تیر-۰۲ ۱۴۰۲

دیدار و گفتگو با شماری از رهبران پیشین جهان در پاریس

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار و گفتگو با شماری از رهبران پیشین جهان در پاریس

روز پنجشنبه اول تیرماه برابر با ۲۲ژوئن، به‌دنبال اجلاس ابتكار بین‌المللی برای سیاست در قبال ایران، مریم رجوی، با گروهی از روسای جمهور و نخست‌وزیران پیشین دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، خانم یولیا تیموشنكو، نخست‌وزیر اوكراین-۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ و آقایان: آندره كیسكا رئیس جمهور اسلوواكی -۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹، فرناندو كویروگا رئیس جمهور بولیوی – ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱، ماتئو رنتسی نخستوزیر ایتالیا -۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، گی فرهوفشتاد نخست وزیر بلژیك- ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۸ و ژوام بارتوموئو نخست وزیر آندورا – ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ و هم چنین آقایان آلخو ویدال کوادراس و استراون استیونسون شرکت داشتند.

مریم رجوی ضمن تشریح تحولات قیام و وضعیت رژیم آخوندی گفت: رژیم در موقعیت بسیار ضعیفی است، تمام سرمایه‌هایش را از دست داده و در فاز پایانی خود به‌سر می برد از همین رو هرگونه سرمایه‌گذاری روی این رژیم محكوم به‌شكست است و سیاست مماشات بیش از هر زمان خسارت‌بار است. سیاستمدارانی که از نزدیک با این رژیم آشنا هستند به‌خوبی بیهوده بودن این سیاست را تجربه كرده‌اند.

وی خطاب به‌رهبران پیشین كشورهای مختلف افزود یك حلقه مفقوده كه باعث سردرگمی و اشتباهات بزرگ در سیاست‌های جامعه جهانی در مقابل رژیم ایران شده اینست كه آن‌ها مردم و مقاومت ایران را در معادله تحولات وارد نمی‌كنند به‌همین خاطر همواره دچار غافلگیری می‌شوند.

خانم تیموشنکو، گفت طرح ۱۰ ماده‌یی شما ارزش آنرا دارد که همه چیز را فدایش کرد و این كاری است كه شما می‌كنید. من به خوبی می‌دانم که چقدر زنان ایران قدرتمند هستند و چه نقش شایسته‌یی در تغییر در ایران ایفا می‌كنند.

آقای گی فرهوفشتاد گفت: دیگر هیچ‌كس فریب مدره و اصلاح‌طلب در این رژیم را نمی‌خورد. خیلی وقت است كه همه فهمیدند ما از این مساله در غرب عبور كرده‌ایم، این واژه‌ها هیچ معنا و مفهومی ندارند، ما باید قدم‌های جدیدی در جهت یك سیاست درست برداریم.

آقای آندره کیسکا نیز با اشاره به قیام مردم ایران، نقش برجسته زنان را در این قیام ستود و گفت: مهمترین موضوع در این قیام نقش زنان ایران بود.

آقای ویدال کوادراس گفت: من در لیست تحریم‌های رژیم هستم. این یك مدال افتخار بسیار ارزشمند برای من است. البته این خیلی خنده‌دار است كه من از حساب‌های بانكی‌ام در ایران نمی‌توانم استفاده كنم و به خاطر این تحریم، نمی‌توانم به ایران سفر كنم! من به ملاها می‌گویم نگران نباشید، به‌زودی با سرنگونی شما پیروزی را در ایران جشن می‌گیریم.

آقای فرناندو كویروگا، با اشاره به فعالیت‌های تروریستی رژیم در کشورهای آمریکای لاتین گفت: وقتی احمدی‌نژاد به كشور من آمد، من گفتم او چه ربطی به كشور ما دارد؟ ولی بعد فهمیدم كه این رژیم در كشتار آرژانتین و توسعه حزب‌الله و هسته‌های تروریستی در دیگر كشورهای آمریكای لاتین هم دست داشته است . در واقع این روابط و ارتباطات كشورهای دیكتاتور با یکدیگر است كه باید مقابلش ایستاد. من نسبت به آقای فرهوفشتاد و آقای ویدال حسودی می‌كنم كه به من چنین مدال افتخاری داده نشده! پس باید بیشتر كار كنم تا از این نام‌گذاریها نصیبم شود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]