تیر-۲۳ ۱۴۰۲

دیدار با نایب رئیس سنا و سناتورهای ايتاليا در رم

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار با نایب رئیس سنا و سناتورهای ايتاليا در رم

روز پنجشنبه ۲۲تیر در ایتالیا، با هياتی از سنای ایتالیا به رياست خانم ماریا دومینیکا کاستلون، نایب رئیس سنا در رم ديدار و گفتگو داشتم
خانم بووی‌لاکوا، نایب رئیس کمیسیون اروپایی سنا، سناتور پیترو لوریفیچه، دبیر سنا و خانم سناتور الیزا پیرو نیز در این ملاقات حضور داشتند.

در این ملاقات،‌ با قدردانی از بیانیه اکثریت مجلسین ایتالیا در حمایت از مقاومت و قیام مردم ایران تاکید کردم: در جریان قیام زنان و جوانان ایران در صحنه، با شجاعت در مقابل رژیم آخوندی ایستادگی کردند و رژیم ۷۵۰تن از آنها را به قتل رساند. اما عزم مردم ایران برای سرنگونی این رژیم جزم است و مطمئنا قیام مردم ايران برای رسيدن به آزادی و يک جمهوری دموكراتيک با جدايی دين از دولت در مقابل دیکتاتوری دينی، به پیروزی می‌رسد.

سناتور بووی‌لاکوا گفت: مبارزه شما برای دفاع از حقوق‌بشر خیلی ارزشمند است و من به پشتیبانی از جنبش شما ادامه می‌دهم و به‌خاطر مبارزه‌یی که برای حفظ حقوق‌بشر انجام می‌دهید، از شما سپاسگزارم.
سناتور الیزا پیرو گفت: این حق مردم ایران است که برای احقاق حقوق‌بشر مبارزه کنند. طبعا ما به‌خاطر اعدام‌ها و جان‌باختگان قیام با شما همدرد هستیم.

سناتور لوریفیچه گفت: به شما اطمینان خاطر می‌دهم که حمایت ما از شما یکی دو روزه نیست از دیرباز ما همین کار را کردیم و ادامه می‌دهیم به‌خصوص که این جنبشی است که زنان ‌آن را پیش می برند

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]