• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / وحشت آخوندها از خیزش‌های مردمی و اعدام‌های وحشیانه، در ماه رمضان برای ایجاد رعب و وحشت
اردیبهشت-۱۰ ۱۳۹۹

وحشت آخوندها از خیزش‌های مردمی و اعدام‌های وحشیانه، در ماه رمضان برای ایجاد رعب و وحشت

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

وحشت آخوندها از خیزش‌های مردمی و اعدام‌های وحشیانه، در ماه رمضان برای ایجاد رعب و وحشت

خانم رجوی شورای امنیت را به اقدام فوری برای توقف اعدام‌ها و آزادی زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی فراخواند

در حالیکه وضعیت زندان‌های ایران از نظر شیوع کرونا بسیار وخیم است و بسیاری از زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی به کرونا مبتلا شده‌اند، فاشیسم دینی حاکم بر ایران در وحشت از خیزش‌های مردمی و برای ایجاد جو رعب و وحشت و زهر چشم گرفتن به اعدام‌های جنایتکارانه و خودسرانه در نقاط مختلف کشور و به‌صورت روزمره ادامه می‌دهد. این اعدام‌ها حتی در ماه رمضان ادامه یافته است.
اکثر زندانیان سیاسی در بند۴ اوین به کرونا مبتلا شده‌اند و از سرفه خشک، تب و لرز و اسهال رنج می‌برند. اما آن‌ها را نه آزاد، نه قرنطینه و نه مداوا می‌کنند این زجرکش کردن زندانیان است.
از سوی دیگر از ابتدای اردیبهشت شمار زیادی از زندانیان حلق آویز شده‌اند. تنها امروز، نهم اردیبهشت، دژخیمان رژیم آخوندی ۲ زندانی را در ارومیه، یک زندانی را در سنندج و یک زندانی دیگر را در کرمانشاه اعدام کردند.
پیش از این در سوم اردیبهشت ۷ زندانی در زندان گوهردشت، ۲ زندانی در زندان دستگرد اصفهان، یک زندانی در کرمانشاه و یک زندانی در شیراز اعدام شدند. روز چهارم اردیبهشت ۵ زندانی در زندان‌های زاهدان، سنندج، تبریز، خلخال و شیراز حلق آویز شدند، روز پنجم اردیبهشت دو زندانی در سنندج و یک زندانی دیگر در همین شهر در هشتم اردیبهشت اعدام شدند. شایان سعیدپور یک زندانی دیگر که بهنگام دستگیری ۱۷ساله بود ودر جریان شورش ۸ فروردین زندان سقز از زندان فرار کرده بودروز ۲ اردیبهشت در زندان سنندج اعدام شد.
خانم رجوی بار دیگر جامعه جهانی به‌ویژه شورای امنیت ملل متحد را به اقدام برای توقف اعدام‌ها و آزادی زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی فراخواند و افزود سکوت در برابر جنایت‌های رژیم آخوندی در زندان‌ها، نادیده گرفتن ارزش‌های انسان‌دوستانه‌‌یی است که جامعه بشری به‌خاطر آن‌ها میلیون‌ها قربانی داده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹(۲۹ آوریل ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]