانون‌های شورشی و قیام برای سرنگونی خامنه‌ای و جلادانی چون رئیسی است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ مهر ۱۴۰۰ (۱۴ اکتبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]