آذر-۰۵ ۱۴۰۲

دیدارهای نمایندگان پارلمان اروپا با مریم رجوی در استراسبورگ

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدارهای نمایندگان پارلمان اروپا با مریم رجوی در استراسبورگ

مریم رجوی در جریان سفر به پارلمان اروپا با شماری از نمایندگان این پارلمان از جمله آقای هانز هیده نماینده پارلمان اروپا از اتریش از گروه سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها و آقای فرانسیشکو گخیرو نماینده پارلمان اروپا از پرتغال از گروه سبز و اتحاد آزاد اروپا و هم‌چنین خانم پاتریسا تویا، نماینده پارلمان اروپا ایتالیا از گروه سوسیالیست ها و دموکرات‌ها، معاون کمیسیون صنعت و تجارت و تحقیقات پارلمان اروپا و وزیر سابق دولت ایتالیا دیدار کرد.

Meeting with Francisco Guerriro
در این دیدار وی پیرامون وضعیت ایران و اوضاع منطقه خاورمیانه و هم‌چنین فعالیت‌های مقاومت با نمایندگان به بحث وگفتگو پرداخت.
مریم رجوی خاطرنشان کرد رژیم دیکتاتوری دینی برای حفظ حاکمیت خود در داخل ایران اعدام و سرکوب گسترده‌یی اعمال می‌کند و در خارج از ایران به صدور بنیادگرایی و تروریسم و جنگ‌افروزی می‌پردازد تا هم‌چنان‌ که خامنه‌ای صریحاً گفته است، ناگزیر از مقابله با جنگ و بحران در داخل ایران نباشد. این رژیم برای حفظ خود در قدرت، سپر و راه حل دیگری در برابر قیام‌های مردم ایران ندارد.

Meeting with Hannes Heide

آقای هانز هیده با محکوم کردن تروریسم و جنگ‌افروزی‌های رژیم درباره مقاومت ایران گفت: آن‌چه برای من قابل توجه است این است که برخلاف هیأت‌های سیاسی رژیم ایران که به اروپا می‌آیند و هیچ زنی در میان آن‌ها نیست، فعالان مقاومت شما عمدتا از زنان هستند.

مریم رجوی متذکر گردید ارزش‌های دموکراتیک و برابری زن و مرد اصول پایه‌یی شورای ملی مقاومت ایران است. از سوی دیگر زنان ایران به‌دلیل این که اولین قربانیان این رژیم هستند، پتانسیل بالایی برای مبارزه علیه رژیم دارند و برای سالیان، زنان در خط مقدم نبرد بوده‌اند و رژیم اعتراف می‌کند که زنان در قیام‌ها نقش پیشتاز دارند.

خانم رجوی در دیداری دیگر با آقای ژان فیلیپ مورر، نایب رئیس شورای استان بارن، نماینده سابق مجلس ملی فرانسه و از بنیانگذاران کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک و آقای فریدریک رایس، نماینده سابق مجلس ملی فرانسه و از اعضای قدیمی کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک در محل اقامت خود دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار نقش رژیم آخوندها در بحران جاری منطقه و در جنگ افروزی مورد بررسی قرار گرفت.
مریم رجوی گفت: من در سخنرانی در پارلمان اروپا گفتم که لازمه صلح و ثبات در منطقه سرنگونی رژیمی است که منشاء بحران و جنگ‌افروزی و صدور تروریسم است.

آقای مورر که از بنیانگذاران «کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک» است، گفت: ما در کنار شما همه تلاش‌مان را برای حمایت از مردم ایران در مبارزه برای سرنگونی این رژیم و جایگزینی دموکراسی و آزادی انجام می‌دهیم.
وی یادآوری کرد که کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک که از ۱۵سال پیش برای حمایت از مقاومت ایران بنیان گذاشته شده، در این سال‌ها فعالیت‌های فوق‌العاده‌یی در دفاع از مردم و مقاومت ایران به‌عمل آورده است. او هم‌چنین یاد آدرین زلر نماینده فقید پارلمان اروپا از فرانسه و حمایت‌های او از مجاهدین و مقاومت ایران را گرامی داشت و گفت که ما هم‌چنان پیرو راه زلر هستیم.
آقای رایس نیز در مورد گروه‌های نیابتی رژیم گفت رژیم ایران بسیاری از مقاصد جنگ‌افروزانه‌اش را از طریق گروه‌های نیابتی خود پیش می‌برد.
وی با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های شورشی در داخل ایران گفت: تردیدی نیست که این رژیم سرنگون می‌شود و خوشبختانه یک آلترناتیو سازمان‌یافته وجود دارد که می‌تواند جایگزین آن شود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]