مرداد-۰۷ ۱۳۸۹

ملاقات با شهردار رم

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

ملاقات با شهردار رم

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی با آقای جانی آلمانو شهردار رم در کاخ شهرداری رم در منطقه تاریخی کامپی دولیو دیدار وگفتگو کرد.

دراین دیدار که پیش ازظهر چهارشنبه ۷مرداد صورت گرفت، کارلو چیچولی نماینده مجلس ایتالیا، خانم الیزابتا کاردینی نماینده پارلمان اروپا ازایتالیا ، دکتر ماریو واتانی مشاور دیپلوماتیک شهردار رم و هم‌چنین لیدی اسلین و هیأتی ازشورای ملی مقاومت ایران شرکت داشتند.

در آغاز این دیدار، شهردار رم ورود خانم رجوی به ایتالیا و حضور ایشان در مقر شهرداری رم را خوش‌آمد گفت وافزود : ما با توجهات بسیار زیاد اوضاع ایران را دنبال می‌کنیم. یک‌سال پیش درهمین جا باشما دیدار داشتم و آن موقع نیز اوضاع درایران بسیارحساس بود. اکنون که اوضاع ایران و تظاهرات واعتراضات مردم در پیش روی جهانیان است شورای شهر رم با تصویب قطعنامه‌یی ضمن محکوم کردن رفتار سرکوب‌گرانه رژیم ایران با تظاهرکنندگان ، تصمیم گرفته است که یک خیابان شهر رم را به نام ندا شهید قیام مردم ایران نامگذاری کند و من ازشما دعوت می‌کنم وخوشحال خواهم شد که افتتاح این خیابان به نام ندا با حضور شما صورت گیرد. شهردار هم‌چنین برضرورت اتخاذ مواضع جدی‌تر کشورهای اروپایی و ازجمله ایتالیا درقبال رژیم آخوندی و سیاست‌هایش برای صدور تروریسم و بنیادگرایی و دست‌یابی به سلاح اتمی تأکید کرد.
خانم مریم رجوی از حمایت‌های شهردار رم ازمبارزه مردم ایران برای آزادی وازمواضع قاطع شهرداررم درقبال دیکتاتوری آخوندی و تصمیم شهرداری رم به نامگذاری یک خیابان رم به نام «ندا» و این همبستگی صمیمانه با قیام مردم ایران برای آزادی تشکرکرد. خانم رجوی هم‌چنین از حرکت سمبلیک شهرداری رم که درهنگام سفر احمدی‌نژاد به ایتالیا با خاموش کردن چراغ‌های بنای تاریخی کلسئو، اعتراض خود رانشان دادند قدردانی نمود.

مریم رجوی با تشریح اوضاع ایران وخواست‌های مبرم مردم به‌پاخاسته میهن‌مان گفت که سرکوب وحشیانه دیکتاتوری آخوندی علیه قیام سراسری مردم ایران و حمله دیکته‌شده ازسوی خامنه‌ای به شهر اشرف را دو‌روی یک سکه از جنایات ضدبشری رژیم ولایت‌فقیه است. جامعه بین‌المللی می‌بایست درقبال این جنایت‌ها ی ضدبشری موضعی قاطع اتخاذ کند. سیاست مماشات درقبال این رژیم نه فقط علیه مردم ایران، بلکه علیه صلح منطقه وجهان است و به سیاست‌های این رژیم برای گسترش بنیادگرایی و تروریسم و دستیابی به سلاح اتمی فرصت می‌دهد.
خانم رجوی خواستار اعزام هیأت‌هایی ازسوی ملل‌متحد هم به ایران وهم به اشرف شد وتأکید کرد برای تحقیق از نزدیک و مقابله با جنایات سرکوب‌گرانه رژیم آخوندی وبرای جلوگیری از گسترش این فجایع انسانی اعزام هیئت‌هایی ازوکلای حقوق‌بشرضروری است. به‌خصوص که ساکنان اشرف هفت ماه است تحت محاصره ضدانسانی به‌سرمی‌برند وازدیدار با وکلای خودشان هم محروم‌اند. آن‌چه دراشرف رخ می‌دهد نقض تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی ومصداق مشخص جنایت جنگی وجنایت علیه بشریت است.

دراین دیدار شهردار رم مدال ویژه قانون اساسی ایتالیا و یک کتاب نفیس قانون را به خانم رجوی اهدا کرد.
رئیس‌‌جمهور برگزیده مقاومت نیز مدالی ازبرج آزادی شهراشرف را به شهردار رم اهدا کرد.
رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران و شهردار رم سپس دردیداری مشترک خود با خبرنگاران رسانه‌های خبرشرکت کردند.
آقای المانو در دیدار با خبرنگاران بر همبستگی مردم وشهرداری رم با خواستهای آزادی‌خواهانه مردم ایران تأکید کرد و با موضع‌گیر‌ی‌های قاطع شهر رم درقبال دیکتاتوری آخوندها گفت ما سعی می‌کنیم صدای اعتراض مردم ایران را با تمام توان‌مان بازتاب بدهیم وخواست‌های مقاومت و مردم ایران را به دولت ایتالیا ودولت‌های اروپایی منتقل کنیم.

خانم رجوی به خبرنگاران گفت : دستور حمله وکشتار جنایتکاران درشهراشرف ازسوی خامنه‌ای صادر شده که گمان می‌کند به این وسیله می‌تواند شکست بزرگ وبن بست بی‌علاج رژیم درقبال قیام مردم ایران را جبران کند.
خانم رجوی بر ضرورت اعزام هیأت‌های بین‌المللی به اشرف و ایران تأکید کرد و گفت مردم ایران به‌رسمیت نشناختن انتخابات قلابی رژیم و برگزاری انتخاباتی براساس حاکمیت مردم و با نظارت ملل‌متحد هستند.
شهردار رم و رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت درخاتمه دیدار خود به میان جمعیت ایرانیان آزاد که درمقابل کاخ شهرداری رم اجتماع کرده بودند، رفتند وطی سخنانی نامگذاری خیابانی ازشهر رم را به اطلاع هموطنان ایرانی رساندند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]