مهر-۱۴ ۱۴۰۱

قیام ایران – دیدار و گفتگو با گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

قیام ایران – دیدار و گفتگو با گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا

مریم رجوی: مردم ایران از اروپا می‌خواهند حق دفاع از خود در برابر هجوم وحشیانه رژیم و حق مبارزه برای آزادی را به‌رسمیت بشناسد

اطلاعیه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا
استراسبورگ- ۵ اکتبر- در آستانه رای گیری پارلمان اروپا روی قطعنامه‌یی در حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران، به دعوت کمیته دوستان ایران آزاد، خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت، آخرین تحولات مربوط به قیام مردم ایران را برای گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا تشریح کرد.
خانم رجوی گفت: «امروز ایران در آستانه تغییر است و زنان نقش مهمی در قیام کنونی علیه این رژیم زن ستیز که حقوق بنیادین زنان را نفی می‌کند ایفا می‌کنند.»
خانم رجوی افزود: «هدف واقعی مردان و زنان در ایران تغییر رژیم و استقرار یک جمهوری آزاد و دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین از دولت است.»
وی افزود «مردم ایران از کشورهای اروپایی بیش از کلمات محکومیت یا همدردی انتظار دارند. آن‌ها خواستار گام‌های عملی هستند، از جمله به‌رسمیت شناختن حق دفاع از خود در برابر هجوم وحشیانه رژیم و به‌رسمیت شناختن حق مقاومت و مبارزه برای آزادی.»
وی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به بستن سفارت‌های رژیم فراخواندن سفرایشان از ایران و منوط کردن روابط اقتصادی با رژیم به خاتمه سرکوب و آزادی همه زندانیان سیاسی فراخواند.

در این جلسه آقای خاویر زارزالخوس رییس مشترک گروه دوستان ایران آزاد ضمن قدردانی از توضیحات خانم رجوی گفت: ما در پارلمان اروپا از مقاومت شما حمایت می‌کنم، ما به‌خاطر پایداری طولانی مدت شما در قبال این رژیم به شما وامدار هستیم. ما از شجاعت مردم ایران به‌خصوص زنان در جریان تظاهراتی که این روزها در ایران جریان دارد شگفت زده هستیم. اعتراض زنان فقط علیه حجاب اجباری نیست بلکه به نقض سیستماتیک و وخیم حقوق بنیادین آنان برمی‌گردد.

آقای میلان زور رئیس مشترک دوستان ایران آزاد گفت: ما در پارلمان اروپا به‌خاطر شجاعت شما در مخالفت با دیکتاتوری دینی عمیقا سپاسگزاریم. دیروز در پارلمان اروپا همه سخنرانان از چپ تا راست از مقاومتی که این روزها در ایران در جریان است حمایت کردند و این یک پیام آشکار به رژیم ایران بود.

آقای استانیسلاو پولچاک، با اشاره به موج اعتراضات مردم ایران گفت: ما از شنیدن خبرهای کشته شدن مردم در خیابان‌ها شوکه شده‌ایم و این خشونت علیه مردم را محکوم می‌کنیم. ما نه فقط این روزها بلکه چند دهه است که تمایل قوی مردم ایران برای نابودی رژیم را می‌بینیم. شما سزاوار آزادی هستید.

آقای یان زهرا دیل گفت: به صبر و شجاعت شما درود می‌فرستم که ده‌ها سال است این مقاومت را که سازمان یافته‌ترین جنبش مقاومت است را رهبری می‌کنید. خشونتی که این روزها توسط رژیم به اجرا در می‌آید آخرین قطره برای کسانی بود که هنوز فکر می‌کردند میشود با این رژیم مذاکره کرد و تغییر مسالمت آمیز امکان پذیر است. تغییر در ایران امکان پذیر است تنها یک پیش شرط وجود دارد و آن اینکه امتیاز دادن و مذاکره با این رژیم را متوقف کنیم و مماشات را متوقف کنیم این سیاست کار نکرده و نخواهد کرد.

آقای خوزه مانوئل فرناندز گفت: در میان همه نیروهای دمکراتیک در پارلمان اروپا یک اجماع وجود دارد که یک رژیم دیکتاتوری بیرحم در ایران بر سرکار است و من فکر می‌کنم پارلمان اروپا نسبت به مردم ایران وظیفه دارد از مقاومت ایران که از ارزش‌های دمکراتیک دفاع می‌کنند حمایت کند.

آقای هلموت گئؤکینگ گفت: قیام در ایران که زنان جلودار آن هستند سر باز ایستادن ندارد. ما در پارلمان اروپا از شما حمایت می‌کنیم، این رژیم مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]