• صفحه اول / رخدادها / ملاقات سناتور مک‌كین و مریم رجوی – دیدار سناتور مک‌کین با مجاهدین اشرفی در تیرانا
فروردین-۲۶ ۱۳۹۶

ملاقات سناتور مک‌كین و مریم رجوی – دیدار سناتور مک‌کین با مجاهدین اشرفی در تیرانا

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

ملاقات سناتور مک‌كین و مریم رجوی – دیدار سناتور مک‌کین با مجاهدین اشرفی در تیرانا

روز جمعه، ۲۵ فروردين ۱۳۹۶(۱۴ آوريل ۲۰۱۷)، سناتور جان مک‌كين رئیس كميته قوای مسلح سنای آمريكا با مريم رجوی در تيرانا ديدار و پيرامون آخرين تحولات در ايران و مداخلات جنايتكارانه رژيم ايران در منطقه و چشم اندازهای آينده، ديدار و گفتگو كرد.

سناتور مك كين قبل از اين ديدار با حضور در يكی از مراكز سازمان مجاهدين خلق ايران در تيرانا با مجاهدانی كه از ليبرتی به آلبانی منتقل شده‌اند، ديدار نمود.
وي در اين ديدار خطاب به رزمندگان آزادی انتقال موفقيت‌آميز آن‌ها از عراق را تبريك گفت و از ايستادگی و پايداری اعضای مقاومت و قربانيان زيادی كه داده‌اند، ستايش كرد و گفت: «هيچ شكی وجود ندارد كه شما نه فقط خود متحمل درد و رنج بسياری شده‌ايد بلكه بسياری از اقوام خود را به واسطه استبداد رژيم ايران از دست داده‌ايد». او ضمن ابراز تسليت به قربانيان سركوب رژيم ملايان، قدردانی خود از دولت آلبانی برای پذيرفتن اعضای سازمان مجاهدين را ابراز داشت.
رئيس كميته قوای مسلح در سنای آمريكا خطاب به اعضای سازمان مجاهدين خلق گفت: «شما برای آزادی، برای حق زندگی آزاد و حق انتخاب آينده، حقوقی كه خداوند به هر انسانی اعطا كرده است به پا خاستيد، مبارزه و فداكاری كرديد». وی افزود: «من از شما به‌عنوان نمونه‌یی از كسانی كه وقتی اراده می‌كنند و حاضر برای فداكاری برای آزادی هستند آن را به دست می‌آورند تشكر می‌‌كنم. شما نمونه‌یي براي هر كسي در سراسر جهان هستيد كه براي آزادي مبارزه مي كند».
سناتور مك كين ضمن قدردانی از رهبری مريم رجوی، گفت: «من مطمئن هستم روزی ايران آزاد خواهد شد و ما در ميدان آزادی گردهم خواهيم آمد».
مريم رجوی در اين ديدار ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌شائبه سناتور مك‌كين در حمايت از مجاهدان اشرفی و انتقال آن‌ها به خارج از عراق، گفت امروز در مورد نقش مخرب رژيم آخوندی در منطقه اجماع وجود دارد و ترديدی نيست كه فاشيسم دينی حاكم بر ايران منشأ اصلی جنگ و ترور و بحران در منطقه است. وی افزود: تغيير رژيم ايران نه تنها لازمه پايان دادن به نقض وحشيانه حقوق بشر در ايران است بلكه يك ضرورت براي خاتمه دادن به جنگ و بحران در منطقه و استقرار صلح و آرامش نيز می‌باشد. تا رژيم آخوندی بر سر كار است دست از صدور تروريسم و بنيادگرايی برنخواهد داشت.
مریم رجوی افزود: همه علائم نشان می‌دهد رژيم آخوندی از نظر اجتماعی و سياسی و اقتصادی در بن‌بست قرار دارد و به شدت آسيب‌پذير است و مردم و مقاومت ايران بيش از هر زمان ديگر برای سرنگونی اين رژيم و استقرار دموكراسی و حاكميت مردمی مصمم هستند.

دبيرخانه شورای ملی مقاومت ايران
۲۶فروردین ۱۳۹۶ (۱۵ آوريل ۲۰۱۷)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]