• صفحه اول / آخرین خبرها / ديدار و گفتگوی مريم رجوی با سفير لينكلن بلومفيلد مديركل پيشين وزارت‌خارجه آمريكا
آبان-۱۰ ۱۴۰۲

ديدار و گفتگوی مريم رجوی با سفير لينكلن بلومفيلد مديركل پيشين وزارت‌خارجه آمريكا

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

ديدار و گفتگوی مريم رجوی با سفير لينكلن بلومفيلد مديركل پيشين وزارت‌خارجه آمريكا

روز دوشنبه ۸‌آبان ۱۴۰۲، سفیر لینکلن بلومفیلد، مدیرکل پیشین وزارت‌خارجه آمریکا در امور سیاسی نظامی، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در مورد کاهش تهدیدات در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و مشاور امنيت ملی معاون رئيس جمهور با مریم رجوی دیدار و گفتگو کرد.
لينكلن بلومفیلد دارای ۳تأليف آكادميک در مورد سازمان مجاهدین خلق و مقاومت ایران در سال‌های ۱۳۹۰، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۴ به نام‌های زیر است:
-«مجاهدین خلق- تحقیق برای واقعیت در مورد فعالیت‌ها و ماهیت آن»
– «مجاهدین به‌زنجیر کشیده شده در یک تاریخچه تحریف‌ شده»
– و «آیت‌الله و مجاهدین خلق»
در ديدار آقای بلومفيلد با مریم رجوی، طرفین راجع‌به وضعيت ايران و هم‌چنين جنگ و بحران در خاورميانه و به‌طور مشخص جنگ و درگیری در غزه و نقش رژیم آخوندی در جنگ‌افروزی و صدور بحران تحت عنوان «صدور انقلاب» كه همان صدور ارتجاع و بنيادگرايی است و نيز بهره‌برداری از موضوع فلسطين از زمان جنگ ۸ساله با عراق به بحث و گفتگو پرداختند.
سفیر بلومفیلد با اشاره به نقش مخرب رژیم در ایجاد بحران در منطقه طی دهه‌های گذشته، گفت : بدون شک تا آن‌جا که به رژیم مربوط می‌شود، باید سفارت‌های رژیم را در کشورهای خارجی تعطیل و مأموران آن را که تحت پوشش دیپلومات فعالیت می‌کنند، افشا کنیم. باید حفاظت کشتی‌رانی در آب‌های بین‌المللی را ارتقاء بدهیم و ارسال نفت را از جانب رژیم از طریق دریا بلوکه کنیم. در مورد بحران و جنگ اخیر هم، من معتقدم که ریشه این مشکل در تهران است. به‌راستی اگر یک دولت دموکراتیک در ایران برسرکار بود و سیاست‌هایش به‌خصوص در زمینه سیاست خارجی مطابق آن‌چه که در برنامه ده ماده‌یی شما تصریح شده، بود، ما شاهد این بحران نبودیم.
سفیر بلومفیلد ضمن تأکید بر جایگاه بین‌المللی مقاومت ایران خاطرنشان كرد: در سال‌های اخیر و به‌ویژه در دوسال گذشته بسیاری از رهبران سابق جهان از مقاومت حمایت کرده‌اند و این بیانگر آنست که جایگاه شما در رأس اپوزیسیون ایران به‌رسمیت شناخته شده است. تبلیغات و اتهامات رژیم‌ساخته علیه شما پاسخ داده شده و باطل اعلام شده‌اند. طی این مدت مقامات بسیاری که در دولت آمریکا و هم‌چنين در دولت های اروپایی خدمت کرده‌اند به ملاقات شما آمده و از سیاست و برنامه‌های شما برای آینده ایران حمایت کرده‌اند. از نظر من چنین موقعیتی مرهون پایداری شما بر اصول دیرینه این مقاومت، و فداکاری‌هایی است که کرده‌اید و قیمتی است که پرداخته‌اید.
تکیه شما بر اصولتان و اعتبار و مشروعیتی که مقاومت شما از آن برخوردار است، جای نگرانی در مورد آینده ايران دموكراتيک باقی نمی‌گذارد.
مریم رجوی با قدردانی از تلاش‌های چندین ساله آقای بلومفیلد، به‌ویژه كار آكادميک، تحقیقات، نوشته‌ها، کتاب‌ها و سخنرانی‌های روشنگرانه در رابطه با افشای کارزار شیطان‌سازی آخوندها علیه مقاومت ایران، به تشریح وضعیت انفجاری جامعه ایران، استمرار اعتراضات و تظاهرات مردمی و روی ‌آوردن رژیم به موج سرکوب و اعدام‌های فزاینده برای ایجاد جو رعب و وحشت و جلوگیری از قیامی مشابه قیام ۱۴۰۱ پرداخت.
مریم رجوی ضمن اشاره به گسترش فعالیت‌های مقاومت در داخل ايران، به‌ویژه فعالیت‌های کانون‌های شورشی علیه مراکز سپاه و نیروهای سرکوبگر رژیم که وحشت شدید رژیم را برانگیخته است، تصریح کرد بدیهی است که خامنه‌ای بعد از قيام ۱۴۰۱ طبق روش شناخته‌شده فاشيسم دينی در صدور بحران و جنگ‌افروزی، به‌دنبال ایجاد یک بحران خارجی بود تا بتواند از آن به‌عنوان سپری در مقابل قیام برای بقای رژیم استفاده کند. اين رژیم در جنگ‌طلبی و بحران منافع کلان دارد همان‌طور که ادامه جنگ با عراق طی ۸‌سال برای حفظ رژیم بود و در همين رابطه خمينی جنگ را «نعمت الهی» توصيف كرد.
از نظر مقاومت ایران تنها راه حل واقعی و قطعی بحران کنونی خاور نزديک و جنگ و بی‌ثباتی در سایر کشورهای منطقه، هدف‌گیری سر مار فاشيسم دينی در تهران و سرنگونی ديكتاتوری ولايت فقيه به دست مردم و مقاومت ایران است.
كشورهای غربی به جای استمرار سیاست استمالت از این رژیم باید در کنار مردم ایران و خواسته آن‌ها برای سرنگونی آخوندها قرار بگيرند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]