شهریور-۱۹ ۱۴۰۲

ديدار با نخست‌وزير و وزيرخارجه پيشين كوزوو

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

ديدار با نخست‌وزير و وزيرخارجه پيشين كوزوو

شنبه ۱۸شهريورماه ۱۴۰۲، پروفسور عبدالله حوتی ، نخست‌وزير و وزير اقتصاد سابق جمهوری كوزوو و عضو پارلمان اين كشور و پروفسور انور هوجای، نايب رئيس پارلمان كوزوو و نايب نخست‌وزير و وزيرخارجه پيشين كوزوو با مريم رجوی،‌ ديدار و گفتگو كردند. بيش از ۹۵درصد از مردم كوزوو مسلمان هستند.

پروفسور حوتی با ابراز خوشوقتی از ملاقات با خانم رجوی گفت ما سال‌ها برای آزادی و دموكراسی در كشورمان مبارزه می‌كرديم و از اين رو به خوبی نسبت به شرايط مردم و مقاومت ايران واقف هستيم. من مقاومت شما را می‌ستايم و به شما به‌خاطر اين همه سال پايداری و مبارزه تبريک می‌گويم.
بدانيد كه دوستان زيادی در اقصی نقاط جهان داريد و من در آرزوی روزی هستم كه آزادی مردم شما را در يک ايران آزاد و دموكراتيک جشن بگيريم.

 

پروفسورهوجای كه بيش از ۵سال وزيرخارجه و ۳سال نايب نخست‌وزير كوزوو و اكنون نايب رئيس مجلس كوزوو است، گفت هرچند اين اولين بار است كه با شما ملاقات می‌كنم اما از ديرباز در سال‌هايی كه در دولت خدمت می‌كردم مبارزه شما را ظرف چهاردهه گذشته از نزديک دنبال می‌كردم. من از يک ايران آزاد و دموكراتيک كه قطعا محقق خواهد شد و برنامه ۱۰ماده‌یی شما كه به‌دقت آن‌ را خوانده‌ام كاملا حمايت می‌كنم. از نظر من همه كشورهای اروپايی بايد از مقاومت شما حمايت كنند.

خانم رجوی ضمن تشكر از نخست‌وزير و وزيرخارجه پيشين كوزوو گفت رژيم آخوندی در ضعيف‌ترين نقطه تاريخ خود قرار دارد و خامنه‌ای به‌رغم روی كار آوردن جلاد۶۷ و كشتار معترضان و اعدام زندانيان قادر به جلوگيری از بروز خشم مردمی كه خواستار سرنگونی اين رژيم هستند، نمیباشد.
به همين دليل در وحشت از بالاگرفتن قيام و انفجار خشم مردم به دستگيری‌های گسترده، اقدامات سركوبگرانه و توطئه و تشبثات مذبوحانه عليه مقاومت ايران روی آورده است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]